Προς το περιεχόμενο

Ο επίδοξος κιθαρίστας και ο άπιστος ταυρομάχος...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζω για τη μέρα που θα κάνω το ίδιο σκηνικό με τον Elavd, το δηλώνω δημόσια... ;D ;D ;D

 

Τυχερούλη...Θα ζήσεις πολλά χρόνια!!! ;D

 

Και για να πούμε και τίποτα επί του παικτικού...Παιδιά, δεν έχω μέτρο σύγκρισης για τις Tele, αλλά η συγκεκριμένη Affinity του Αντρέα (Alchemist) είναι κάτι παραπάνω από αξιοπρεπής, και σε τιμή ελαφρώς της πλάκας έτσι;

 

Εγώ το έχω ξαναπεί...Δεν έχει τύχει να παίξεω με Squier tele affinity και να μη μου αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις...

Έχω δοκιμάσει 5 και όλες ήταν απίστευτα καλά κατασκευασμένες.

 

Τα αρνητικά τους είναι: οι μέτριοι (αλλά όχι κακοί μαγνήτες) και τα ψιλο-μάπα ηλεκτρικά τους (τα οποία όμως αλλάζουν εύκολα και φτηνά ;) )

 

Είναι παραπάνω από τίμια όργανα, ειδικά για κάποιον που θέλει να έχει στην κιθαριστική του "παλέτα" τον ήχο tele, χωρίς να θέλει να πληρώσει τα ... μαλλιοκέφαλά του ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αρνητικά τους είναι: οι μέτριοι (αλλά όχι κακοί μαγνήτες) και τα ψιλο-μάπα ηλεκτρικά τους (τα οποία όμως αλλάζουν εύκολα και φτηνά ;) )

 

Κι όμως...πέρασαν με καλές επιδόσεις το Earendil test*...Humbuckers δεν γίνονται βέβαια, αλλά τί ψάχνεις...

 

 

 

 

 

*Earendil test (το): Έλεγχος-χαλβάδιασμα με κιθάρα σε μεγάλη ένταση, με τα "ασήκωτα" presets της Tonelab να μεσολαβούν.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου