Προς το περιεχόμενο

lukather και pod


tzelkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

o ηχος του εδω παντος εδω μου θυμιζει πιτσιρικα που τα εχει βαλει ολα τερμα!

 

http://www.youtube.com/watch?v=Azmqa4jSrfI

 

o καλος(santana) ο θεος(beck) κ ο..... (δεν λεω γιατι ειναι σαββατο κ δεν θελω να γινω κακος) :)

 

ον τοπικ

καλα κανει κ γραφει με Pod αφου ετσι την βρισκει!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και απ'οτι φαινεται απο το πιο πανω video παιζει και με pod, δεν γραφει μονο  ;D

 

Πολυ γελιο εχει να προσεξετε πως τον κοιτανε οι υπολοιποι στην μπαντα οταν αρχιζει να σολαρει  ::)

 

Οσο καλος κιθαριστας και να ειναι τεχνικα, εχει τεραστιο προβλημα αισθητικης, το οποιο στα δικα μου ματια τον κανει να φαινεται αστειος.

 

Δεν εχω σκοπο να επιτεθω σε κανεναν, μην αρπαχτει κανεις, απλα την αποψη μου εκφραζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια" λαικο ρητο. Δε λεω, ο Σπαθας ειναι μια χαρα κιθαριστας αλλα, οπως και να το κανουμε, δεν γινεται να αμφισβητουμε το Luke και να τον βαζουμε διπλα στον Σπαθα. Ο ανθρωπος οπως ειπαν και προηγουμενοι εχει παιξει με "ενα βιβλιο" κοσμο. Κι οχι με λουλουδακια σαν την Χαρουλα και τον ρουλη τον Λεκκα. Μονο και μονο οτι ειναι στους ΤΟΤΟ φτανει. Τελος. Δεν χρειαζεται να εχεις παιξει πουθενα αλλου. Κι απο τις αλλες του δουλιτσες δεν νομιζω να συγκρινεται το μεγεθος του Michael Jackson και του Thriller (τυχαια επιλογη) με το "Κυρα Γιωργαινα...κι εγω δεν ξερω" του οποιου Λεκκα. Και μ αρεσει ρε μπαγασες που πατε και βαζετε κατι video (ΜΑ ΚΑΤΙ video), Boogie Jam ο ενας, ενα αλλο χαλια ο αλλος, που ο ηχος ειναι για τα μπαζα γενικα. Ο ηχος του Luke μπορει να ειναι υποκειμενικος (κι εγω σε μερικα κομματια δεν τον πολυγουσταρω) αλλα το ΜΕΓΕΘΟΣ του σαν μουσικος θα πρεπει πρωτα να πλενομαστε και μετα να το συζηταμε. Clone του Eddie? Καλα. Γειτονες, ειναι. Κουμπαροι, ειναι. Ο LUke μονο που ειναι και κατι ετη φωτος μπροστα απο τον Eddie αλλα να μην το λεμε γιατι τον Eddie τον συμπαθουμε. Κι εχει ενα chorus ο @@στης!!!!

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω παντως παιζει με πιο ακριβα παιχνιδια.. ;D

 

http://www.youtube.com/watch?v=DoMcA1sXyCw&feature=related

 

(μονο η LP κανει μισο εκατομμυριο δολλαρια.... :o)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προκαλώ κάποιον να ανεβάσει το καλύτερο* σόλο του lukather και να μας δώσει εξηγήσεις τι είναι αυτό που τον κάνει να ξεχωρίζει ως κιθαρίστας ανάμεσα από εκατομμύρια πιτσιρικάδες.(που κατά την γνώμη μου πολλοί από αυτούς τον έχουν για πρωινό)

 

*είτε αυτό λέγεται ταχύτητα, είτε ευρηματικότητα, είτε μουσικότητα, είτε συναίσθημα

 

ΥΓ : και όχι το χαζό επιχείρημα ‘έχει παίξει με πολλούς και όλοι (αόριστα) των αναγνωρίζουν ως κιθαρίστα.

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηταν νεος και αμυαλος,τι να κανουμε

εφαγε ολα τα λεφτα που εβγαλε με τους toto και τωρα ηχογραφει με pod που πηρε απο thomann ;D

παντως ο ηχος του δεν μου αρεσε ποτε,ουτε με τους toto :-\

 

 

παντως ο ηχος του δεν μου αρεσε ποτε,ουτε με τους toto :-\

 

>:( >:( >:( :( :o ::) :-X :-\ :'( :-[

αισχος τι ειναι αυτα που ακουγονtαι εδω μεσα.....επρεπε να τον ακουσεις στο live που εκαναν στην ΕΛΛΑΔΑ που εκανε τον ΣΠΑΘΑ να μοιαζει σαν να παιζω εγω με τον SATRIANI...μην τρελαθουμε κιολας.Μιλαμε για εναν απο τους καλυτερους κιθαριστες που πολλα χρονια επαιζε με αυτους τους χαλια ενισχυτες πως τους λενε να δεις

αααα SOLDANO και κατι αλλο .δεν μας δειχνει μετα το pod τι ακολουθει....ελα μην τα ισοπεδωνουμε ολα αμαρτια ειναι...

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=3tIMGuuvYX8

όπως βλέπεις εγώ τουλάχιστον αρχικά μίλησα για τον ήχο του και όχι για το παίξιμο του

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλύτερα λέω να ακούσεις λίγο τα άλμπουμ που προτείνω. Θα επωφεληθείς γενικότερα.

ανέβασε ενα κομμάτι που θεωρείς εσύ πως το σόλο του είναι θρυλικό και αξίζει ως κιθαρίστας (όχι ως συνθέτης) να είναι είδωλο.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες ΟΟΟΟΛΟΙ αυτοι να ειναι τοσο κουφοι και λαλακες και να τον εχουν ΑΟΡΙΣΤΑ ως εναν απο τους καλλιτερους κιθαριστες? Δεν πειραζει. Τι να κανουμε? Η Ελλαδα βλεπεις δεν μπορει να ξεπερασει ευκολα το τσιφτετελι και κυριως  ο Ελληνας δεν δεχεται ευκολα (δηλ. ΚΑΘΟΛΟΥ) υποδειξεις αλλων ωστε να ΞΕΣΤΡΑΒΩΘΕΙ καμμια φορα. Δεν πειραζει (δις). Παντως, στα κρυφα βαλε κι ακου οποιοδηποτε απο αυτα που ειπε ο Lukather (ιδιως το Lobotomys- Candyman)  και πες οτι το "ανακαλυψες" μονος σου. Α εβγαλε και καινουργιο ΜΟΛΙΣ, το οποιο μαμαει, ΠΑΛΙ

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"θρυλικο", "ειδωλο"....... ωραιες λεξεις. Δεν ειναι ηρωας του 21 ρε μεγαλε ουτε εχει παιξει το σολο του Hotel California (αν το θεωρεις θρυλικο σολο). Μονο αυτοι οι κιθαριστες υπαρχουν δηλαδη? Αν ειναι ετσι τοτε ο κακομοιρης ο John Mc Laughlin (και κανα εκατομμυριο αλλοι) ειναι για τα μπαζα γιατι κανενα του solo δεν ειναι "θρυλικο"

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου