Προς το περιεχόμενο

Αγορα Hi hat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα παιδια.. πριν 1 χρονο, απο περιεργεια (και ως larsακιας), οταν βρισκομουν στο manchester της αγγλιας, εψαξα και βρηκα το hihat του ulrich Z custom dyno beat 14" και ειχα μεινει βλακας. η πλακα ειναι ειναι οτι δεν το ειχαν ετσι μονο του. το ειχαν πανω σε μια starclassic maple, και δεν μπορουσα να ξεκολλησω. Η τιμη του παιζει στα 300-320 ευρω . εχει βαρυ ηχο, και ολα τα λεφτα ειναι οταν παιζεται μισανοιχτο. αλλα το κακο με αυτο το hihat ειναι οτι ο αντιπροσωπος εδω, δεν το εχει φερει ποτε. τοτε, ξεκινησα μια παραγγελια μεσω αντιπροσωπου, αλλα τζιφος. μου ειπαν οτι δεν προκειται να ερθει. τοτε δεν ηξερα και τα καταστηματα στο internet και εμεινα με την ιδεα.

ειναι ισως το καλυτερο hihat που εχω ακουσει, ειδικα για ηχο οπως αυτος των metallica.

αν καποιος βρεθει στο εξωτερικο, ας κανει ενα κοπο να το ακουσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλορίζικο το hihat και καλόπαιχτο.

 

Εγώ εδώ και 20 κάτι χρονάκια έχω το K/Z Zildjian, πλέον νομίζω ότι το βγάζει ο κατασκευαστής ώς K/Z special αν δεν κάνω λάθος. Είναι ένα hihat που μπορεί να παίξει άνετα από Jazz μέχρι ... Death.

 

Ναι σωστά τα λέω ιδού και το link του κατασκευαστή:

 

http://www.zildjian.com/EN-US/products/productDetail.ad2?catalogID=-2&typeID=7&productID=1391

 

Φιλικα πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Κ/Ζ είναι 13 ή 14 γιατί ενδιαφέρομαι κάποια στιγμή στο άμεσο μέλλον να αντικαταστήσω τα sabian ΑΑΧ 14 stage που έχω. Σε ρωτάω γιατί όντως έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια για αυτά τα πιατίνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το 14άρι αλλά βγαίνει και σε 13άρι.

 

Το 13άρι δεν το έχω ακούσει αλλά είναι ελκυστικό να το έχω για δεύτερο hihat αν και έχω καταλήξει σε κάτι πιο .... extreme

 

http://www.meinlcymbals.com/generation_x/safarihihat

 

Το οποίο για effect κυρίως και κλειστό μου άρεσε αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το meinl θα ταίριαζε πιστεύω καλύτερα λόγω μεγαλύτερης διαφοράς στην διάμετρο αλλά και γιατί είναι διαφορετικός ο ήχος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου