Προς το περιεχόμενο

Airbrush


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

έχω ένα φίλο ο οποίος θέλει να κάνει Airbrush στην κιθάρα του, και ανέλαβα την υποχρέωση να σας ρωτήσω μήπως κάποιος ξέρει κάποιο τέτοιο μαγαζί να πάει να του τηνε κάνουν όπως θέλει. Μερσίδις Μποκόπουλος

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω ότι μαγαζιά που κάνουν αερογραφίες πάνω σε κράνη ή τεπόζιτα μοτοσυλετών θα την κάνουν άνετα τη δουλειά. Αρκεί να ξέρει τι τύπο χρώματος να χρησιμοποιήσει γιατί δεν κάνουν όλες οι μπογιές για όλες τις χρήσεις. ;) Επίσης όταν και αν την πάει σε τέτοιο κατάστημα για αερογραφία καλό είναι να την έχει γδύσει από όλα τα ηλεκτρικά-τρέμολα-μπράτσα-κλειδιά-κτλ γιατί ο καλλιτλεχνης δεν οφείλει να έχει γνώσεις πάνω στο λύσιμο-δέσιμο-σετάρισμα μιας κιθάρας.

Αυτοί πάντως που ζωγραφίζουν πάνω σε κράνη, μπορούν να κάνουν πολύ καλή δουλειά, πιστεύω, γιατί έχουν συνηθίσει σε πολύπλοκα σχέδια πάνω σε καμπύλες επιφάνειες, πράγμα που δεν είναι και ότι πιο εύκολο... :);)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα μια προσπάθεια πρίν ένα μήνα...

http://66.102.9.104/custom?q=cache:XD0O_K03ursJ:www.noiz.gr/modules.php%3Fname%3DForums%26file%3Dviewtopic%26t%3D8283%26view%3Dnext+custom+shop&hl=el&ct=clnk&cd=3&inlang=el

Όλα εξαρτώνται από το σχέδιο..

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Επίσης έχεις στο μυαλό σου ότι η αερογραφιτζίδικη εργασία (πάντα ξαναλέω εξαρτάται από το σχέδιο) μπορεί να είναι πιο ακριβή από την αγορά της ίδιας της κιθάρας?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ναι, το παλικάρι όχι.... αλλά αν αυτό τον ευχαριστεί, έχει καλώς.

ευχαριστώ πολύ man και πολύ καλή δουλειά

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...επίσης όπως βλέπεις στο post μου το πρόβλημα δεν είναι το βάψιμο (και όμως είναι γιατί οι αερογράφοι χρησιμοποιούν υδροδιαλυτά μελάνια και λεπτοκοκα συστατικά ενώ το βάψιμό μου ήταν με χρώματα αυτοκινήτου...) αλλά το λούστρο. Μπορείς να κάνεις το καλύτερο βάψιμο με το πιο γκαγκαν σχέδιο και μετά να μην μπορείς να ο προστατέψεις γιατί το λούστρο δεν είναι συμβατό...problems. Μόλις κατασταλάξω με τα λούστρα θα σας πώ.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου