Προς το περιεχόμενο

Ο δεκαλογος του σωστού Ebayer


newmind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι παιζει φιλοι με την Paypal?

ελαβα το εξης :

 

https://www.paypal-marketing.co.uk/eupolicyupdate/eupolicyupdate1_hosted.htm

 

 

Amendments to the PayPal User Agreement and Privacy Policy

Effective Date: Jan 21, 2010

https://cms.paypal.com/uk/cgi-bin/?&cmd=_render-content&content_ID=ua/upcoming_policies_full&locale.x=en_GB

 

Χαρατσι?

Up

Για εκτος ΕΕ αγορες?

δλδ καμια παλια απο usa τρωει φαπα 0.5%?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε περίπτωση ελλατωματικού/μη ικανοποιητικού προιόντος (στην δική μου περίπτωση προιόντος μαιμού),αν ζητήσουμε πλήρη αποζημίωση με επιστροφή φυσικά του εν λόγω αντικειμένου, ο πωλητής υποχρεούται να αποζημιώσει μόνο την αξία του αντικειμένου ή και των μεταφορικών που καταβλήθηκαν για την αποστολή του?

Πιο συγκεκριμένα, αγόρασα κάτι που αποδείχθηκε να είναι..μπανάνα και έστειλα μήνυμα στον πωλητή ο οποίος πρότεινε να αποζημιώσει την αξία του (μόνο) αφού επιστραφεί.Δηλαδή βάζω από την τσέπη μου και τα μεταφορικά παραλαβής και τα μεταφορικά αποστολής..Να δεχτώ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο αν το λεει στα "ψιλα γραμματα" περι επιστροφων των προιοντων του

 

Αν οχι στειλε του και αλλο μειλ που λες οτι δεν δεχεσαι, και θελεις ολικη επιστροφη total refund

Αυτο να ειναι στη κατηγορια  > item i received is not as described.

 

Ελπιζω να μην εχεις περασει η διορεια των 45 ημερων για dispute στην paypal και να μην εχεις του εχεις αφησει ηδη feedback

Αυτα τα δυο φαβαται

 

 

ΥΓ Δωσε και απο ενα λινκ του πωλητη και του προιοντος να ξερουμε και μεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

  "Ο δεκάλογος του νέου Ebayer" :

 

1)  Δεν αγοράζουμε ποτέ μα ποτέ από κάποιον με λίγες αξιολογήσεις (κάτω από 50 ) ή ποσοστό θετικών μικρότερο από 98%

Για αγορές μεγαλύτερης αξίας ψάχνουμε για εκατοντάδες ή και χιλιάδες πωλήσεις και ποσοστό > 99.5% Στο ebay υπάρχουν και πολλοί απατεώνες!

 

και να σας ρωτησω ρε παιδια...οκ εστω οτι δεν αγοραζουμε ποτέ από κάποιον με λίγες αξιολογήσεις κτλ. Αν θελουμε να γινουμε εμεις πωλητές για πρωτη φορά να μην παρει δηλ καποιος απο εμας?

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τη φημη που εχει αυτη τη στιγμη η χωρα μας (θεωρειται επισημως Αφρικανικη χωρα απατεωνων που τρωνε τα λεφτα του κοσμου) χλωμο το βλεπω...... ;D

 

ηδη στη Γερμανια εχω αρχισει να λεω οτι ειμαι...Ιταλος γιατι ντρεπομαι να πω απο που ειμαι..... :P  (ο μεσος Ευρωπαιος καταλαβε πλεον  οτι εδω και 30 χρονια ζουμε σε βαρος του & ενω αυτος σκιζεται εμεις την περναμε σαν πασαδες.....& δεν μας ανεχεται πια....γενικα μας θεωρουν κακομοιρηδες και τελειωμενους....)  

 

επισης εχω αρχισει να εισπρατω αρκετες αρνησεις αποστολης στην Ελλαδα απο πωλητες κατι που πριν απο 3-4 μηνες δεν το αντιμετωπιζα....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τη φημη που εχει αυτη τη στιγμη η χωρα μας (θεωρειται επισημως Αφρικανικη χωρα απατεωνων που τρωνε τα λεφτα του κοσμου) χλωμο το βλεπω...... ;D

 

ηδη στη Γερμανια εχω αρχισει να λεω οτι ειμαι...Ιταλος

Στο ebay παντως η Ιταλια ειναι "Αφρικη" και οι εμεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

γεια,

 

χρησιμοποιησα προπληρωμενη καρτα visa της eurobank η οποια ειχε υπολοιπο 1,50

ευρω για να αγορασω roland srx sound card αξιας 180,00 ευρω

 

η eurobank αφησε να πιστωθει η καρτα μου με το ποσο αγορας το οποιο δεν καλυπτοταν φυσικα απο το ποσο που υπηρχε,

 

το αντεικειμενο ηρθε,και το αποδεχτηκα

 

η eurobank κλειδωσε την καρτα μου , και εως σημερα με εχουν πιστωσει με το ποσο αγορας

 

οπως καταλαβατε δεν υπαρχει καμια ασφαλεια ηλ.αγορων ουτε με prepaid card οπως θελουν να διαφημιζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως η καρτα σου δεν ηταν μονο prepaid αλλα ηταν και πιστωτικη

 

καλα θα κανεις να πας στην τραπεζα και να μαθεις τι γινεται

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Κέρδισα σε δημοπρασίες ενος seller 2 dvd αλλά απο τότε δε μου στέλνει το total(γιατί δεν έλεγε shipping) ούτε απαντάει στα email μου.Τον απείλησα και με αρνητική αξιολόγιση αλλά τίποτα.Λέτε να έχει πάθει τίποτα;Τι να κάνω;Έχει περάσει καμιά βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου