Προς το περιεχόμενο

Η μουσική ειναι συναίσθημα!


grafistas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μωρέ κι εγώ το κατάλαβα πως το έγραψες ( 1-1 :lol: ), απλά για να μην πεταχτεί από την άλλη και κανάς σύντροφος και ψαχνόμαστε!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βασικά κι εγώ δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι τα έχεις κάνει όλα μόνη σου/μόνος σου και είσαι γυναίκα... Όχι για κανένα άλλο λόγο αλλά επειδή υποτίθεται πως είσαι ελληνίδα! (δε μπορώ να φανταστώ ελληνίδα να χώνει σολίδια στην κιθάρα και να ασχολείται με recording-mastering έστω και ερασιτεχνικά!!!). Πάντως υπήρχαν αρκετά καλά στοιχεία μέσα και για ερασιτεχνική ηχογράφηση είναι πολύ καλή κατά την άποψή μου. Η προφορά είναι ένα ζήτημα αλλά γενικά η φωνή είναι αρκετά σωστή. O ήχος του μπάσου είναι από κάποιο vst ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PGS διαφωνώ σε αυτό με τις γυναίκες.

 

Παλιά που πήγαινα ωδείο είχαμε μια κοπελιά συμμαθήτριά μου που έπαιζε μια κιθάρα.... Και ξαφνικά σκάει μια μέρα με μια ηλεκτρική και ο Μιχάλης (ο ροκάς και σουπερ ντουπερ νταλέντος) έμεινε με το στόμα στο πάτωμα για κάμποση ώρα!

Ε μετά από κείνη τη μέρα είδα την ζωή (και την κοπελιά) με άλλο μάτι (δυστυχώς όμως δεν προχώρησε με την κοπελιά :lol: :lol: :lol: )

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τελικά δεν κατάλαβα...ο grafistas είναι Πακιστανός?

 

Κι εγώ είπα πολύ διακριτικά ότι διέκρινα κάτι "balls" αλλά εσείς το χοντρύνατε :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε παιδια ετσι όπως πάτε θα τον βγάλετε τραβεστι τον/την γραφιστα :lol:

 

Παντως τα κομματια στο myspace συμπαθητικά ήταν, αλλα μολις μπήκε φωνη μετα απο λιγο το εκλεισα σορρυ :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά κι εγώ δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι τα έχεις κάνει όλα μόνη σου/μόνος σου και είσαι γυναίκα... Όχι για κανένα άλλο λόγο αλλά επειδή υποτίθεται πως είσαι ελληνίδα! (δε μπορώ να φανταστώ ελληνίδα να χώνει σολίδια στην κιθάρα και να ασχολείται με recording-mastering έστω και ερασιτεχνικά!!!). Πάντως υπήρχαν αρκετά καλά στοιχεία μέσα και για ερασιτεχνική ηχογράφηση είναι πολύ καλή κατά την άποψή μου. Η προφορά είναι ένα ζήτημα αλλά γενικά η φωνή είναι αρκετά σωστή. O ήχος του μπάσου είναι από κάποιο vst ??

 

 

Καλα πλακα μου κανετε δηλαδη πρεπει καποιος να ξερει πολυ καλα τα προγραμματα για να ηχογραφησει η να ειναι και αγορι...?Μη τρελαθουμε τωρα...Μονο οι ελληνες σκεφτονται ετσι...Λυπαμαι παιδες αλλα η μουσικη και η δημιουργια δεν εχει φυλλο.Εκανα αυτο το ποστ για να ακουσω γνωμες σωστες και αντικειμενικες...οχι για να "ανακαλυψουμε αν ειναι αγορι η κοριτσι" ελεος.

Εχω ποσταρει και σε ξενο site kai me εχει βοηθησει πολυ στο να "φτιαξω συνθετικα και τραγουδιστηκα τα κομματια μου και τι να προσεχω.Εδω η κουβεντα ξεφυγε...Ευχαριστω.Ο ηχος του μπασου ειναι απο το αρμονιο μου ενα yamaha psr-290.

 

Φιλικα Η Γραφιστας :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφη δουλειά, μπράβο, ακούγεται πολύ ευχάριστα. Από άποψη έμπνευσης και σύνθεσης νομίζω ότι αξίζει. Με μια πιο προσεγμένη παραγωγή θα κερδίσουν πολύ κόσμο.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφη δουλειά' date=' μπράβο, ακούγεται πολύ ευχάριστα. Από άποψη έμπνευσης και σύνθεσης νομίζω ότι αξίζει. Με μια πιο προσεγμένη παραγωγή θα κερδίσουν πολύ κόσμο.[/quote']

 

Eχεις απολυτο δικιο!Η παραγωγη παιζει σημαντικό ρολο...Και αυτη που εχω κανει ειναι λιγακι του ποδαριου πολυ φλου.Eyxaristw Wasted!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως' date=' αν κάποιος ξέρει, ας μου πει και εμένα γιατί διάφοροι γουστάρουν να τους περνάνε για κορίτσια (δεν είσαι κορίτσι βρε, αγοράκι είσαι...).[/quote']

 

Ξέρεις κάτι που εμείς αγνοούμε;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι ο σεξισμος εδω μεσα παει συννεφο ειναι σιγουρο και δεν ειναι η πρωτη φορα που το παρατηρω.

Οταν παιζει κανα post με link γυναικας μουσικου,το πρωτο που σχολιαζεται ειναι το αν ειναι ωραια γκομενα,και αν οχι παιζουν ατακες του τυπου:

"Πωπω τι μπαζο ειναι,εχει φατσα για κλωτσιες,πολυ σκυλοφατσα και αλλα τετοια."

Τυπικοι ελληναραδες(ομορφοφυλη-απολλωνες),που οι μισοι μοιαζουν με τον τσακωνα και οι αλλοι μισοι με τον μπουλα,αλλα ψαχνουν να βρουν τα ψεγαδια των θυληκων γυρω τους για να κραξουν.

Και το αν στην ελλαδα ειναι μικροτατο το ποσοστο των γυναικων που ασχολειται με την μουσικη(περα απο το να τραγουδαει σε ενα σχημα 4 μπουλαδων),εχει να κανει με συμπεριφορες και προτυπα της της κοινωνιας μας,που ενδοξα συνεχιζει την παραδοση των οθωμανων προγονων της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου