Προς το περιεχόμενο

Service Overdrive ενισχυτή, που και πόσο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν ο ενισχυτής μου Fender Super 60 όπως είχα αναφέρει και παλαιότερα αγοράστηκε μεταχειρισμένος και κάπως φθηνότερα γιατί έχει προβληματικo overdrive κανάλι.

Δηλαδή το προβλημα του έιναι ότι με το που το ανοίγω δεν βγάζει overdrive αλλά ένα feedback το οποίο μάλιστα ελέγχετε από τo knob του gain!!! :o ;D

Τώρα βέβαια θα μου πείτε έφτιαξες τσάμπα feedback και μιλάς κιόλας παίξε με τα βρώμικα από τα πετάλια σου και απέκτησες και feedback.

Επειδή όμως θα ήθελα να ακούσω τα drive του ενισχυτή αφού έχω και το footswitch ρωτώ:1.Πόσο περίπου θα μου κοστίσει η διόρθωση του???Διορθώνετε???

                        2.Προτείνεται μου κάποιον για service ενισχυτών. :)

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία πρόταση guyz???

 

το βλέπω εδώ και ώρα το 8έμα αλλά πραγματικά δεν ξέρω κατι συγκεκριμένο να σου πω...δεν ξέρω  μήπως τα εργαστήρια που φτιάχνουν κι8άρες και κάνουν μόντες μήπως μπορούν να σε εξυπηρετήσουν (μπορεί να λέω και λαλακίες τώρα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία πρόταση guyz???

 

το βλέπω εδώ και ώρα το 8έμα αλλά πραγματικά δεν ξέρω κατι συγκεκριμένο να σου πω...δεν ξέρω  μήπως τα εργαστήρια που φτιάχνουν κι8άρες και κάνουν μόντες μήπως μπορούν να σε εξυπηρετήσουν (μπορεί να λέω και λαλακίες τώρα )

 

Ούτε εγώ ξέρω thx για το ενδιαφέρον πάντως. :)

Δεν υπάρχουν μαστορές δλδ για ενισχυτές???

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης ο servisάς Jimmy's της Χαριλάου Τρικούπη σε στέλνει σ έναν έμπειρο ηλεκτρονικό (τον Πάνο) για όλες αυτές τις δουλειές! επικοινώνησε μαζί του κ θα σ δώσει το τηλ! (αν το βρώ κ εγώ θα σ πώ...) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου