Προς το περιεχόμενο

Η μουσική ειναι συναίσθημα!


grafistas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχει καταντήσει γελοίο' date='συζητάμε τα αυτονόητα.Τι αυθεντικότητες και μπαρμπούτσαλα!

Λοιπόν με τον ίδιο τρόπο ας πιάσουμε όλοι ένα όργανο που δεν έχουμε ιδέα πως παίζεται και ας γίνουμε αυθεντικοί...[/quote']

 

δεν ξερω αν αναφερεσαι σε εμενα αλλα με αυτα που γραφεις τελικα συμφωνεις ή διαφωνεις με αυτα που ειπα περι αυθεντικοτητας? (γιατι μπερδευτηκα... :lol: )

 

γιατι δειχνεις οτι συμφωνεις...(δηλ. συμφωνεις μαζι μου οτι ενας ανθρωπος μπορει να εκφραστει καλυτερα (& αρα πιο αυθεντικα) στη μητρικη του γλωσσα (που ξερει πως...παιζεται.....) και οχι σε μια ξενη γλωσσα (που κατα βαθος ελαχιστοι ξερουν ...πως παιζεται ..ειδικα σε λογοτεχνικο επιπεδο...)εκτος κι αν πιστευεις οτι υπαρχει περιπτωση καποιος να εκφραζεται καλυτερα σε μια ξενη γλωσσα και οχι στη δικη του.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καταντήσει γελοίο' date='συζητάμε τα αυτονόητα.Τι αυθεντικότητες και μπαρμπούτσαλα!

Λοιπόν με τον ίδιο τρόπο ας πιάσουμε όλοι ένα όργανο που δεν έχουμε ιδέα πως παίζεται και ας γίνουμε αυθεντικοί...[/quote']

 

δειχνεις οτι συμφωνεις...(δηλ. συμφωνεις μαζι μου οτι ενας ανθρωπος μπορει να εκφραστει καλυτερα (& αρα πιο αυθεντικα) στη μητρικη του γλωσσα (που ξερει πως...παιζεται.....) και οχι σε μια ξενη γλωσσα (που κατα βαθος ελαχιστοι ξερουν ...πως παιζεται ..ειδικα σε λογοτεχνικο επιπεδο...)εκτος κι αν πιστευεις οτι υπαρχει περιπτωση καποιος να εκφραζεται καλυτερα σε μια ξενη γλωσσα και οχι στη δικη του.....

 

ολα τα παραπανω νομιζω οτι ..εμπιπτουν στα αυτονοητα που ειπε ο επιθεωρητης μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί σου συμφωνώ απόλυτα και νομίζω οτι εκφράζεις και την πλειοψηφία αφού είναι αντικειμενικότατα αυτά που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα λιγο μπερδευτηκα γιατι απο το πολυ το....αγγλικος που ακουω τριγυρω μου εχω ξεχασει ...το γκλωσσα μου!!! :lol: :lol: :lol:

 

γκια να το πω και στο γκλωσσα που ολοι οι Ελληνες οφειλουν να μιλανε γκια να κανουν ...σαξες στο εξωτερικον (οπως το Αννα Βισση π.χ που δεν λεει να κατεβει απο τα US Charts εδω και 3 μηνες :lol: :lol: :) )

 

No hard feelings mate!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που οφείλει ο καθένας είναι να μιλήσει όπως του βγαίνει. Αν είναι να πει ένα απλό σαγαπω-μαγαπας μπορεί να το πει σε όποια γλώσσα του προκύπτει, χωρίς ιδιαίτερες νοηματικές απώλειες. Αλλοιώς θα είναι σα να αυτοπεριορίζεται.

 

Το αν θα τύχει αποδοχής αυτή η επιλογή του είναι διαφορετικό θέμα, ή ακόμα αν θα την προσαρμόσει εκ των υστέρων χάριν εμπορικής επιτυχίας.

 

Κατ΄αρχήν όμως και ο καλλιτέχνης μπορεί να ελεύθερα τραγουδάει σε όποια γλώσσα γουστάρει, και το κοινό ελεύθερα να τον απορρίπτει ή να τον αποδέχεται για αυτό.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που οφείλει ο καθένας είναι να μιλήσει όπως του βγαίνει. Αν είναι να πει ένα απλό σαγαπω-μαγαπας μπορεί να το πει σε όποια γλώσσα του προκύπτει' date=' χωρίς ιδιαίτερες νοηματικές απώλειες. Αλλοιώς θα είναι σα να αυτοπεριορίζεται.

 

Το αν θα τύχει αποδοχής αυτή η επιλογή του είναι διαφορετικό θέμα, ή ακόμα αν θα την προσαρμόσει εκ των υστέρων χάριν εμπορικής επιτυχίας.

 

Κατ΄αρχήν όμως και ο καλλιτέχνης μπορεί να ελεύθερα τραγουδάει σε όποια γλώσσα γουστάρει, και το κοινό ελεύθερα να τον απορρίπτει ή να τον αποδέχεται για αυτό.[/quote']

 

+1

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για να πω κι εγώ την @ωλοτρυπίδα μου, η γνώμη μου είναι να τραγουδήσεις σε όποια γλώσσα θες. Αν θες Ελληνικά τραγούδα σωστά Ελληνικά, αν θες Αγγλικά τραγούδα σωστά Αγγλικά. Σε κάθε περίπτωση, το να είσαι Καλομοίρα (σε οποιαδήποτε γλώσσα) εμένα δε μου αρέσει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Πάντως για να πω κι εγώ την @ωλοτρυπίδα μου' date=' η γνώμη μου είναι να τραγουδήσεις σε όποια γλώσσα θες. Αν θες Ελληνικά τραγούδα σωστά Ελληνικά, αν θες Αγγλικά τραγούδα σωστά Αγγλικά. Σε κάθε περίπτωση, το να είσαι Καλομοίρα (σε οποιαδήποτε γλώσσα) εμένα δε μου αρέσει :)[/quote']

 

Επίσης (ε-pieces) να διευκρινήσω ότι η Kalomoira εμένα μ' αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου