Προς το περιεχόμενο

Ωτοασπίδες!


AcidFairy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με τον drummer μας είχαμε παραγγείλει 2 σετ,νομίζω 20 ευρώ το ένα ήταν (στου θωμά),και πραγματικά είναι ότι πρέπει για πρόβες και live σε κλειστούς χώρους,ειδικά αν τύχει να κάθεται κανείς σε κομβικό σημείο συνάντησης ανεπιθύμητων συχνοτήτων.Οι συγκεκριμένες κόβουν γύρω στα 6-7 dB όσο και ανεπιθύμητους θορύβους.Αν δεν τις είχα μαζί μου στο live του Stanley Clarke,θα είχα σοβαρό πρόβλημα... :)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γεια χαρά,

 

Λοιπόν επειδή τελευταία έχουν αυξηθεί οι καθημερινές ώρες μελέτης μου και αναγκάζομαι να βάζω και τα 4 ηχεία δίπλα στ αυτιά μου (για ν ακούω και λίγο το κομμάτι εκτός απ τα τύμπανα  :P ) μετά από το τρίωρο αρχίζουν και βουίζουν τ αυτιά μου και στο επόμενο δίωρο γίνεται νιανια το μυαλό μου!Να χρησιμοποιήσω ωτοασπίδες?

 

Εσεις χρησιμοποιήτε? Κάνουν δουλεία?  ???

βαλε ακουστικα μεγαλα ,κλειστου τυπου ,χωρις να τα συνδεσεις πουθενα,θα ακους τελεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Γεια χαρά

 

παίδες εγώ αγόρασα ωτοασπίδες από www.safesound.gr και έχω βρει την υγειά μου!!! ;)είναι ότι καλύτερο και εξειδικευμένο έχω πάρει μέχρι τώρα από ακουστικά και έχω σωθεί!  8)

Κόβουν τις υψηλές αλλά ταυτόχρονα ακούω όλους τους υπόλοιπους ήχους χωρίς πρόβλημα. πολύ καλό για αυτούς που είναι συνέχεια σε υψηλα ντεσιμπέλ.!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά

 

παίδες εγώ αγόρασα ωτοασπίδες από www.safesound.gr και έχω βρει την υγειά μου!!! ;)είναι ότι καλύτερο και εξειδικευμένο έχω πάρει μέχρι τώρα από ακουστικά και έχω σωθεί!  8)

Κόβουν τις υψηλές αλλά ταυτόχρονα ακούω όλους τους υπόλοιπους ήχους χωρίς πρόβλημα. πολύ καλό για αυτούς που είναι συνέχεια σε υψηλα ντεσιμπέλ.!!!

 

 

Καλησπέρα!

Να σε ρωτήσω, από ποιο μαγαζί τις πήρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Τις ωτοασπίδες τις αγόρασα μέσω του site της www.safesound.gr και επειδή έχω μία μηχανή πήρα και τις ωτοασπίδες που έχουν για τους μοτοσυκλετιστές και έχω εντυπωσιαστεί πολύ από το αποτέλεσμα.!!! 8) Επειδή την έψαξα πολύ την δουλειά για το θέμα της ακουστικής προστασίας και έχω δοκιμάσει διάφορες, έχω πλέον καταλήξει και τις συστήνω ανεπιφύλακτα. ;)Ασχολούνται μόνο με ωτοασπίδες και τίποτα άλλο, που σημαίνει ότι κάτι παραπάνω θα γνωρίζουν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Τις ωτοασπίδες τις αγόρασα μέσω του site της www.safesound.gr και επειδή έχω μία μηχανή πήρα και τις ωτοασπίδες που έχουν για τους μοτοσυκλετιστές και έχω εντυπωσιαστεί πολύ από το αποτέλεσμα.!!! 8) Επειδή την έψαξα πολύ την δουλειά για το θέμα της ακουστικής προστασίας και έχω δοκιμάσει διάφορες, έχω πλέον καταλήξει και τις συστήνω ανεπιφύλακτα. ;)Ασχολούνται μόνο με ωτοασπίδες και τίποτα άλλο, που σημαίνει ότι κάτι παραπάνω θα γνωρίζουν!!!

Επειδή δεν πρόσεξα να έχει επιλογή για παραγγελία μέσω του site, αλλά ούτε και κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας, μπορείς να μου πεις πως τις παρήγγειλες;

Επίσης, πόσο κοστίζουν;(αναφέρομαι στις music safe)

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.etymotic.com για "μουσικές" ωτασπίδες (και in ear monitors) ωστόσο να ξέρεις οτι οι μουσικές δεν κόβουν τόσο (12db είχα διαβάσει απο τεστ Γερμανικού περιοδικού, άσχετα αν αυτοί λένε 18-20)

 

και

 

ηχομονοτικά ακουστικά 3Μ για ντραμς και πιο δυνατούς θορύβους.

 

Τέλος ότι και να λέμε, πιο "δυνατή" ωτασπίδα (σε ότι αφορά την μείωση db)  απο τα σφουγγαράκια δεν υπάρχει... ανάλογα το υλικό φτάνουν μέχρι και 35db.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν πρόσεξα να έχει επιλογή για παραγγελία μέσω του site, αλλά ούτε και κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας, μπορείς να μου πεις πως τις παρήγγειλες;

Επίσης, πόσο κοστίζουν;(αναφέρομαι στις music safe)

Ευχαριστώ πολύ!

 

Βασικά συμπλήρωσα τα στοιχεία μου που ζητάνε στο www.safesound.gr (ονομ/νυμο, τηλ και mail)  και κάλεσαν για να με ενημερώσουν πως επιθυμώ να μου τα στείλουν! ;) τα music safe κοστίζουν 25€, έχει μέσα τρία φίλτρα και τα χρησιμοποιείς ανάλογα σε πόσα ντεσιμπέλ θα είσαι εκτεθειμένος και για πόσο χρονικό διάστημα. Παίδες για το υλικό που λέτε είναι τόσο μαλακό που δεν καταλαβαίνω ότι τις φοράω και δεν με ενοχλούν καθόλου γιατί δεν είναι μόνο μια απλή ωτοασπίδα!!! 8)

 

Keep Rocking!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου