Προς το περιεχόμενο

Speak your mind


ex-OurDarkness

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ότι οι άνθρωποι δεν λένε πάντα αυτό που σκέφτονται ή το ότι υπάρχει ασυνέπεια (ή μη συσχέτιση ή ακόμα και "λανθασμένη" συσχέτιση) είναι σχεδόν δεδομένο.

 

Μπείτε εδώ:

 

https://implicit.harvard.edu/implicit/

 

και μπείτε στο Demonstration...

 

όπου υπάρχει μία σειρά από tests τα οποία πρέπει να γίνουν όσο πιο γρήγορα γίνεται. Προσωπικά έκανα μόνο το πρώτο, δεν μπορώ να πω ότι ήταν μία εμπειρία που με διαφώτισε καθ' ότι θεωρώ ότι αυτά τα tests πρέπει να φτιάχνονται προσωπικά για τον καθένα. Πλην όμως, είναι ενδιαφέροντα.

 

Το δικό μου resume όσον αφορά στο πρώτο test είναι ότι δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση σε ετεροφυλόφυλα ζευγάρια έναντι των ομοφυλόφυλων (και το αντίθετο), ούτε συσχετίζω αρνητικές έννοιες με ομοφυλόφυλα ζευγάρια σε σχέση με ετεροφυλόφυλα (και το αντίθετο). Κοντολογοίς, δεν έχω κανένα πρόβλημα με την σεξουαλικότητα κανενός ανθρώπου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου καλημερα..να προσθεσω στην πρωτη σου παραγραφο και το παρακατω αν μου επιτρεπεις:

 

οι ανθρωποι δεν ακουνε τον συνομιλητη τους και εχουν ετοιμη την επικειμενη απαντηση τους σκεπτομενοι μονο αυτη.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ανθρωποι δεν ακουνε τον συνομιλητη τους και εχουν ετοιμη την επικειμενη απαντηση τους σκεπτομενοι μονο αυτη.

 

... και δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από αυτό! Προσωπικά χάνω κάθε διάθεση να συνεχίσω την κουβέντα.. ;) Να θυμίσω ότι έχουμε 2 αυτιά και 1 στόμα....

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου