Προς το περιεχόμενο

lukather και pod


tzelkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φαντάζομαι πως όλοι αυτοί όσο αστείο και να τον βρήκανε,κάτι παραπάνω ξέρουν απο μας για να τον φωναξαν να παίξει στις δουλειές τους.εκτός αν πήγε με το ζόρι..http://www.stevelukather.net/Sessions.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

σκοπος του τοπικ αυτου πιος ακριβως ειναι??

ο luckather ειναι ενας απο τους πιο καταξιομενους μουσικους / κιθαριστες σ'αυτον τον πλανητη(και με grammy παρακαλω..χαχαχα :))

ο τονος του ειναι συζητηση πολλωωωων κιθαριστων ανα τον κοσμο και αυτο θα επρεπε να συζηταμε και εδω μεσα..

αν και δεν μ αρεσει σχεδων καθολου αυτος ο ηχος... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ειναι δυνατον καποιοι εδω μεσα να κρινουν με τετοιον τροπο αυτον τον κιθαριστα. Το να πει καποιος οτι δεν γουσταρω να τον ακουω ειναι αλλο θεμα. Εγω δεν ειμαι καθολου fan του Lukather, αλλα εκπλησομαι να ακουω το οτι δεν ειναι καλος παικτης. Αντικειμενικα ειναι καλος ο Lukather και εχει και συναισθημα και ωραιες φρασεις και καλη τεχνικη. Ειναι βαρυ αυτο που θα πω, αλλα πολλοι απο μας που κρινουμε δεν θα μπορουσαμε να σταθουμε παικτικα (αν βρισκομασταν στην θεση του), ουτε στο μισο απο το live guitar solo που ειδαμε προηγουμενος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι βαρυ αυτο που θα πω, αλλα πολλοι απο μας που κρινουμε δεν θα μπορουσαμε να σταθουμε παικτικα (αν βρισκομασταν στην θεση του), ουτε στο μισο απο το live guitar solo που ειδαμε προηγουμενος!

 

Aυτό είναι σίγουρο, αλλά είναι και μια προαιώνια αδικία: αυτό που λένε μερικοί ότι "δεν δικαιούσαι να εκφέρεις γνώμη επειδή δεν μπορείς να παίξεις σαν κι αυτόν". Με αυτή τη λογική κανείς δεν θα μπορούσε να σχολιάζει κανέναν guitar hero. Πχ ο Βatio που παίζει σαν ρομπότ θα ήταν στο απυρόβλητο... κι εγώ δεν θα μπορούσα να γίνω Gilbert (όχι τουλάχ. χωρίς ατελείωτη, καθημερινή και πολύχρονη εξάσκηση) αλλά αυτό δεν με εμποδίζει να αντιπαθώ βαθύτατα το παίξιμό του.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"για να κρίνεις έναν μουσακά, δεν χρειάζεται να ξέρεις να τον φτιάχνεις"  ;D

με προλαβες φιλαρακι gangster. ;) ;D

εγω δηλαδη που προτειμω την pizza hut απτην dominos και δεν θεωρω σπουδαια την δευτερη πρεπει να ξερω να φτιαχνω καλυτερη pizza? ;D ;D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τα έχετε μπερδέψει λίγο. Άλλο αν μου αρέσει η δε μου αρέσει ένας καλλιτέχνης, και άλλο αν είναι ''καλός''.

 

Από τη στιγμή που ο lukather έχει κάνει τόσους πολλούς δίσκους, επιτυχίες, συναυλίες, συνεργασίες  και γω δεν ξέρω τι άλλο, ε καλός θα είναι. Υπάρχουν και κάποια αντικειμενικά κριτήρια πως να το κάνουμε.

 

Τώρα το αν μας αρέσει η όχι είναι άλλο θέμα (ούτε μένα με τρελαίνει). Αλλα και σείς ρε παιδιά, ακόμα και αν δε σας αρέσει μπορείτε να πείτε κανα καλό λόγο, μην τους έχετε όλους στο ξέσκισμα, μην είστε μικροπρεπείς.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που ο lukather έχει κάνει τόσους πολλούς δίσκους, επιτυχίες, συναυλίες, συνεργασίες  και γω δεν ξέρω τι άλλο, ε καλός θα είναι. Υπάρχουν και κάποια αντικειμενικά κριτήρια πως να το κάνουμε.

 

Τότε και η Βίσση, η Βανδή, ο Χατζηγιαννάκος (α ρε Χατζηγιαννάκο αγορι μου εσύ, καλλιτέχνη!!!), προσωπικά ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα με τους συγκεκριμένους καλλιτέχνες, είναι Καλοί!!! :o :o γιατί έχουν κάνει τόση επιτυχία και δίσκους και συναυλίες!!! Συμφωνείς με αυτό;

Πρόσεχε λίγο φίλε pap όταν γενικεύεις!!!

 

Φιλικά... ;) 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου