Προς το περιεχόμενο

Δεν ξέρω τι κιθάρα έχω!


Lukather

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εκ πρώτης από το serial μιά κλασσική Μέξικο του 1996 πιθανόν στάνταρντ.

Τρεις μονοί κεραμικοί, ή 1 διπλός και 2 μονοί κεραμικοί...vintage frets, 6 βιδη vintage γεφυρα,  4-6 κομμάτια alder σώμα... δεν έχει αλλάξει κάτι ουσιάστικό μέχρι σήμερα... σε αυτές... κοίτα μόνο αν είναι κάνα signature μοντέλο... ανέβασε foto αν μπορείς.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε και φωτός

 

να ειδοποιήσω ότι ο διπλός symour duncan προστέθηκε από εμένα, ενώ ίσως να έχει αλλαχτεί και το pickguard (πριν την πάρω εγώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και? εμένα μου φαένεται πολύ καλή αλλά δεν ξέρω πόσο αγοράστηκε και επίσης δεν έχω παίξει με καμία άλλη μεξικάνα. Αξίζει τον κόπο να της πετάξω πάνω καλό hardware?

 

Τί έχετε να προτείνετε για bridge, κλειδιά και 3 μονούς??????

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wilkinson τρέμολο, hot rails (γι'αυτά που παίζεις) και schaller locking κλειδιά κι είσαι έτοιμος. Τους hot rails μπορείς να τους splitάρεις κιόλας απ'όσο γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να πω, να μην κρίνετε από τη μπάντα που έχω στο σιγκ μου. Θέλω να κάνω μια vintage strat, όχι μέταλ κιθάρα. ο ήχος θα προσανατολίζεται σε funk, blues και κλασσικό ροκ. Επίσης, 3 ΜΟΝΟΙ ΑΥΣΤΗΡΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

YJM?>????????

 

toy Malmsteen δεν είναι αυτόσ? Vintage όταν λέω, σκεφτόμουν κάτι σε Texas special,  η στην τελική Tonerider...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του malmsteen είναι αλλά εμένα vintage μου ακουγόταν. Οι μαγνήτες του τύπου δεν έχουν υψηλό output, και εμένα προσωπικά μου βγάζουν μια vintage χροιά. Σε ένα strat project που θέλω εδώ και καιρό να κάνω αυτούς θα'βαζα, μη σε φοβίζει το malmsteen θέμα, οι μαγνήτες καθ'αυτοί δεν έχουν καμιά σχέση με τον εντελώς overdriven ήχο του, αυτός είναι απόρροια του τσιτωμένου marshall του.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου