Προς το περιεχόμενο

John Frusciante,John Mayer and Derek Trucks.(video for..elavd)


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1ον ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΝ να εχει signature. Ποιος εισαι ρε φιλε κι απο που ηρθες? Ο SRV επρεπε να πεθανει πρωτα κι ο Gilmour να βγει στη συνταξη (βεβαια οι εταιρειες αλλα σκεφτονται)

2ον ΕΜΕΝΑ μου θυμιζει ΠΟΛΥ ΦΛΩΡΟ (σε αντιθεση με τον DEREK που αν και "μπεμποφατσα" ειναι ΜΕΓΑΛΟΣ αλητης στα χερια, αλλα βεβαια αμα παιζεις με τον Warren αυτα "παθαινεις")

3ον ο Φρουφρους ο αλλος δε χρειαζεται χαρακτηρισμο καθοτι ειναι απλη γλαστρα

 

image007.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οσα δεν

 

Reach%20Out.JPEG

 

η

 

fox.jpg

 

τα

 

κανει

 

HangerChromeThree.jpg

 

θες να πεις??? ;D ;D

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

REGARDS  ;D

 

Oποιος εχει ματια βλεπει (το βιντεο) κι οποιος αυτια ακουει (το βιντεο και ολα δηλαδη)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως η μπαντα του stevie ray vaughan και ..χιλιαδων αλλων παλιων... ;)

 

+10000000000000

 

Αν μπορεις να εχεις τους καλυτερους  γιατι να μην τους παρεις? θα πρεπει απλα να εισαι ηλιθιος αν δεν το κανεις.

 

ο ανθρωπος ειναι singer/songwriter & κανει σολο καριερα απο την αρχη οπως και διαφοροι αλλοι ...απαραδεκτοι οπως ο Dylan,o Presley,o Johny Cash,o Ottis Reding κτλ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

REGARDS  ;D

 

Oποιος εχει ματια βλεπει (το βιντεο) κι οποιος αυτια ακουει (το βιντεο και ολα δηλαδη)

 

κατσε ρε αρχηγε μου τι θες να πεις δηλ?

 

οτι ο Trucks παιζει "καλυτερη" κιθαρα απο τους αλλους δυο?

 

ε,και?Οντως ΜΠΟΡΕΙ και να παιζει (μπλουζ κιθαρα γιατι ας πουμε στους RHCP ΜΠΟΡΕΙ να μην μπορουσε να παιξει ουτε μια νοτα και να τον παιρνανε με τις ντοματες...)

 

δεν καθισα να ακουσω ολο το βιντεο γιατι ως ρατσιστης οτιδηποτε "μπλουζ" προερχεται απο λευκα αγορακια που προκαλει....νυστα αλλα οντως ΔΕΝ σημαινει τιποτα οτι παζει "καλυτερη κιθαρα" καποιος μουσικος απο καποιον αλλον.

 

Αν το παμε ετσι και ο SRV παιζει "καλυτερα" απο τον Trucks & ο Joe Pass "καλυτερα" απο ολους τους παραπανω μαζι....

 

Η ουσια ειναι ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ στην πορεια τους και τοσο ο Frusciante (παιδια μιλαμε για τον κιθαριστα των RHCP δεν ξερω αν το εχετε καταλαβει αυτο... :o) και ο ..."φλωρος" και ο...κοτσιδακιας εχουν κανει ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ στη μουσικη τους καριερα που ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ να εισαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι δεν τους νοιαζει ΜΙΑ ποιος ειναι ο....καλυτερος.....ισα ισα τους βλεπω να διασκεδαζουν μια χαρα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να πω οτι ειναι κ καλο ουτε κ κακο....

παντως εμενα με αποθει!

γιατι πλεον δεν υπαρχουν Group αλλα κιθαριστες με καποιους απο πισω να παιζουν.....

 

 

σίγουρα είναι καλό,αλλά και μένα παρομοίως δεν μ'αρέσει  :-\

τουλάχιστον όπως τον είχα δει στο live crossroads και σε κατι αλλα βιντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για μερικους απολυτους εδω μεσα,εχω να πω τα εξης.Τον john mayer τον παρακολουθω απο τοτε που ξεκινησε το 1999.

Εχω ολους τους δισκους του,και σχεδον ολα τα live videos του.O τεως πιτσιρικας και νυν τριανταρης λοιπον ειναι πρωτα απ ολα ΣΥΝΘΕΤΗΣ και φυσικα πολυ καλος και εκφραστικος κιθαριστας και ερμηνευτης.Εχει 4 δισκακια στο ενεργητικο του εκ των οποιων τα 3 νομιζω εχουν μαζεψει πεντ-εξι grammys( ποια ακριβως δεν θυμαμαι)

Ειναι χαρακτηριστικο οτι στην Αγγλια τωρα τον μαθαινουνε μετα την συναυλια τον Ιουνιο στο Hyde park και οτι στην Ελλαδα τα μεγαλυτερα δισκοπωλεια της Αθηνας ειχαν μονο τον πρωτο του δισκο (λογω βραβειων!)και μετα δεν τον ξερουν ουτε οι πωλητες. Εγω τα πηρα μεσω ιντερνετ.

Στο ψητο τωρα.Ως ερμηνευτης εχει χαρακτηριστικη (αυτο δεν αμφισβητειται) και ζεστη φωνη,και σιγουρα εκφραστικη ερμηνεια που καποιους πειθει και καποιους οχι

                    Ως συνθετης η υποκειμενικη μου αποψη ειναι οτι εχει γραψει  δυσκολα ,συγχρονα αλλα και ωραια τραγουδια με πολλες επιροες  που μονο ποπ δεν ειναι με την ξεφτιλοεννοια του ορου.Βεβαια στην κοινωνια της πληροφοριας ζουμε,οποιος θελει ψαχνει ακουει και εχει αποψη...

                    Ως κιθαριστας τωρα .Κατ αρχην ειναι καταπληκτικος ΑΚΟΥΣΤΙΚΟΣ κιθαριστας.Οι δυο πρωτοι δισκοι του ειναι σχεδον ακουστικοι.Παιζει με πολυ ιδιαιτερο τροπο την επισης -και δικαιως-signatures martin om28 του και εν ετη 2000 ξαναεφερε την ακουστικη κιθαρα στο προσκηνιο.

Ηλεκτρικα ο ανθρωπος δεν εκρυψε ποτε οτι εμαθε κιθαρα οταν ακουσε τον SRV να παιζει,οτι μεσω αυτου ''γνωρισε'' τον Hendrix και οτι θαυμαζεi απεριοριστα τον Clapton.Οποτε τι περιμενετε ν ακουσετε σ αυτο το ειδος?Στο Βερκλευ δεν του εμαθαν πως φοριουνται οι παρωπηδες ...Οσο για την κιθαρα εχει signature απο το 2004 νομιζω και γι αυτο βεβαια μαλλον ειναι υπευθυνοι καποιοι μαρκετιστες που φυσικα θελουν να τα κονομησουνε απο καποιον πιστιρικα που εκει τουλαχιστον πουλαει πολυ.

Αν τ αξιζει?Για μενα ισως επρεπε να περιμενουν λιγο να αποδειξει ακομα περισσοτερο την αδιαμφισβητητη αξια του,καθ οτι αυτος και η Nora Jones ειναι τα πιο νεα γκραμοφορεμενα φυντανια  για πωλησεις...

Και τελικα scooped=?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα με τη βλακεια δν εχω προβλημα...οταν ειναι μαζεμενη τοοοοση πολλη ομως κατι μεπιανει....

 

πρωτον τον χαρακτηρισμο του frusciante σαν φρουφρου και γλαστρα δν θα τον σχολιασω καν...νομιζω οτι ο frusciante δν χρειαζεται υπερασπισης...τα λενε ολα οι παραπανω εικονες...

 

δευτερον για τον mayer, πρεπει να καταλαβουν καποιοι

οτι ειναι ηλικιακα οσο αυτοι οταν τελειωναν την σχολη τους.... αααα οτι πηγε στο berklee και οτι εζησε και στην ιαπωνια για αααρκετο καιρο και οτι εβγαλε τον πρωτο του δισκο στα 22 του πριν 7 χρονια δν χρειαζεται να το πω.....

 

οτι ειναι celebrity λογω της προσωπικης του ζωης( jessica kai jennifer) κατι που στην αμερικανικη κουλτουρα, την κουλτουρα δλδ που τον μεγαλωσε και τον αναδεικνυει, μετραει τα μαλα!!....

 

οτι ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ δν μπορει να του πει κανεισ τπτ, ανοιξτε λιιιιγο τα αυτακια σας και θα καταλαβετε,......

 

οτι εχει απο πισω του μια απο τις καλυτερες μπαντες του πλανητη γη κατι πρεπει να σημαινει....

 

οτι ενω εχει τα ιδια λεφτα και budget με δεκαδεσ  αλλους μουσικους στον πλανητη εχει ΤΟΝ ΗΧΟ (φανταστειτε να τον ακουτε λαιβ και οχι μεσω ενος βιντεο στο youtube),κατι που τουλαχιστον σε μενα δειχνει ΜΟΥΣΙΚΗ εξυπναδα, "αυτι", κατι που λειπει απο παααααρα πολλους...

 

οτι ειναι απο τους λιγους που συνδυασανε 2 διαφορετικα μουσικα ειδη με τοση επιτυχια....

 

and i could go on 'n on 'n on 'n on all day .....

 

παιδες ανοιξτε λιιιιγο το μυαλο σας, και ξεφυγετε λιγο απο την ελληνικη καρμιρια και μιζερια.....

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Funk εγω δεν ειπα ΠΟΥΘΕΝΑ καλυτερα-η-ο-ος

 

Το ΣΙΓΟΥΡΟ ομως ειναι οτι ο Φρουφρους ΕΙΝΑΙ χειροτερος (ετη φωτος) απο τους αλλους 2. Τωρα αν τα εκατομμυρια make up for the ασχετιλα ωραια, να τα χει να τα χαιρεται. Μαζι σου

Τωρα ΚΙ ΕΓΩ την πρωτη φορα που ΕΙΔΑ τον Trucks ειπα το ιδιο "ασπρουλιακας, φακιδες, ξανθουλης, κοτσιδακιας" ομως οταν τον ΕΙΔΑ με τους Allman μου πεσαν τα σαγονια. Βεβαια προφανως δεν εχει εκατομμυρια...

Παντως ΑΞΙΖΕΙ τον κοπο να το δεις μεχρι το τελος το βιντεο γιατι ο Trucks ως humble ατομο καθεται (η τον εβαλαν οι αλλες 2 πριμαντονες) στην ΠΟΛΥ γωνια και παιζει τελευταιος ενω πιο πριν βλεπουμε τον Πεπε να παιζει ....ακκορντα. Βεβαια οταν ξεκιναει οι αλλοι 2 κοιτανε σα χανοι αλλα δε βαριεσαι, τα εκατομμυρια βλεπεις..  :D

 

Σημ. ο,τι και να απαντηθει δεν το συνεχιζω για γνωστους λογους που εχω πει στο παρελθον

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου