Προς το περιεχόμενο

Κλοπή κιθάρας


maze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αλλά τώρα "1-2 ντεγλέρια φίλους"...... έλεος..............

 

Τί νομίζεις ότι περιμένει να δει ο αλητάκος που βούτηξε την κιθάρα για να χεστεί? Διάλογο ή τον Κούγια? Αμα σκεφτεί ότι έτσι και τον πάρουν χαμπάρι θα τον σαπίσουνε, να δεις πως θα επιστρέψει η κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αλλά τώρα "1-2 ντεγλέρια φίλους"...... έλεος..............

 

Τί νομίζεις ότι περιμένει να δει ο αλητάκος που βούτηξε την κιθάρα για να χεστεί? Διάλογο ή τον Κούγια? Αμα σκεφτεί ότι έτσι και τον πάρουν χαμπάρι θα τον σαπίσουνε, να δεις πως θα επιστρέψει η κιθάρα.

Κοίταξε, γνώμη μου είναι ότι το επίπεδό σου δεν καθορίζεται από το επίπεδο των άλλων. Αν ήταν έτσι θα πιάναμε όλοι τα πιστόλια με την ηλιθιότητα γύρω μας. Γιατί κι εμένα με έκοψε ένας καθηγητής πριν 5 μήνες σ'ενα μάθημα που είχα γράψει καλά, και είχα δίκιο. Τι έπρεπε να κάνω; Να τον απειλήσω ότι θα του κάνω το αμάξι καλοκαιρινό;

 

Ακόμη περισσότερο εφ'όσον μιλάμε για πρώτη προσπάθεια. Να του είχαν πει "φίλε, πάρε τα @@ μας", να πω ντάξει ο άνθρωπος να φτάσει στα άκρα. Αλλά με το καλημέρα........... Έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια οπως εψαχνα στο νετ βρηκα αλο ενα παρομοιο θεμα οπου εμπλεκεται η speedex.οποιος θελει να δει την καταληξη μπορει να δει εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=11372&page=10

διαβαστε το μεγαλο post και θα καταλαβετε περι τινος προκειται.εγω πηρα κουραγιο παντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια οπως εψαχνα στο νετ βρηκα αλο ενα παρομοιο θεμα οπου εμπλεκεται η speedex.οποιος θελει να δει την καταληξη μπορει να δει εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=11372&page=10

διαβαστε το μεγαλο post και θα καταλαβετε περι τινος προκειται.εγω πηρα κουραγιο παντως...

 

Το συγκεκριμένο θέμα ήταν πιο πολύπλοκο γιατί ήταν απο γερμανία και αν κατάλαβα καλά το γερμανικό ταχυδρομιο θα αποζημιώσει τον πελάτη εφόσον το δέμα χάθηκε μεταξύ γερμανίας και ελλάδας.

 

Επίσης το συγκεκριμένο περιστατικό έγινε το 2003. θα έχουνε βάλει περισσότερο μυαλό οι courrier απο τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια οπως εψαχνα στο νετ βρηκα αλο ενα παρομοιο θεμα οπου εμπλεκεται η speedex.οποιος θελει να δει την καταληξη μπορει να δει εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=11372&page=10

διαβαστε το μεγαλο post και θα καταλαβετε περι τινος προκειται.εγω πηρα κουραγιο παντως...

 

Το συγκεκριμένο θέμα ήταν πιο πολύπλοκο γιατί ήταν απο γερμανία και αν κατάλαβα καλά το γερμανικό ταχυδρομιο θα αποζημιώσει τον πελάτη εφόσον το δέμα χάθηκε μεταξύ γερμανίας και ελλάδας.

 

Επίσης το συγκεκριμένο περιστατικό έγινε το 2003. θα έχουνε βάλει περισσότερο μυαλό οι courrier απο τότε.

αν βαλανε μυαλο ειναι καλο για μενα.αλλα απο οτι φαινεται δεν βαλανε με αυτα που γινονται.στο συγκεκριμενο θεμα που που ποσταρα,η εθνικη επιτροπη τηλεποικινωνιων και ταχυδρομειων καλεσε τη speedex να απολογηθει γιατι παρεδωσε ενα δεμα το οποιο ηταν πιο ελαφρυ απο οτι θα επρεπε..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος πάντων, σου εύχομαι να βρείς την κιθάρα σου.

 

Με εκνευρίζει όμως αυτή η ευθυνοφοβία και το "παντα φταίνε οι άλλοι". Σαν τα μικρά παιδάκια που κάνουν την μ@λ@κι@ και μετά λένε θα φωνάξω τον μπαμπά μου (δικηγόρο) να με ξελασπώσει.

Εχεις ευθύνη που δεν ενδιαφέρθηκες για το αν θα παει με ασφάλεια η κιθάρα σου Αθήνα και πρέπει να υποστείς τις συνέπειες τώρα. Καμμία courrier και κανένας υπάλληλος δεν είναι αρμόδιος να σου υποδείξει το δικό σου συμφέρον.

 

Φιλικά αυτά, για μια καλύτερη Ελλάδα...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις απόλυτο δίκιο μενέλαε, αλλα άλλο ενα μάθημα και άλλο ευρώ.  ;)  :)

 

Εγώ πάντως θα πλήρωνα πολλά ευρώ για να περάσω συγκεκριμένα μαθήματα! ;D ;D ;D

 

Πάντως, χωρίς να έχω καμία νομική γνώση, αυτά που λέει ο bloody_sunday μου φαίνονται λογικά.

Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι τα δικιαώματά σου ως καταναλωτής εξαρτώνται από ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ γράψει στο πίσω μέρος της απόδειξης ένας επιχειρηματίας. Πιο πολύ για αποτροπή του καταναλωτή να το κυνηγήσει μου κάνει, αν προκύψει το "μοιραίο"...

Δεν μπορώ να διανοηθώ πχ ότι το πάρκινγκ που αφήνεις το αυτοκίνητό σου δεν θα έχει καμιά ευθύνη αν το βρεις με σπασμένο παρμπρίζ, επειδή το χαρτάκι γράφει από πίσω ότι δεν έχει ευθύνη το μαγαζί...

 

Έτσι και τώρα. Δεν μου κάνει λογική ότι δικαιούται κάποιος 59 ευρώ αποζημίωση αν έστειλε κιθάρα και ΔΕΝ ΕΦΤΑΣΕ κιθάρα!

Αυτό είναι τελείως διαφορετικό από το να φτάσει μια κιθάρα χτυπημένη ας πούμε: Το πρώτο εμπεριέχει ΔΟΛΟ, το δεύτερο είναι ατύχημα!

Είναι λογικό ρε παιδιά να χρειάζεσαι ασφάλεια για να μην προκύψει ΔΟΛΟΣ από την εταιρία? Ασφάλεια πληρώνεις για τα ατυχήματα, όχι για να πραγματοποιηθεί η στοιχειώδης υπηρεσία!

Λάμπρο, το παράδειγμά σου με το πλαίσιο είναι τελειως άτοπο. Την εγγύηση σου τη δίνει για την περίπτωση που το laptop σου ΧΑΛΑΣΕΙ! Αλλα η αντιστοιχία με το maze, είναι σαν να του έδωσαν το κουτί χωρίς το laptop μέσα!

 

Η λογική μου maze λέει ότι μπορείς να βρεις το δίκιο σου, αν αποδείξεις ότι παρέδωσες κιθάρα και δεν έφτασε κιθάρα. Δεν μπορώ να καταλάβω που "κολλάει" η ασφάλεια, θα ήταν παγίδα να το διαπραγματευτείς σε τέτοιο επίπεδο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω συμφωνω με apos και συγνωμη λαμπρο, σε βρισκω πολυ αυστηρο. Στην τελικη ειναι ευθυνη του επαγγελματια -περα απο το να φερει σε περας τις υπηρεσιες για τις οποιες πληρωνεται- να ενημερωνει και τον πελατη για το ποιες διαδικασιες θα πρεπει να ακολουθησει για να διασφαλισει την θεση του. Και δεν μπορω να καταλαβω αυτο που λες οτι κανει καποιος μ@λ@κια και μετα φωναζει τον μπαμπα του -no offence, ετσι? Αν σε εξαπατησει καποιος -και ποσο μαλλον ιδιωτικη εταιρεια επιπεδου Speedex- εννοειται θα διεκδικησεις το δικιο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μην ακους... Πηγαινε στο μαγαζι, ποσοι θα δουλευουν εκει??? Πιαστους με δυο φιλους σου και κολλας τους τη μουρη σου στο πεζοδρομιο.. ''Το ξερω κερατα ότι εσυ την πηρες'' ''Που την έχεις???''... Όταν το έννομο κράτος δεν σε προστάτευει απο παραβατικές συμπρεριφορες πάρε το νόμο στα χέρια σου... Όταν σε προστατευει ηρεμα για να μην καταντησουμε και Βιρμανια στα χρονια του Ραμπο ΙV...

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου