Προς το περιεχόμενο

Auto wah


Lukather

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΜΙΑ ΛΥΣΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???

 

H πιο all-around και οικονομική λύση στην περίπτωσή σου είναι μάλλον η ...δίαιτα... :P

 

Σε πειράζω προφανώς... ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πήρα μεταχειρισμένο το AW-7 της ibanez και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τον ήχο του.. αν και για σκέτο autowah δε θα πρέπει να είναι και το καλύτερο μια που έχει και ενσωματωμένο distortion πανω του.. ωστόσο μου φαίνεται πολύ decent πετάλι για τα λεφτά του (20 ευρώ το πήρα  ;D )

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΜΙΑ ΛΥΣΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???

 

H πιο all-around και οικονομική λύση στην περίπτωσή σου είναι μάλλον η ...δίαιτα... :P

 

Σε πειράζω προφανώς... ;)

 

Τι λες ρε? ξέρεις ποσα λεφτά εχω χαλάσει για να φτιάξω τέτοια μπάκα  :P

 

 

 

εγώ πήρα μεταχειρισμένο το AW-7 της ibanez και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τον ήχο του.. αν και για σκέτο autowah δε θα πρέπει να είναι και το καλύτερο μια που έχει και ενσωματωμένο distortion πανω του.. ωστόσο μου φαίνεται πολύ decent πετάλι για τα λεφτά του (20 ευρώ το πήρα  ;D )

 

 

για 20 ευρώ και πετάλι ποδηλάτου να έπαιρνες, decent  θα ήταν ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για 20 ευρώ και πετάλι ποδηλάτου να έπαιρνες, decent  θα ήταν ;D

 

καλά, αυτό σωστό, αλλά γενικά πιστεύω ένα πετάλι autowah δε μπορεί να είναι και άθλιο.. ίσως το μόνο που θάπρεπε να σ'ενδιαφέρει είναι το αν κάνει θόρυβο.. δε ξέρω κιόλας πολλά από wah..  :-[

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η σχετικά παχιά χροιά (το mxr που δοκίμασα ήταν πολύ λεπτό) και η ποιότητα κατασκευής.

δοκίμασα το guyatone στον ζάχο, αλλά πρέπει να είχε ένα προβληματάκι το πετάλι, και θα περιμένω να το ξαναφέρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις δοκιμάσει να παίξεις 4μιση ώρες με κανονικό ουά?

είμαι που είμαι χοντρούλης, παίζοντας καμιά ώρα συνεχόμενα με ουά, το αριστερό πόδι (οχι αυτό που παίζει το ουά. το άλλο εννοώ) αρχίζει και παραδίδει πνεύμα....

συγγνωμη κιολας αλλα χρειαζεται οοοοοοολο το set wah?? δλδ τι παιζετε και χρειαζεσαι σε οοολα τα κομματια σε οοοοοολη τη προβα wah??(γιατι αρνουμαι να δεχθω οτι παιζετε 4,5 ωρες λαιβ non-stop και βαζεις wah ολη την ωρα.....)

 

καταληγοντας, οτι ειπε και ο alderboy...nothing like the real thing γιατι αποκλειεται να το χρειαζεσαι τοσες ωρες  σε λαιβ .....και στην προβα καθιστος :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα, αν παίξω ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ συνεχόμενα με ουά (που παίζω) τότε αρχίζουν τα προβλήματα. το 4 ώρες έγκειται στο γεγονός ότι και σε άλλα σημεία του σετ χρειάζεται, οπότε καταλήγω σε ένα αρκετά μεγάλο ποσοστό του σετ να το χρησιμοποιώ.

 

Στην πρόβα όρθιος, αλλά δεν το συνδέω καν. δεν είναι ώρες αυτές για πειράματα.

 

Αν έπαιζα 4 ώρες συνεχόμενα, μάλλον σαν τη Μαριέττα θα κατέληγα  :P

 

Και πάλι λέω ότι συμφωνώ ότι το real thing είναι καλύτερο. Δεν είναι αυτό το ζήτημα στο συγκεκριμένο θέμα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβο και καλο - moogerfooger lowpass filter

Φθηνο και καλο - digitech synth wah

 

το ντιτζιτεκ δεν μου άρεσε ιδιαίτερα...το αλλο φυσικά δεν το έχω ακούσει, και δεν σκοπεύω να δώσω τόσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τεσπα..... λοιπον υπαρχει αυτο που αποκλειεται να μην βρεις κατι να σου αρεσει...πολυ μεγαλη παραμετροποιηση..

http://guitare.playback-europe.com/boss-aw-3_dynamic_wah-7072.html

 

βεβαια εγω νομιζω οτι ειναι πολλα για auto-wah...καποτε δοκιμασα αυτο... http://guitare.playback-europe.com/electro_harmonix-micro_q-tron-7762.html  μπορει να μην εχει την παραμετροποιηση του boss αλλα πραγματικα νομιζω οτι και αυτο ειναι υπεραρκετο...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου