Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Keyboard... Κοίτα να δεις πού κολλήσαμε...


TdR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Μοτιφάκι μου κλείνει 1 χρόνο τέλη Μαρτίου, και ακόμα με ενθουσιάζει . Σκέφτομαι να του κάνω ένα πάρτυ γενεθλίων  ;D. Οπότε όταν είσαι ενθουσιασμένος και ξέρεις τι θέλεις , δύσκολα σου φεύγει ο ενθουσιασμός. 

 

Να σου ζήσει βρε...!

Να τα εκατοστήσει!

 

Άντε και στο Albert Hall. To Motifάκι (σου) και 'συ στη μέση της σκηνής.

Για πάρτη σας.

Και sold out, έτσι...  8)

 

------------------------------------------

 

Το 'χω στο πρόγραμμα, πάντως, να το περιεργαστώ, κι αυτό, από κοντά.

Πέρα από τους καλούς ήχους του είναι και αυτή η ριμάδα η απλότητα -όπως την περιγράφεις παραπάνω- στην χρήση του.

 

Ομολογώ πως έχω "φάει κάποιο κόλλημα" με το M3, και πως έχω μία παλαιότερη αδυναμία στα Kurzweil. Όμως και το Motif έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον μου από τις παρουσιάσεις του SX8 που κυκλοφορούν στο internet εδώ και μερικούς μήνες. Ήρθε η ώρα να το δω κι από κοντά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλάρακι εγώ δεν θέλω να σε σπρώξω προς τα πουθενα. Και εμένα όλα μου αρέσουν. Και να σου πώ αν ψήνεσαι να οργώσεις τα μαγαζιά και ψήνεσαι για παρέα , είμαι μέσα. Θέλω να το ακούσω απο κοντά το M3. Για το Κurzweil ότι και να πώ είναι λίγο , για την εποχή του είναι πολύ καλό και το PC3X που βγαίνει σε λίγο καιρό θα είναι φοβερό. Το 

M3 στο χειρισμό φαίνεται κανόνι.

 

Όπως και να το κάνεις είναι μεγάλο δίλημα και έγινε ακόμα μεγαλύτερο τώρα που έβγαλε την σειρά G η Roland.

 

http://www.roland.com/synth/Fantom/

 

http://www.roland.com/products/en/Fantom-G6/

 

Fantom-G6.jpg

 

Μην βιάζεσαι καθόλου , εμένα μου πήρε 1 μήνα να αποφασίσω στο MOTIF ES και μέσα σε αυτό τον μήνα είχα ξεκοκκαλίσει το manual.

 

Ότι και να αγοράσεις είμαι σίγουρος οτι θα σε καλύψει. 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου