Προς το περιεχόμενο

Η μουσική ειναι συναίσθημα!


grafistas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά ηρεμία. Δεν χρειάζεται να τσακωνόμαστε χωρίς λόγο. Βλέπω μία τάση να καταπιανόμαστε από μισή φράση και να βγάζουμε πόρισμα για την προσωπικότητα του κάθε ατόμου λες και τον ξέρουμε 10 χρόνια...

Grafistas αν όντως είσαι γυναίκα είναι τιμή σου που ασχολείσαι δημιουργικά με τη μουσική και όχι μόνο ως front woman ή κάτι τέτοιο. Πιστεύω ότι όλοι οι συνforumites έχουν την ίδια άποψη. Για αυτό και δε χρειάζεται να χρησιμοποιείς βαρυγδουπες, απαξιωτικές εκφράσεις του στυλ λυπάμαι κ.τ.λ. Αν πρόσεξες τα περισσότερα παιδιά έκαναν καλοπροαίρετη κριτική με σκοπό να βοηθηθείς.

Όσο για το ζήτημα των οπισθίων οι άντρες κοιτάμε θέλοντας και μη τα χαρίσματα των γυναικών γιατί έτσι μας έφτιαξε η φύση. ¶λλωστε αν οι γυναίκες ενοχλούνταν από αυτό θα φορούσαν μπούργκα και όχι χαμηλοκάβαλα με το στρινγκ να φένεται. (ευτυχώς που δεν το κάνουν)

Ο σεξισμός είναι μορφή ρατσισμού που δεν εστιάζει μόνο στην εμφάνιση. Μπορεί ένας άντρας να αντιμετωπίζει έναν άντρα ρατσιστικά επειδή είναι σαν τον κουασιμόδο. ¶ρα εκφράσεις του στυλ μπάζο κτλ δεν έχουν να κάνουν με το φύλο.

Ας είμαστε λοιπόν μονιασμένοι ας εστιάσουμε στην μουσική και μακάρι να έχουμε κάθε μέρα ευχάριστες εκπλήξεις απ' το ωραίο φύλο οι οποίες δυστυχώς σπανίζουν.(μιλάω για δικό μας ελληνικότατο forum φυσικά!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σοφά εμίλησες χερρ πιτζιες, θέλουμε προσπάθειες από το ισχυρό φύλο (τις γυναίκες εννοώ) εδώ μέσα, πήξαμε στις προσπάθειες από το αδύναμο.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι οταν εγραψα το πρωτο σχετικο post,μονο τον boody δεν στοχευα(για το θεμα εμφανισης τα ειχα μαζεμενα απο ενα αλλο thread),αλλα αυτος τα πηρε απειρα και με αναγκασε μετα να λογομαχησουμε με αυτα που εγραψε,λες και εγω ειπα κατι κακο για την υγειη συνηθεια του οφθαλμολουτρου(οταν ειναι συνηθεια ομως και οχι να αναγεται σε ιδεολογια)

Τελος εδω ομως και συγνωμη αν εγινα εριστικος σε υπερβολικο βαθμο,αλλα αυτο το προσεχε μην με τσαντισεις με σκασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι επισημαίνετε την προφορά' date=' εμένα δεν μου χτύπησε τόσο άσχημα, μόνο ένα "μόοορνΙΙΙΙΙνγκ" στην αρχή. Καλή προσπάθεια και απ'ότι καταλαβαίνω, υπάρχει όρεξη! Συνέχισε και ξαναπόσταρε![/quote']

 

το μορνινγκ ομως ισως και να μην πειραζει πολυ. ο τελευταιος που το ελεγε με χαλια προφορα ηταν αυτος εδω ο οποιος τελικα εκανε τεραστια καριερα

:)

μονο που σε αυτυο το βιντεο ειναι σε προσφατο λαιβ και η προφορα του εχει βελτιωθει . στην στουντιακη εκτελεση η προφορα του μοιαζει με ρωσου κατασκοπου...

αι γουεικ απ ιν δε μορρρρνινγκ εντ δε σαν μπικινσ του σαιν ...

:):):)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Το θεμα ειναι οτι οταν εγραψα το πρωτο σχετικο post' date='μονο τον boody [b']δεν[/b] στοχευα(για το θεμα εμφανισης τα ειχα μαζεμενα απο ενα αλλο thread),αλλα αυτος τα πηρε απειρα και με αναγκασε μετα να λογομαχησουμε με αυτα που εγραψε,λες και εγω ειπα κατι κακο για την υγειη συνηθεια του οφθαλμολουτρου(οταν ειναι συνηθεια ομως και οχι να αναγεται σε ιδεολογια)

Τελος εδω ομως και συγνωμη αν εγινα εριστικος σε υπερβολικο βαθμο,αλλα αυτο το προσεχε μην με τσαντισεις με σκασε.

 

Έλα ρε παιδιά (<--αττική σύνταξη :lol: ) ....δεν υπάρχει πρόβλημα νομίζω.

Όλη η συζήτηση ξεκίνησε από το γεγονός ότι αν:

Α, είναι ο αριθμός των αντρών που αρέκονται στο να "περνάνε" δικτυακά σαν γυναίκες και

Β είναι ο αριθμός των γυναικών που μπορούν να κάνουν αυτό που κάνει η grafistas τότε στην ελλάδα

Α>Β (Για να μην πω Α>>Β καθώς Β-->0)

 

Αυτό είναι μια κοινή διαπίστωση ...νομίζω ευρέως αποδεκτή.

 

Πως ξεφύγαμε σε αλληλοκατηγορίες και βαρβάτες ψ#λές?

 

 

grafistas....σε σχέση με τη φωνή, κάτι ακόμα...

 

Είμαι παντελώς άσχετος από τη σχετική τεχνική, αλλά θεωρώ ότι όταν τραγουδάμε, η φωνή πρέπει να βρίσκεται είτε σε state "φωνάζω" είτε σε state "ψιθυρίζω" . Σε ορισμένα σημεία, η φωνή σου μου δίνει την αίσθηση ότι βρίσκεται στο ενδιάμεσο state: "Ψυθιρίζω αλλά δυνάμωσα λίγο για να ακούγομαι".

Έτσι που το γράφω ακούγεται λίγο χαζομάρα, αλλά ελπίζω να γίνεται κατανοητό αυτό που προσπαθώ να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις αυτο περι βαρβατων , ειναι απο το τραγουδι του τζιμη πανουση και το ειπα με διαθεση αυτοσαρκασμου λογω της τροπης που πηρε η κουβεντα. :)

επρεπε δηλαδη ξαφνικα να υπερασπιστω το αυτονοητο και να γινω το γαλαζιο αγορακι...

 

http://www.edu.uoc.gr/~math2172/panousis/diskogr/rouleman/d3-9.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μιας και πήρε τέτοια τροπή το θέμα ας πετάξω κι εγώ το άσχετό μου (μπας και ηρεμήσουμε λίγο)

 

boody όταν είδα αυτό που έγραψες

καθε φορα που την εβλεπα εχανα τα λογια μου και με πονουσε το στομαχι και ενιωθα οτι ηθελα να... ξερασω

Απλά κατάλαβα ότι είσαι άλλος ένας από αυτούς τους καμένους αλήτες που βλέπουν σαουθπαρκ και το γουστάρουν! Αίσχος ντροπή και όνειδός μας! :lol:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε συ , οχι , δυστυχως ειμαι προγενεστερος του σαουθ παρκ , πολυ πολυ προγενεστερος, να φανταστεις μικρος γουσταρα την πριγκιπισσα βαντα του σπορτ μπιλι , μου την εδιναν εκεινα τα κολαν....

καλα δεν εχεις νιωσει ποτε ετσι πιτσιρικας? να γουσταρεις (να αγαπας μαλλον, επιμενω σε αυτο , ηταν αθωες εποχες ... ) και να νιωθεις οτι σου ρχεται να ξερασεις και να μην μπορεις να της μιλησεις ουτε καν για το κρυφτο ή για τα μαθηματα?τ ι διαλο μονο εγω ενιωθα ετσι? ακουω , πειτε κοινα βιωματα , αφηστε την καλιτεχνιδα και την μουσικη της . το thread αλλαζει θεμα....

πω πω 5 πηγε . τραβιοταν τελικα το ουισκακι . μετα απο μια κουραστικη βραδια τραβιοταν. φλυαρω.. κλεινω , αντε γεια , τα λεμε..... τουτ τουυυτ , τουτ τουυυυτ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου