Προς το περιεχόμενο

Δημοκρατικές διαδικασίες


BRAIN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Opoios diladi diafwnei se kati edw mesa diagrafetai?Auto einai to ka8estws?

Parabikan kanones?Poious kanones,mporeite parakalo na enimerosete kai emas tous upoloipous?Ftiaxno kai egw ena site kai bazo san kanona oti eimai o omorfoteros kai e3upnoteros an8ropos tou kosmou.Kai opoios diafwnhsei me auto exei parabei ton kanona tou site kai logika diagrafetai.

Ontos polu dimokratiko mou akougetai.

Den exo kato me to noiz.Pros 8eou!!!!!Apla ola ta site pou kumainontai sto idio mikos kumatos e3artwntai apo tis apopseis kai tis kinhseis genika tou ekastote administrator.Den sxoliazo tis apopseis tou admin.Sebastes kai apodektes kai magkia tou!!!!!!Apla na min ginetai logos re paidia gia dimokratikes diadikasies......Einai krima na xrisimopoieitai toso eukola h le3h DHMOKRATIA.

8a xarw idiaitera an den sbhstei auto to post kai parameinei gia na to diabasoun oloi.Kai perimeno me agonia tis endexomenws diaforetikes apopseis sas epi tou 8ematos.

 

sas euxaristo kai kales giortes se olous sas

 

Kostas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 145
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γειά σας κα πάλι

 

Για να είμαι ειλικρινής τώρα πρόσεξα κι εγώ στους κανόνες χρήσης οτι γράφουμε μόνο στα ελληνικά.Βέβαια πάντα στα ελληνικά έγραφα αλλά είχα θεωρήσει ότι δεν απαγορεύονται τα αγγλικά παρα μόνο τα greeklish.

Στό παρελθόν είδα πολλα topics στα αγγλικά αλλα δε το είχε σχολιάσει κανείς.Πάλι έμαθα κάτι σήμερα :lol:

 

ΥΓ 1. Υποθέτω πως απαγορεύονται και τα "ινγκλισελληνικά" ε? 8) Αυτά πραγματικά με δυσκολεύουν πιό πολυ να τα διαβάσω απ τα greeklish όντως....

 

2. Ερε γέλιο που θα είχε να προσπαθήσουμε να γράψουμε και τεχνικούς όρους στα ελληνικά..... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από έναν σύντομο διάλογο και δικές μου ερωτήσεις σχετικά με το πρόβλημα της αποστολής μηνυμάτων που αντιμετώπιζα με συγκεκριμένα άτομα ενημερώθηκα ότι τα μέλη indianos ' date='feather και kourosava [/b']είχαν διαγραφεί .

 

 

Μετά από όλα αυτά θεωρώ απαραίτητο οι διαγραφές να ανακοινώνονται σε ένα ΔΗΜΌΣΙΟ thread ειδικά για αυτό τον σκοπό χωρίς να χρειάζεται ο admin ή οι modulators να αφιερώνουν χρόνο στο να ενημερώνουν τον καθέναν από εμάς προσωπικά.

 

Πάνε κι αυτοί! :cry: Τι έκαναν οι νεοδιαγραφείς feather και kourosava;Υπάρχει περίπτωση να μάθουμε;

 

 

Συμφωνώ απόλυτα με την πρόταση!Έλειψα και γω μερικές μέρες και μείναμε λιγότεροι...Εξάλλου καλό θα ήταν να υπάρχει και για λόγους "διαφάνειας",που είναι και τις μόδας τώρα τελευταία...

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Κώστα

Από ότι βλέπεις δεν είμαι ούτε admin ούτε moderator.ένα απλό μέλος είμαι και μάλιστα νέο.(ψαράς-ποντίκι κλπ)έχω όμως άλλη άποψη απτήν δική σου.

Αν διάβασες τους κανόνες του νοιζ θα διαπίστωσες πως υπάρχουν μόνο και μόνο για να υπάρχει μια τάξη στο site, για να μπορούν ολοι να διαβάζουν ευχάριστα και ξεκούραστα όλα τα θέματα ,χωρίς να ενοχλείται κανείς από οτιδήποτε ,αντίθετος ,να βοηθιέται.

Δημοκρατία δεν σημαίνει κάνουμε ότι θέλουμε χωρίς να σκεφτόμαστε τον διπλανό μας και τις επίπτωσης της όποιας κακής συμπεριφοράς.

Φυσικά και έχουμε όλοι άλλη άποψη για τα διάφορα ζητήματα ,έτσι πρέπει αλλιώς δεν βγαίνουν νέα συμπεράσματα και νέες ιδέες .θα ήταν άχρηστο το νοιζ αν λέγαμε όλοι τα ίδια ,δε συμφωνείς?

Χωρίς να προσβάλλουμε όμως κανέναν και σεβόμενοι τις διαφορετικές θέσεις και γούστα όλων

Στην τελική αν κάποιος δεν συμφωνεί με τους κανόνες (που υπάρχουν παντού στη ζωή)απλά δεν συμμετέχει.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ φίλε whitenoise

 

Όπωs διαβάζω διαγράφηκαν κάποια μέλη δίχωs να έχουν κάνει τίποτα,δίχωs να έχουν πει κάτι κακό.

Εδώ μέσα φίλε είμαστε όχι για να συμφωνούμε με τον admin και τουs moderators.Σωστά?Οι απόψειs τουs σεβαστέs αλλά δεν θα τιs υιοθετήσουμε κιόλαs!!!!!!!

Aν θέλουν να μην υπάρχουν αντίλογοs αν κάνουν ένα κλειστό club και να γράφουν μόνο αυτοί.

 

To ότι υπάρχουν ακόμα τα post που κάνω είναι γιατί δεν τα έχει δει ακόμα ο admin.Μην παραμυθιάζεστε.Δεν φύσυξε ξαφνικά άνεμοs δικαιοσύνηs εδώ μέσα.Μην μαs το παίξει και δημοκρατικόs κι από πάνω!!!!!!!

 

Αυτά λοιπόν.Κανείs δεν είναι οπαδόs τηs αναρχίαs και τηs ζούγκλαs.

Όπωs βλέπειs σέβομαι τουs κανόνεs λειτουργίαs και σε αυτό το post γράφω ελληνικά και όχι greeklish όπωs λαθεμένα έκανα στο προηγούμενο post μου.

 

Σαs χαιρετώ λοιπόν.Και προσοχή!!!!!!Κουβέντα για τον Τhomann!!!!!!!

Mαλώνει ο ΧΟΡΗΓΟΣ ΣΤΟΛΛΑΣ!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι αν έχω ξαναγράψει στο NOIZ, αλλά σίγουρα με αυτά που διαβάζω τις τελεφταίες μέρες, δεν αξίζει τον κόπο. Απλώς θά θελα να κάνω ένα σχόλιο, φιλικά κι αγαπημένα.

Κατά τη γνώμη μου και μόνο που υπάρχει forum με θέμα "περί ανέμων και υδάτων" στέλνει το μυαλό στο χαβαλέ και στην ψιλοκουβεντούλα. Κατά δεύτερον, είναι η 2η ή 3η φορά που βλέπω μαζική διαγραφή απαντήσεων και θεμάτων και είναι πολύ κουραστικό για τον άλλον να προσπαθεί να καταλάβει τι σχέση έχουν οι απαντήσεις που έχουν μείνει όπως έχουν μεταξύ τους - δηλαδή συμφώνώ με το Λάκη σ'αυτό. Τρίτον, όταν δίνεις στα μέλλη της σελίδας σου μέσο επικοινωνίας και μετά τους το κόβεις χωρίς να τους λες το γιατί, λογικό είναι να τα πέρνουνε. Επίσης, όταν διαγράφεις τις απαντήσεις και τα θέματα των μελλών σου από το forum, δεν είναι υποκρισία και εκμετάλλευση να κρατάς τα άρθρα τους που δίνουν υλικό στη σελίδα σου; Δηλαδή αυτούς τους πετάς αλλά όμως ότι σου χουν δώσει με τον κόπο τους το κρατάς;

 

Φίλε boody μην διαφωνείς και πολύ πολύ με τους διαχειριστές γιατί σε βλέπω να είσαι ο επόμενος υποψήφιος για "οικειοθελή παραίτηση".. και μην ξεχάσεις να σβήσεις και τα μηνύματά σου φεύγοντας, αφού και οι άλλοι αυτό έκαναν, τελείως από μόνοι τους!

Τί να πω ρε παιδιά, με ξενερώσατε άσχημα με αυτά που γίνονται. Είναι κρίμα για ένα τόσο μουσικό χώρο. Προτείνω να αναθεωρήσετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok!

Ας ξεκαθαρίσουμε κάποια πραγματάκια και πάνω απ' ολα ας αποκαταστήσουμε και την αλήθεια! :wink:

 

Καταρχήν να καλωσορίσω σαν moderator ολα αυτα τα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ μέλη τα οποία τόσο πολύ ενδιαφέρονται για το site αυτό,μας τιμάει όλους το ενδιαφέρον και η δίψα σας για γνώση των διαδικασιών που ακολουθούνται..

 

Το noiz εχει ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ κανόνες (οπως ΟΛΑ τα site σε ΟΛΟΝ τον κόσμο) οποιος δεν συμφωνεί με αυτούς τους ΒΑΣΙΚΟΥΣ κανόνες συμπεριφοράς δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρεί τον εαυτό του και να συμμετέχει.

 

Πιστέψτε με ΚΑΝΕΝΑ μέλος δεν διαγράφηκε επειδή δεν συμφωνούσε με τον webmaster.

 

Ισα - ισα τα μέλη που διαγράφηκαν προσπαθούσαν επανειλημένα ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ τις ΔΙΚΕΣ τους απόψεις με ΑΝΑΡΜΟΣΤΟ τρόπο (λεκτικούς προπιλακισμούς,απειλές και σαρκασμό) στα νεότερα μέλη του φόρουμ..

 

Εδω ΔΕΝ ειναι στρατός ΟΛΟΙ ειναι ΙΣΟΙ!!

 

Το γεγονός ότι δεν επιθυμούμε την ΔΙΑΠΟΜΠΕΥΣΗ των μελών που διαγράφηκαν δεν σημαίνει ότι εδω μέσα "αποφασίζουμε & διατάζουμε" :D το αντίθετο μάλιστα.

 

Οσο για τον Thomann & αλλες ιστορίες για αγριους.....καθε δεύτερο ποστ μου εχει λίνκ στον Thomann & δεν εχω διαγραφεί ακόμα :wink:

 

Και κάτι ακόμα ο Feather ,τον οποίο εγω προσωπικά τιμώ,σέβομαι & θεωρώ συμπολεμιστη και φίλο μου ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ δεν ΔΙΑΓΡΑΦΤΗΚΕ,δικαίωμα του αναφαίρετο & ΟΥΔΕΙΣ έχει δικαίωμα να τον κρίνει....

(και ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι δεν θα διαγραφώ απο τον webmaster επειδή εκφράζω την θετική μου άποψη για αυτόν :wink: )

 

Ας κρατησούμε λοιπόν όλοι μαζι το ήπιο κλίμα που αρμόζει σε ενα site για μουσικούς & ας αφήσουμε τις παραφράσεις & τα "πυροτεχνήματα" για τη βουλή... :D :D

 

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, αν δεν είσαι moderator δεν μπορείς να διαγράψεις μύνημα σου που έχει απαντήσεις απο κάτω του.Οπότε αυτοί που βλέπετε να έχουν αποχωρήσει (γιατί όσον αφορά τον feather τουλάχιστον περι αυτού πρόκειται) απο μόνοι τους κάναν το φορουμ να μην πω πως, και μάλλον απο εμπάθεια θα έλεγα.

 

Εγώ απο την εικόνα που έχω μέχρι στιγμής, γιατι επισκέπτομαι συχνά το noiz και βλέπω ποστ που είναι εκεί και μετά απο 10 λεπτά δεν είναι, έχω καταλάβει οτι ο feather τσαντίστηκε με κάτι, διέγραψε κάποιον ή είπε ή αυτός ή εγώ, και τελικά αποχώρησε και μαζί του ο kourosava.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΕΣ ΕΙΚΑΣΙΕΣ απλά αυτό φάνηκε τελικά προς τα έξω, σ'εμένα τουλάχιστον.

 

Κατα τ'αλλα, αυτό που έχει -είχε- o feather και άλλοι mods, ή μάλλον αυτό που ΔΕΝ είχαν είναι αυτό που λέμε net culture.Αμφιβάλλω αν συμμετείχαν τακτικά σε άλλα φορουμς, blogs, newsgroups κτλ, γιατι ούτε τα "taboo" σβησίματος ή editing δεν σεβόντουσαν (παντού moderation υπάρχει μόνο σε ρητές παραβιάσεις κανόνων , ή σε ρηττό και εμπαθές πέρα των ορίων βρισίδι που δεν περιέχει κανένα επιχείρημα μαζί, και γίνεται κατ'επανάληψη) ούτε το netiquette ακολουθούσαν, ούτε απο trolling και "δικηγόρους του διαβόλου" καταλάβαιναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα από όλα να ευχηθώ απο ψυχής χρόνια πολλά και καλά σε όλα τα μέλη της μικρής μας κοινότητας.

 

Αν και το πνεύμα των ημερών θα έπρεπε να μας υποβάλει να ασχολούμαστε με ομορφότερα πράγματα παρόλα αυτα νοιωθω την ανάγκη να σχολιάσω και εγώ με την σειρά μου δυο θέσεις που δεν μπορώ να αποδεχτώ και αν τις έχω παρερμηνεύσει με χαρά θα δεχτώ να με διορθώσετε.

 

 

Όπως καταλαβαίνεις και πολύ ευστοχα σημείωσες' date=' τα συγκεκριμμένα μέλη διαγράφοντας τα posts τους κατέστρεψαν και τη σειρά του forum!

[/quote']

 

Προσωπική μου γνώμη είναι πως εφόσον ένα μέλος έχει διαγραφεί ή έχει αποχωρήσει έχει κάθε δικαίωμα να αποσύρει τα posts του ,-που αποτελούν πνευματική του ιδιοκτησία - εφόσον από τη στιγμή της διαγραφής του δεν έχει την δυνατότητα του αντίλογου, της απάντησης, της επεξήγησης και του διαλόγου με οποιοδήποτε από τα επόμενα μέλη αναφερθεί στον ίδιο ή τυχόν παρερμηνεύσει τα λεγόμενα του.

 

Σίγουρα δεν είναι δυνατόν να καταστραφεί μια κοινότητα ή το σύνολο ενός forum επειδή κάποια topics αφαιρέθηκαν από τους ίδιους ή από τους administrators. Αν ασπαστώ αυτή τη λογική θα πρέπει να αποδεχτώ ότι η ίδια καταστροφή συμβαίνει και όταν κάποια topics διαγράφονται από τους admins μαζί βέβαια με τις όποιους διαλόγους

 

 

 

Πέραν αυτών προέκυψαν και άλλα πολλά που δεν νομίζω ότι αφορούν όλους. Δεν μου αρέσει να λαϊκίζω οπότε ας το αφήσουμε εκεί.

 

 

Θεωρώ πως η επιλογή του ρήματος λαϊκίζω είναι βιαστική και ατυχής και ίσως και προσβλητική για το θέμα του συγκεκριμένου thread καθώς και για τις 750 αναγνωσεις που κάποιοι έκαναν και τις 35 δημοσιεύσεις των μελων που μπήκαν στον κόπο να τις καταχωρήσουν!

 

.Σύμφωνα με το ελληνικό λεξικό Τεγόπουλος- Φυτράκης ως Λαϊκιστής ορίζεται ο επιφανειακά μιμούμενος λαϊκά πρότυπα!

 

Προσωπικά δεν νοιώθω ούτε μιμητής κανενός άλλου (εκτός του ίδιου μου του εαυτού) και σίγουρα ούτε επιφανειακή εφόσον πάντα ότι λέω και πράττω το εννοώ πέρνοντας μάλιστα την ευθύνη των όποιων συνεπειών του.

 

Θέλω να πιστεύω επίσης πως η πλειοψηφία των μελών που γράφουν την γνώμη τους σε αυτό το thread δεν ανήκει επίσης σε αυτή την κατηγορία

 

Πιστεύω πως οι admins μπορούν πολύ εύκολα να αποφύγουν τον κίνδυνο τέτοιου είδους λαϊκισμών απλά δηλώνοντας επίσημα και δημόσια οι ίδιοι τα nicknames των διεγραμένων μελών καθώς και μία υποτυπώδη έστω αιτία' date=' αναφέροντας ξερά το συγκεκριμένο άρθρο παραβίασης του κανονισμού. [/b']

 

Δεν υπάρχει νομίζω λόγος να μπει κανείς σε παρασκηνιακές λεπτομέρειες και εκμαυλισμό των διαγραφομένων.

 

Αρκεί μία επίσημη και δημόσια αναγγελία από τους υπευθύνους και έτσι όλο αυτό το radio αρβύλα που πρέπει να αποφευχθεί δεν θα έχει καν λόγο ύπαρξης

 

ΥΓ: ¶ντε να πάω να δω και τη γαλοπούλα μην τη φάμε κάρβουνο! :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ασπαστώ αυτή τη λογική θα πρέπει να αποδεχτώ ότι η ίδια καταστροφή συμβαίνει και όταν κάποια topics διαγράφονται από τους admins μαζί βέβαια με τους όποιους διαλόγους

 

??!!Απίστευτό!Μα φυσικά *έτσι* είναι!Για όλο τον υπόλοιπο κόσμο εκτός απο αυτόν αυτού του φόρουμ τουλάχιστον...

 

Προφανώς επίσης, πρέπει να μπεί κάτι στους κανόνες που να προειδοποιεί τους θαμώνες για τα περι πνευματικής ιδιοκτησίας.Απο τη στιγμή που ποσταρεις κάτι, δεν υπάρχει μόνο εδώ...Το σβήσιμο το μόνο νόημα που έχει είναι την ζημιά στο φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου