Προς το περιεχόμενο

γνώμες για M-Audio BX5 ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΚ το θέμα των ηχείων ειναι ίσως λίγο πριξιμο μιας και συχνά γράφονται τέτοια θέματα - sorry!!

Απλά θέλω τη γνώμη κάποιου που να ξέρει το συγκεκριμενο ηχείο γιατί ενδιαφέρομαι άμεσα για τιν αγορά του μιας και χριάζομαι επιγόντος νέο soundsystem.

 

Διάβασα οτι για να δουλέυσουν "σωστ'α" προτείνεται η χρήση επιπλέον SUB ti M-audio... Αυτο με προβλιμάτισε.Όντως με 5" λιγο θα είναι το μπάσο.. Ωστόσο εχουν καλυτερα χαρακτηρισικά απο τα Samson ta 6.5" που είνι και πιο ακριβά.Τα Samson 6.5" ειναι και γαμό τα έχω ακουσει.

 

Ελπίζω κάποιος να πει κάτι περι του θέματος . Θα με βοηθούσατε πολύ! THANK YOU BROTHERS AND SISTERS! THANK YOU! : )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε τα ηχεια τα εχω προσωπικα. Αρκετα καλα μπορω να πω για την τιμη τους.

Δες ομως και τα fostex mkII. Ειναι λιγο ακριβοτερα αλλα εχουν καλυτερο ηχο. Τα εχω ακουσει και εχουν διαφορα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ! : )

 

Μπορει να φανεί αστείο , αλλα γενκότερα τα ηχεία με εκτόνωση απο μπροστά - μου φαίνεται πως γεμίζουν με ε΄να κυμα μπάσου τον χώρο μπροστά απο αυτά. Θα το κοιτάξω πάντως.Αν βρω κανένα μαγαζι στη Θεσ/νικη που να τα εχει γιατι σχεδόν κανένας δεν έχει τίποτα ετοιμοπαράδωτο τίποτα.Τι κατάσταση είναι αυτή.  :'( :'( :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί δεν κοιτάς και αυτά που έχουν κάνει πάταγο και αναμένεται πως και πως ο αντικαταστάτης τους και ομιλώ για τα τασκαμ;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TASCAM VL-A5 ???

 

η αυτα που αναμενετι να βγουν ? παντως τα Α5 εχουν τελιωσει απο thomann - 30-1 τα χαναφερνουν λεει.αν ειναι θα κανω υπομονη...

ευχαριστω.

πολυ ειπαν οτι προκειτε για καβλωτικο ηχειο σε αυτην την τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί θα είναι 100% Πιο φθηνά μην είναι μόνο. Απλά σύμφωνα με την αντιπροσωπία θα είναι τέλη φλεβάρη

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για τα bx-5 ξεχνάς soundstage και το low end δεν είναι αρκετό. Επίσης είναι λίγο "τσιριχτά" οπότε σε πολύωρη ακρόαση μουσικής ενδεχομένως να σε κουράσουν. Αυτά τα λέω χωρίς να λαμβάνω υπ όψιν τιμή και οι παρατηρήσεις μου αφορούν ακρόαση μουσικής και μόνο αυτό (νομίζω ότι κάπου λες ότι σε ενδιαφέρει και η ακρόαση).

 

Τέλος, αν λάβουμε υπ΄όψιν τα λεφτά που ζητάνε θα έλεγα ότι είναι τίμια επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου