Προς το περιεχόμενο

Περί καλωδίων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 λεπτά πριν, Spiros Poullos είπε

Αγαπητε μου έχεις δίκιο αλλά δεν είναι θέμα "τσιγγουνιας". Απλα καποια στιγμη πρέπει να ξεκινήσω να μαθαίνω να κάνω κολλήσεις. Θα με βοηθήσει ένας φίλος, δεν θα τις κάνω μόνος

 

Να βάλω και την παράμετρο της "τσιγκουνιάς". Έχω παρατηρήσει ότι όταν αγοράζω καλώδιο έτοιμο, η διαφορά είναι τουλάχιστον 5 ευρώ. Με καλώδιο <1 ευρώ/μέτρο, και δεύτερα neutrik. Κέρδος; Κολλητικά; Όπως θέλετε πείτε το. Στο συγκεκριμένο που φτιάχνω είναι 9,40 Ε στο κάθε καλώδιο:

 

https://www.thomann.de/gr/cordial_csm_5_fmgold.htm 24,90Ε

Τα υλικά μόνα τους : 15,5 Ευρώ.

 

Τα συγκεκριμένα neutrik είναι φοβερά, και πανεύκολα στην κόλληση. Και ο χειρότερος σκιτζής να είσαι (σαν κι εμένα), κολλάς - ξεκολλάς - καθαρίζεις, ξαναδοκιμάζεις. Αντέχουν στη θερμοκρασία, πιάνει αμέσως η κόλληση πάνω, είναι κάτσε καλύτερα. Παίρνω μισό καρούλι όποτε χρειάζεται, 50 μέτρα, και φτιάχνω 10 καλώδια. Και τώρα ήθελα, αλλά είναι σε έλλειψη τα αρσενικά βύσματα.

 

Κολλήστε άφοβα, εύκολα, διασκεδαστικά! Κολλήστε και κερδίστε! 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Miltos23 είπε

Τότε κανένα πρόβλημα! 

Να διευκρινίσω ότι δεν ήθελα να σε προσβάλω με το "τσιγκουνευτείς" απλά να σε βοηθήσω με την εμπειρία μου!

Λεβέντη μου κανένα πρόβλημα. Σε καμια περίπτωση δε θεώρησα πως έγινες προσβλητικος. Όπως και εγώ δεν στο είπα ως υπονοούμενο

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πάντως στο σπίτι πάντα έχω από ένα ζευγάρι neutrik και μερικά μέτρα blalanced.

Ποτέ δεν ξέρεις πότε θα χρειαστείς ένα καλώδιο και πχ για μένα είναι 25+25 χλμ

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου