Προς το περιεχόμενο

Samy & The Paragas - Sunday Special Studio Recording feat. cos_dr


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ποιος δεν ξέρει (στο noiz τουλάχιστο🤣) το μουσικό συγκρότημα-project που ακούει στο όνομα Samy & The Paragas

 

Ανά τα χρόνια έχει κληθεί και έχει συμμετάσχει φιλικά με ένα πέρασμα ή και ουσιαστικά η ΑΦΡΟΚΡΕΜΑ των μελών-μουσικών του noiz και

έχει επιδοθεί σε από avant garde έως και σουρεαλιστικοσαδομαζοχιστικές καταστάσεις, κάτι που φαίνεται και στις παραγωγές

 που έχουν εκδοθεί ανά καιρούς ε? στις οποίες όμως δεσπόζει κατά απόλυτο βαθμό η έκφραση της ανησυχίας

 του τουλάχιστο ιδιαίτερου καλλιτέχνη, μαέστρου και lead vocalist του συγκροτήματος, του Samy.

Τώρα επειδή βαριέμαι να γράφω σάλτσες, να βερμπαλίζω  γιατί έχω και δουλειά σε λίγο,

 με λίγα λόγια με κάλεσε για άλλη μια φορά και πραγματικά μου ήταν δύσκολο να πω όχι στην τρέλα του🤣

 παρόλο που αυτόν τον καιρό δεν έχω καθόλου χρόνο αλλά και διάθεση να κάνω τέτοια,

 

Δεν ασχολούμαι καθόλου με τη μουσική  αλλά έχω αδυναμία ως γνωστόν στο noiz και δεν μπορώ να πω όχι

 σε κάτι που θα μου ζητήσει μέλος του (για τέτοια, όχι να του πάρω πίπα και να του κάτσω, είπαμε, δεν θα με ΠΗΔΗΞΕΤΕ κιόλας🤣)

 

 Γι αυτό πήγα στο Samy και έκανα ότι ήθελε και τράβηξα ένα βιντεάκι και πάρτε να δείτε, να πάρετε γεύση όσοι δεν ξέρετε 🤣αλλά και

 να θυμηθείτε οι συμμετέχοντες της ΠΑΡΑΓΚΑΣ πως μαγειρεύονται οι ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗ.

 

 

Μιλάμε για άλλο επίπεδο τέχνης που σίγουρα κάποιους θα τους δυσκολέψει να το κατανοήσουν🤣🤪

 

Τα πράγματα εξελίσσονται βάσει σχεδίου που συνήθως καταλήγει σε τυχαίο και απροσδόκητο αποτέλεσμα.

 Το ορθόδοξο μπερδεύεται με το ανορθόδοξο και στην πορεία προσθαφαιρούνται συνήθως μουσικά μέρη αλλά και καλλιτέχνες οι

 οποίοι εναλλάσσονται και περιπλέκονται χωρίς συγκεκριμένη μέθοδο,σειρά δεν έχει όμως σημασία τόσο αυτό.

 

 Αυτό που αξίζει πραγματικά και είμαι κοινωνός και μάρτυρας και είναι και ο δεύτερος ιδιαίτερος λόγος πέραν του θέματος της

 βοήθειάς μου όταν με καλεί μέλος του noiz όπως είπαμε, είναι πως ο

 Samy

Θέλει να δώσει κάτι μουσικό που έχει μέσα του και κάθε φορά φαίνεται το πάθος του.

 Το πάθος του για τον σκοπό αυτό δεν μπορεί να αφήσει κανέναν ασυγκίνητο.

 Και είναι αυτό που εγώ ποτέ δεν είχα αλλά σέβομαι σε κάθε μουσικό και το θαυμάζω αν είναι αληθινό.

 

 ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΦΡΑΣΗ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ.

 

 Εντάξει και εγώ το είχα το πάθος αλλιώς δεν θα ασχολούμουν με τη μουσική ποτέ και ας λέω αλλά τέτοιο πάθος δεν είχα.

 Σαν τον κάθε samy οπότε αν πιστεύει πως μπορώ να τον βοηθήσω να ικανοποιήσει το πάθος του, τι δικαίωμα έχω εγώ να τον

στεναχωρήσω με το να του με στερήσω χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧα🤣

 

 Πάντως είμαι περίεργος να ακούσω το τελικό αποτέλεσμα αυτής της πρώιμης προσπάθειας σε λίγο καιρο.

 Εσείς?

χ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα😀

 

 

  • Like 7

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που είχες και δουλειά σε λίγο και έγραψες μόνο ένα σεντόνι.  🤣

 

Ο Σάμυ κάποια στιγμή πρέπει να εκδόσει και τα μπάκ στέτζ .  Τα πριπροντάξιο και τα μπούτλεγκζς.  😇

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Λόλα που είναι οεο; 😔 

 

 Κωνσταντίνε με την "Κάψα" τι θα γίνει; Τελικά θα συμμετάσχεις σε αυτό το super hit του ανορθόδοξου καλλιτέχνη;

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bouzoukleri είπε

Ευτυχώς που είχες και δουλειά σε λίγο και έγραψες μόνο ένα σεντόνι.  🤣

 

Ο Σάμυ κάποια στιγμή πρέπει να εκδόσει και τα μπάκ στέτζ .  Τα πριπροντάξιο και τα μπούτλεγκζς.  😇

Γράφω πολύ γρήγορα. Πιο γρήγορα από ότι παίζω🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Δεν ασχολούμαι καθόλου με τη μουσική

... αλλά η μουσική δεν λέει να σταματήσει να ασχολείται μαζί σου! 😅

 

  • Χαχα 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cigaret13 είπε

Η Λόλα που είναι οεο; 😔 

 

 Κωνσταντίνε με την "Κάψα" τι θα γίνει; Τελικά θα συμμετάσχεις σε αυτό το super hit του ανορθόδοξου καλλιτέχνη;

Δεν νομίζω, και αυτό που έκανα ήταν μεγάλη θυσία.

 Δεν έχω όρεξη και χρόνο καθόλου για τέτοια και ακόμα πονάνε τα.... ακρονύχια στα δάκτυλα των χεριών γιατί είχα να ακουμπήσω χρόνια πλήκτρα πιάνου. Είναι ΑΨΗΤΑ τα δάκτυλα λοιπόν χαχαχαχαχχα

3 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

... αλλά η μουσική δεν λέει να σταματήσει να ασχολείται μαζί σου! 😅

 

Τι να κάνω, δεν μπορώ να πω όχι στη noizοπαρέα, σας έχω σε όσους αδυναμία

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι έχω πάθει τελευταία, αλλά δεν μπορώ να δω κάποιον να παίζει πιάνο αν δεν φοράει μίνι, κανένα ξώβυζο και γόβες ασούμε.

 

Και δεν βάλατε τουλάχιστον και λουλούδια να γουστάρουμε.

 

Ωραία φάση.

  • Χαχα 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

Δεν ξέρω τι έχω πάθει τελευταία, αλλά δεν μπορώ να δω κάποιον να παίζει πιάνο αν δεν φοράει μίνι, κανένα ξώβυζο και γόβες ασούμε.

 

Και δεν βάλατε τουλάχιστον και λουλούδια να γουστάρουμε.

 

Ωραία φάση.

Άστε τα αυτά και να δω την επόμενη Κυριακή ποιος θα με αλλάξει στη βάρδια, θέλει να το τελειώσει σε ένα μήνα😀

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cos_dr είπε

Άστε τα αυτά και να δω την επόμενη Κυριακή ποιος θα με αλλάξει στη βάρδια, θέλει να το τελειώσει σε ένα μήνα😀

 

Μακάρι να μπορούσα, αλλά είμαι τάβλα με την μέση μου.

Δεν μπορώ ούτε ανάσα να πάρω.

Άσε που έχω ξεχάσει πια με τι μοιάζει η κιθάρα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

 

Μακάρι να μπορούσα, αλλά είμαι τάβλα με την μέση μου.

Δεν μπορώ ούτε ανάσα να πάρω.

Άσε που έχω ξεχάσει πια με τι μοιάζει η κιθάρα.

Όλοι μισεριάσαμε. Και εγώ χάλια είμαι. Πόνοι, αρρώστιες, πάχος.

 Ξέρεις πως έχω γίνει? Άμα με δεις δεν θα το πιστεύεις. 

Τι να κάνουμε. χαχαχαχαχαχαχαχαχα

 Λες και παίζω εγώ. Τίποτα πάει.

 Θα ξαναπαίξουμε όταν μεγαλώσουμε. 🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου