Προς το περιεχόμενο

Backing tracks creator


mustafank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας και πάλι. :)

Θα ήθελα να ρωτήσω,αν γνωρίζει κάποιος από εσάς να μου πει,αν υπάρχει κάποιο δωρεάν πρόγραμμα δημιουργίας backing tracs,όπου δε θα απαιτείται η χρήση midi πληκτρολογίου.

Θα έχει,δηλαδή,το πρόγραμμα βιβλιοθήκη ήχων από όπου θα επιλέγω τον ήχο,το ρυθμό κτλ και μετά θα γράφω τις συγχορδίες(ή και μια μικρή μελωδία,αν χρειάζεται) και αυτό θα τις εκτελεί(όχι στον τοίχο  ;D).

Το μόνο που βρήκα να πλησιάζει αυτά που ψάχνω είναι το

http://www.jamstudio.com/Studio/index.htm

αλλά στις διαθέσιμες συγχορδίες έχει μόνο μινόρε,ματζόρε και εβδόμης,ενώ ο ρυθμός είναι μόνο στα 4/4.

Ζητάω πολλά; ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά αυτό που θες αλλά νομίζω ότι υπάρχει αυτό που ψάχνεις, και το όνομα αυτού Band-in-a-box. Δεν είναι δωρεάν αλλά από ότι θυμάμαι κοστίσει ελάχιστα!! Το συγκεκριμένο μάλιστα κάνει και αυτόματες ενορχηστρώσεις σε διάφορα στυλ μουσικής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα τα λεει ο fotmos...

Αν δεν σε ενοχλει ο παραγων midi samples το band in a box ειναι ονομα και πραμα.

Και εχει οτι ακορντα και ρυθμους θες αλλα και ενορχιστρωσεις σε διαφορα styles μουσικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά,ψάχνω για freeware πρόγραμμα.Το Band in a box το γνωρίζω και παραπλήσια δουλειά κάνει το Jamstudio που πόσταρα προηγουμένως(με λιγότερες δυνατότητες,βέβαια).

Αν έχετε κάτι κατά νου,feel free to add  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου