Προς το περιεχόμενο

Αγορα snare


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι να αγορασω το signature snare tou donati. Το εχει ακουσει ή το εχει παιξει κανενας? Επισης τι αλλο εχεται να προτεινεται? Με ενδιαφερει και το ταμα starclassic kai to yamaha maple custom absolute. :?:

P>to twirl or not to twirl!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγο καιρο πηρα το starclasic το ματαλλικο που ειναι 14χ4 για καφριλα ηχο κ ακουσα κ το 14χ6.5 που ειχε εκει κ προσωπικα ηταν κορυφη.Πηγαινε στον τριμη που εχει ταμπουρα κ ακου τι σου ταιριαζει,εγω αυτο εκανα

ain was made to order!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

http://www.profi-choice.de/bilder/birchsnare02.jpg

 

Πήρα αυτό το ταμπούρο πριν 4 μήνες καινούριο από Γερμανία 500€.Δεν το έχω χρησιμοποιήσει καν.Αν σε ενδιαφέρει πες μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δοκιμασει sonor της σειρας 3003,3005,και s-class .Πραγματικα πολυ καλα ,αλλα το τελευται εχει χαρακτηρα.Αν και εκει που τα ειδα ολα ειναι στο tamburo 14x8 που εχω .....τι να λεμε....αλλο πραγμα(superfunk κουφαλαααααα....εσυ με μπριζωσες....αλλα ειχες δικιο.. 8O )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
εχω δοκιμασει sonor της σειρας 3003' date='3005,και s-class .Πραγματικα πολυ καλα ,αλλα το τελευται εχει χαρακτηρα.Αν και εκει που τα ειδα ολα ειναι στο tamburo 14x8 που εχω .....τι να λεμε....αλλο πραγμα(superfunk κουφαλαααααα....εσυ με μπριζωσες....αλλα ειχες δικιο.. 8O )[/quote']

 

Σκεφτομουν και εγω για 14χ8 αλλα ειμαι λιγο επιφιλακτυκος ως προς τον ηχο που βγαζει.Δεν εχω παιξει ποτε βεβαια για να ξερω αλλα μηπως ειναι πολυ βαθυ για snare? Μπορεις να μου εξηγησεις πανω κατω πως ειναι ο ηχος του ? Αν θα παρω, θα παρω απο την designer series me maple light wood 9ply.

P>to twirl or not to twirl!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε τι να σου πω τωρα πως ειναι δεν γινονται αυτα πρεπει να ακουσεις ενα.

εμενα ειναι και maple ,die cast hoops,με βαθος αλλα δινει και πολυ σκασιμο σε rim shots κτλ ,δεν ξερω πιστευω σε ενα 14χ8 πατερα παντοκρατορα.....:)

πρεπει να τεσταρεις κανενα στανταρ..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Φίλε paraddidle.. η επιλογή ταμπούρου βασίζεται κυρίως στο τι στυλ παίζεις ή τι ήχο θες να έχεις! Σε γενικές γραμμές τα πολύ λέπτά ταμπούρα θα σου δώσουν έναν ψηλοκουρδισμένο ήχο και κοφτό με την απούσια μπάσων συχνοτήτων! Αντιθετα ένα ταμπόυρο σαν αυτό που προανέφερες, σίγουρα θα έχει έναν μπάσο ήχο και σαφώς άλλη αίσθηση στην "επιστροφή" (αυτό εξαρτάται και από το κούρδισμα). Αυτά είχα να σου πώ.

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου