Προς το περιεχόμενο

John Frusciante,John Mayer and Derek Trucks.(video for..elavd)


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

αλλα με το gear που εχεις πολυ κοντα εισαι...αντε να επαιζες και με κανα Tube screamer με full τα μεσεα..αντε και κανα μαγνητη με πολλα μεσεα και κοντα θα εισαι...νομιζω δηλαδη... ::)

 

Aπ οτι λενε (δεν εχω δοκιμασει την J.M ποτε) οι μαγνητες που χρησιμοποιει στη signature του ειναι πιο scooped και απο τους cs69  ??? ??? ??? ??? ??? ???

 

 

(ειναι οντως παιχταρας...........αλλα ρε γ......ο εχει φωνη..............μορφονιου  ;D ;D ;D ;D ;D και με κανει να σκεφτομαι... μη μιλας.... να ακουσουμε τη κιθαρα....... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπ οτι λενε (δεν εχω δοκιμασει την J.M ποτε) οι μαγνητες που χρησιμοποιει στη signature του ειναι πιο scooped και απο τους cs69  ??? ??? ??? ??? ??? ???

 

Όταν είχα πρωτοδιαβάσει τον όρο "scooped" στα specs της κιθάρας του, με έκανε να ξαναψάξω σε λεξικό για την ερμηνεία του...

Κι αυτό γιατί ο ήχος του, με αυτά τα "χορταστικά" μεσαία, μόνο scooped δε μπορεί να χαρακτηρισθεί κατά τη γνώμη μου...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Mayer παιζει φοβερη κιθαρα αλλα ειναι φλωρια το ολο κλιμα.... :P

ιδικα οταν τραγουδαει.....

 

καλος παιχτης, δε λεω.  

Aλλα "βλεπω" πολυ SRV στο παιξιμο του, πολυ Clapton στον τροπο που πιανει το μανικι και τελος πολυ gay φωνη και σουλουπι.

 

Τον θεωρω πολυ "λιγο" για να βγαινει στη σκηνη με αντιγραφο της Monterey Strat   >:(  >:(  >:(

 

Μιλωντας "σκληρα", θα πω οτι ειναι ενα marketing trick της Fender κι ενας "κουφιος μυθος" σαν τον EJ...

 

Αμφοτεροι ειναι παιχτες, αλλα δεν μου λενε τιποτα παραπανω. Δεν ειναι θρυλοι, οπως παει να μας τους πασαρει η F για να πουλαει sig Strats...

 

ας μην μπερδευουμε καποια πραματα...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είχα πρωτοδιαβάσει τον όρο "scooped" στα specs της κιθάρας του, με έκανε να ξαναψάξω σε λεξικό για την ερμηνεία του...

Κι αυτό γιατί ο ήχος του, με αυτά τα "χορταστικά" μεσαία, μόνο scooped δε μπορεί να χαρακτηρισθεί κατά τη γνώμη μου...

 

εμενα μου φαινεται οτι εχει "parked wah" καπου στο rig....

 

αυτα που εκαναν οι αρχαιοι στη σταση, αυτος τα κανει μεσα στο λεοφορειο....  ;D

 

ασε μας ρε john mayer.... 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ημουν λιγο σκληρος, εε?

 

τα πηρα οταν τον ειδα με την monterey....

 

 

ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ!!!! 

 

 

ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ κατα τ'αλλα... 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι πλεον δεν υπαρχουν Group αλλα κιθαριστες με καποιους απο πισω να παιζουν.....

 

οπως η μπαντα του stevie ray vaughan και ..χιλιαδων αλλων παλιων... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εγω δεν τον βλεπω μονο σαν κιθαριστα..αλλα σαν μια ταλενταρα με φοβερες συνθεσεις για το ειδος,ωραια φωνη για το ειδος παντα(που ή θα την μισησεις ή θα σου αρεσει),και γενικα σαν μια πολυ καλη μπαντα..

επιρροες εχει πολλες αλλα...

 

υ.γ.οντως ειναι λιγο too much να εχει βγει signature για τον mayer...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες νταξ,

 

παιζει καλα ΑΛΛΑ

1ον ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΝ να εχει signature. Ποιος εισαι ρε φιλε κι απο που ηρθες? Ο SRV επρεπε να πεθανει πρωτα κι ο Gilmour να βγει στη συνταξη (βεβαια οι εταιρειες αλλα σκεφτονται)

2ον ΕΜΕΝΑ μου θυμιζει ΠΟΛΥ ΦΛΩΡΟ (σε αντιθεση με τον DEREK που αν και "μπεμποφατσα" ειναι ΜΕΓΑΛΟΣ αλητης στα χερια, αλλα βεβαια αμα παιζεις με τον Warren αυτα "παθαινεις")

3ον ο Φρουφρους ο αλλος δε χρειαζεται χαρακτηρισμο καθοτι ειναι απλη γλαστρα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ο Mayer ειναι πρωτα απο ολα ΣΥΝΘΕΤΗΣ,μετα ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ & τελευταια (και ποιος νοιαζεται αλλωστε) ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ κιθαριστας...επιπλεον εχει αυτη τη στιγμη ισως την ΚΑΛΥΤΕΡΗ μπαντα του πλανητη (Paladino,Jordan) & βεβαια οι δισκοι του εκτος απο το γεγονος οτι ειναι ΘΑΥΜΑΣΙΟΙ ,ΠΟΥΛΑΝΕ και σαν ζεστα ψωμακια.

Eκτος ολων των αλλων τα "ειχε" με την Jessica Simpson & καμμια τριανταρια Χολυγουντιανες γκομεναρες ενω δεν ειναι 30 ετων (σημερα)

 

Οντως αξιζει τη χολη μας...και ειναι Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟΣ...(αντε παω τωρα στο Bedroom μου να γραψω το επομενο αριστουργημα μου κι ας μην το ακουσει κανεις... ;D ;D)

 

Signature κιθαρες εχει πια και η κουτση Μαρια οποτε μια χαρα εκαναν (αφου ΠΟΥΛΑΕΙ & ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ πολλους νεους κιθαριστες το παλικαρι) & του εβγαλαν και αυτου μια.

 

και η μπαντα σκοτωνει ε ?.. Cool

 

αυτο μας ελειπε να μην σκοτωνε η μπαντα του Letterman :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου