Προς το περιεχόμενο

Orange Rocker 15 Terror - Αναλυτικό review


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίος ενισχυτής και ωραία παρουσίαση.Την επόμενη κάνε με βίντεο όπως στο εξωτερικό

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Την επόμενη κάνε με βίντεο όπως στο εξωτερικό

 

Δεν είναι τόσο απλο, το να γίνει παρουσίαση με βίντεο. Προϋποθέτει πολλές ώρες προετοιμασίας.

Άσε που δεν μου αρέσουν οι παρουσιάσεις σε βίντεο, διοτι σε ελαχιστες αναφερουν τις πληροφορίες που θέλω. Συνήθως, πρόκειται για 10-15 λεπτά που ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντο του.

Αντίθετα, μου αρέσουν κάτι 5λεπτα demo όπου η κάμερα είναι στραμμένη στο προϊόν και μέσα σ' αυτό το διάστημα δοκιμάζουν ολους τους ήχους, και όλες τις πιθανές ρυθμίσεις. Συνηθως έχουν και πολύ καλό ήχο.

 

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • 3 μήνες αργότερα...
  • 8 μήνες αργότερα...

Μιας και άλλαξα χορδούλες στη στρατ (Q pickups 14K), είπα να ρίξω δύο πενιές σε καθαρό και βρώμικο κανάλι τον terror.

Αυτόν τον ενισχυτάκο θα τον αγόραζα, χαλαρά, μόνο για το καθαρό του single knob κανάλι. Ακόμα και στο μισό watt έχει εκπληκτικό ήχο. Έχει τα πιο γλυκά και γεμάτα καθαρά που έχω ακούσει (δεν έχει ακούσει και πολλούς ενισχυτές, πέρα από τους δικούς μου).

 

Στο καθαρό κανάλι, στο 1 watt και με volume στη μεση, χρησιμοποιώ ts808, rat, και friedman.

 

 

Στο βρώμικο, ξεκινώ με gain στην μεση και το παώ τέρμα. Reverb+delay τα έχω βάλει μπροστά.

 

Επεξεργασμένο από gkourmoul1
  • Like 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου