Προς το περιεχόμενο

Τραγούδια για αρχάριο σε Drums


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δοκιμασε το "papyrus containing spell to protect its possesor from he who is in the water-Nile"

[move] ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D[/move]

 

χαχα..... ωραίος ο παίχτης..... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή περίπτωση επίσης αρκετά τραγούδια του Satriani όπως Flying in a blue dream κτλ. Εύκολα στρωτά χωρίς πολλά γεμίσματα και σταθερό ρυθμό. Συν ότι ο Joe είναι θεός!!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου φίλε! υπάρχουν πολλά κομμάτια. Εγώ π.χ. ξεκίνησα ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ (και με υπομονή - επιμονή) με Pink Floyd για αρχή, μετά λίγο Deep Purple (τα απλά τους κομμάτια!) και πάει λέγοντας..... Ό,τι θες εσύ να δοκιμάσεις να το δοκιμάσεις, και να θυμάσαι πάντα ότι χρειάζεται υπομονή και κουράγιο για να ανταπεξέλθεις σε όποιο κομμάτι δοκιμάσεις γιατί δεν αρκεί μόνο να πεις ότι αυτό το κομμάτι είναι εύκολο και εντάξει έχει απλό ρυθμό αλλά να το ..."ξεκάνεις". Δλδ να καταλάβεις το σκεπτικό του ντράμερ εκείνη τη στιγμή που το ηχογραφούσε. Να μπεις δλδ στη θέση και στο μυαλό του. Κάτι που δυστυχώς λίγοι καινούργιοι ντραμερ προσπαθούν. Οι περισσότεροι κοιτούν πώς θα το παίξουν και τίποτε παραπέρα. Αυτό το θεωρώ λάθος.... Αυτά από εμένα. Ελπίζω να σε βοήθησα. Keep on... drumming!!!!!

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Παιζω τυμπανα 1 μηνα και εχω βγαλει απο savatage summer's rain και when the crowds are gone, metallica εκτος απο τα απλα, for whom the bell tolls, iron maiden hallowed be thy name και number of the beast και πολλα αλλα... Αινντ δε λιστ γκοους οοοον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

χρονια πολλα και καλη χρονια.ρε φιλε μας δουλευεις παιζεις ενα μηνα και εχεις βγαλει αυτους τους 2 υμνους των maiden?με ολο το σεβασμο αλλα νομιζω οτι νομιζεις οτι παιζεις.εχεις ακουσει το παιξιμο σου ηχογραφημενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρονια πολλα και καλη χρονια.ρε φιλε μας δουλευεις παιζεις ενα μηνα και εχεις βγαλει αυτους τους 2 υμνους των maiden?με ολο το σεβασμο αλλα νομιζω οτι νομιζεις οτι παιζεις.εχεις ακουσει το παιξιμο σου ηχογραφημενο?

 

Αν σου πω ότι τα έχω βγάλει άψογα, θα σου πω ψέμματα... Αλλά ρυθμό δε χάνω, τα χτυπήματά μου είναι κατά 90% τα ίδια αλλά ούτε οι δυναμικές μου είναι τέλειες... Ηχογραφώντας το παίξιμό μου και βάζοντάς το πάνω στο τραγούδι, βγαίνει ένα αρκετά καλό αποτέλεσμα πάντως... Άντε και καλή μας χρονιά αδερφέ. Χρόνια καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδί θαύμα? Μπά! Οι περισσότεροι με λένε καταστροφή...  ;D ;D ;D ;D ;D Χωρίς πλάκα τώρα, δεν έχω λόγο να λέω υπερβολές και ούτε είμαι πιτσιρικάς να λέω χαζομάρες... Όταν κάνω μια καλή ηχογράφηση, θα την ανεβάσω και μου λες τη γνώμη σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου