Προς το περιεχόμενο

"Sharp 9" : Rock Σύλλογος στη Θεσ/νικη


Miltos9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραθέτω την πρώτη ανακοίνωση του συλλόγου:

 

"ΣΑΣ ΚΑΛΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ROCK ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΜΑΣ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΘΗΚΕ ΑΠΟ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΑΤΡΕΙΣ ΤΗΣ ROCK ΜΟΥΣΙΚΗΣ.

Η ΙΔΕΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΑ DECKS ΕΙΤΕ LIVE, ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΝΟΥΜΕ EVENTS, NA ΤΖΑΜΑΡΟΥΜΕ, ΝΑ ΤΑ ΠΙΝΟΥΜΕ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ROCK ΕΙΝΑΙ ΕΚΦΡΑΣΗ,... ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ..., ΕΙΝΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ!...ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ΘΡΗΣΚΕΙΑ, ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟΝ ΝΑΟ ΤΗΣ!!!

ΙΔΡΥΤΙΚΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΙΝΑΙ TA ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΑ:

- SAHARA , EMERALD SUN, FULL HOUΖE, VELVET -

ΣΑΣ ΠΡΟΣΚΑΛΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ!!!

 

ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΔΕΛΤΙΟΥ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗΣ ΣΑΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟ Α.Φ.Μ. ΣΑΣ."

(Ερνέστου Εμπράρ 13, Άνω Λαδάδικα, Θεσσαλονίκη)

 

ΥΓ: Έχει λιγότερο από μήνα που λειτουργεί και ήδη έχουν γίνει μνημειακές βραδιές jammin' που ξεκίνησαν τελείως αυθόρμητα! Προαιρετικά φέρνετε το όργανό σας, απαραραιτήτως όμως την καλή σας διάθεση! EVERYONE IS WELCOME!!!

 

http://www.facebook.com/groups/488317131221017/?ref=ts&fref=ts

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για να ροκάρω ( :D) πρέπει να είμαι μέλος...συλλόγου (η Μ.Κ.Ο. ή δεν ξέρω και γω τι) με επίδειξη Α.Τ. και Α.Φ.Μ.(!)  ???

 

Εξάλλου,για την ταυτότητα το καταλαβαίνω,αλλά το ΑΦΜ τι δουλειά έχετε να το ζητάτε;  ???

 

Επίσης δεν έχω ιδέα από facebook και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις...  ;D

 

(Αλλά σίγουρα θα θελα να είχα μερικές μετοχές του στα "ξεκινήματά του" και τις πρώτες ώρες εισαγωγής του στο NYSE  :D  ;D)

 

Τέλος,ευχαρίστως να έρθω να σας δω σε κάποια συναυλία,αλλά χωρίς να είμαι μέλος κανενός συλλόγου. :)

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, καλησπέρα.

 

Δηλαδή για να ροκάρω ( :D) πρέπει να είμαι μέλος...συλλόγου (η Μ.Κ.Ο. ή δεν ξέρω και γω τι) με επίδειξη Α.Τ. και Α.Φ.Μ.(!)  ???

Όχι, μπορείς να ροκάρεις και μόνος σου. Η πρωτοβουλία αυτή ξεκίνησε με καλή διάθεση από φίλους για τους λόγους που αναφέρονται παραπάνω. Εξάλλου αυτό που αναρωτιέσαι δεν προκύπτει πουθενά από την ανακοίνωση.

 

Εξάλλου,για την ταυτότητα το καταλαβαίνω,αλλά το ΑΦΜ τι δουλειά έχετε να το ζητάτε;  ???

Από ό,τι μου είπαν τα παιδιά που το οργάνωσαν, για να ιδρυθεί ο σύλλογος χρειαζόταν νομίζω γύρω στα 20 μέλη. Η υπογραφή και το ΑΦΜ είναι κάτι που καθορίζει ο νόμος.

 

Επίσης δεν έχω ιδέα από facebook και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις...  ;D

No problem.

 

(Αλλά σίγουρα θα θελα να είχα μερικές μετοχές του στα "ξεκινήματά του" και τις πρώτες ώρες εισαγωγής του στο NYSE  :D  ;D)

Εκεί μάλλον θα το έδινες το ΑΦΜ…  ;D

 

Τέλος,ευχαρίστως να έρθω να σας δω σε κάποια συναυλία,αλλά χωρίς να είμαι μέλος κανενός συλλόγου. :)

Δε χρειάζεται να είσαι μέλος για να πας στον σύλλογο, ούτε ο σύλλογος θα έχει υλικές απολαβές αν αυξηθούν τα μέλη του. Όλοι είναι ευπρόσδεκτοι και σκοπός είναι να έρθουν πιο κοντά οι μουσικοί της πόλης μεταξύ τους, γιατί η αλήθεια είναι ότι μας λείπει η ενότητα. Πολλές φορές από τα τζαμαρίσματα «γεννιούνται» καινούριες μπάντες. Παράλληλα, να μπορεί κάποιος να δει ένα live, χωρίς να χρειάζεται να πληρώνει 7€ το ποτό.

Τέλος, να διευκρινίσω ό,τι δεν εκπροσωπώ τα παιδιά, απλώς όσες φορές βρέθηκα εκεί ένιωσα ότι υπάρχει πολύ θετική ενέργεια και μου άρεσε. Νομίζω ότι θα το νιώσεις και εσύ αν πας.

Φιλικά,

Μίλτος

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Πριν μερικές μέρες έτυχε να πάμε στο σύλλογο,μετά από πρόβα

  και πραγμάτικα ήταν πολύ ωραία φάση ! Αξίζει όντως να περάσει απο κει

  καποιος είτε είναι μουσικός, είτε απλά να πιεί τις μπύρες του,και όταν φύγει

  να μην τσούζει ο κ@λ#ς του.

  Τα παιδιά που το έφτιαξαν,ρίξαν γερή δουλειά.Αυτό με την θετική ενέργεια

  που ανέφερε ο Μίλτος πριν, πραγματικά το νιώσαμε.

  Τα jam,που συνήθως είναι μια κατάσταση σχετικά 'επίφοβη',κυλούσαν νεράκι

  και ο ήχος μια χαρά κ όλα.. μπράβο στα παιδιά!

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου