Προς το περιεχόμενο

Ωτοασπίδες!


AcidFairy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενταξη,του φαρμακιου απλα ειναι καλυτερη φθηνη λυση απο καπου αλλου.Εδω Ελλαδα που πηγες για την φαση με το καλουπι?Με ενδιαφερει παρα πολυ για αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δοκιμαστε και στα μαγαζια που πωλουν ειδη προστασιας και ενδυσης

για βαρεια βιομηχανια (φορμες,αρβυλες , μασκες κλπ) εχουν και

ωτοασπιδες  αρκετα καλες 

Υπαρχουν στην οδο  Αθηνας στο Μοναστηρακι

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κοίταξε αυτό το θέμα επίσης για ειδική κατασκευή.

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=1070.0

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν είμαι ο πλέον ειδικός γιά να δώσω συμβουλές για την επιλογή των πιό καταλλήλων ωτοασπίδων.Επειδή όμως διαβαζω γιά τις φτηνές του φαρμακείου,θεωρώ υποχρέωση μου να αναφέρω την εξαιρετικά δυσάρεστη εμπειρία που είχα με ένα ζευγάρι ωτοασπίδες φαρμακείου (σιλικόνης).Μετά από χρήση 2-3 ωρών,όταν τις έβγαλα,ένα μικρό κομμάτι σιλικόνης έμεινε μέσα στο αριστερό μου αυτί.Ευτυχώς το κατάλαβα την ίδια μέρα και έτρεχα μεσάνυχτα στα νοσοκομεία (και από εκει σε ιδιωτικό ω-ρι-λά) για να αφαιρεθεί το υπόλοιπο σιλικόνης.Παρ'οτι έδρασα άμεσα "τσίμπισα" μιά εσωτερική ωτίτιδα με πολύ δυσάρεστες παρενέργειες (φρικτούς πόνους.αντιβίοση και μια μόνιμη ευαισθησία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σας!

Έιχα και εγω το ιδιο προβλημα με την ενταση των τυμπανων και την ενταση των ηχειων απο τα οποια ακοθγα το κομματι που μελετουσα.Επιπλέον οι ωτοασπιδες με ενοχλουν στα αυτια και εχς ακουσει και για περιπτωσεις μολυνσεων.Οπως και να εχει δεν θα κανουν τπτ στην προκεμενι περιπτωση.Η μονη λυση ειναι τα ακουστικα. πχ καποια απο αυτα http://www.thomann.de/gr/headphones_for_drummers.html ή καποια αλλα στουντιο ακουστικα για ακομα καλλιτερη ποιοτητα ηχου.

Κοβουν την ενταση των τυμπανων οποτε χαμηλωνεις και το βολιουμ στο κομματι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν είμαι ο πλέον ειδικός γιά να δώσω συμβουλές για την επιλογή των πιό καταλλήλων ωτοασπίδων.Επειδή όμως διαβαζω γιά τις φτηνές του φαρμακείου,θεωρώ υποχρέωση μου να αναφέρω την εξαιρετικά δυσάρεστη εμπειρία που είχα με ένα ζευγάρι ωτοασπίδες φαρμακείου (σιλικόνης).Μετά από χρήση 2-3 ωρών,όταν τις έβγαλα,ένα μικρό κομμάτι σιλικόνης έμεινε μέσα στο αριστερό μου αυτί.Ευτυχώς το κατάλαβα την ίδια μέρα και έτρεχα μεσάνυχτα στα νοσοκομεία (και από εκει σε ιδιωτικό ω-ρι-λά) για να αφαιρεθεί το υπόλοιπο σιλικόνης.Παρ'οτι έδρασα άμεσα "τσίμπισα" μιά εσωτερική ωτίτιδα με πολύ δυσάρεστες παρενέργειες (φρικτούς πόνους.αντιβίοση και μια μόνιμη ευαισθησία).

Οχι οχι φιλε!!!Εννοοιτε οχι σιλκονης!!!Εγω ειπα οτι αν ειναι να παρεις καποιες πιο φτηνες,να πας σε φαρμακιο να παρεις,γιατι ειναι οι καλυτερες φτηνες που υπαρχουν και πιο καθαρες ισως..!!Και βεβαια αν εχει ςτα φραγκα να παρει καποιος αυτες που φτιαχνουν τα καλουπια απο το αυτι σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάξτε και αυτές. http://www.quies.com/en/pgs/index.htm Είναι από τις μεγαλύτερες εταιρείες με παράδοση στις ωτοασπίδες. Κυκλοφορούν και στην Ελλάδα, σε φαρμακεία. Έχω χρησιμοποιήσει, καθώς και αυτές που πουλάει το γνωστό ντραμομάγαζο στα Εξάρχεια, παρόμοιας κατασκευής.

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Ενταξη,του φαρμακιου απλα ειναι καλυτερη φθηνη λυση απο καπου αλλου.Εδω Ελλαδα που πηγες για την φαση με το καλουπι?Με ενδιαφερει παρα πολυ για αυτο...

 

πηγα στους http://www.akoh.gr/ καπου κοντα στην ομονοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου