Προς το περιεχόμενο

Τραγούδια για αρχάριο σε Drums


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οκ φιλος γιατι με εχει φαει η περιεργια.Εγω παλι το πρωτο τραγουδι που εβγαλα ηταν το back in black απο AC/DC μαζι με ενα φιλο που παιζει κιθαρα και ημουν πολυ περιφανος.καλα κοπανηματα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ορίστε μερικά τραγουδάκια για να εξασκήσεις το αυτί σου

 

Sword - Stoned Again

 

Grave Digger - Killing Time

 

Helloween - A Tale That Wasn't Right

 

Stratovarius - SOS

 

Barren Cross - Imaginary Music

 

Savatage - Unusual

 

 

Μερικά θα σε δυσκολέψουν αλλά όχι ιδιαίτερα. Αυτά και καλή χρονιά

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ φιλος γιατι με εχει φαει η περιεργια.Εγω παλι το πρωτο τραγουδι που εβγαλα ηταν το back in black απο AC/DC μαζι με ενα φιλο που παιζει κιθαρα και ημουν πολυ περιφανος.καλα κοπανηματα!!!

Επιφυλάσσομαι για την ηχογράφηση φιλαράκι... Θα τα πούμε σύντομα. Keep Rockin'...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθησε να παιξεις σε οτιδηποτε μπορεις να καταλαβεις.Στη παρουσα φαση ..δεν πρεπει και δεν σε συμφερει να εχεις παρωπιδες - και απλα να παιζεις οτιδηποτε.Θυμαμαι οτι οταν ημουν εγω στην αρχη...ανα 1 ωρα μελετης αφιερωνα 15 λεπτα παιζοντας τυχαιες μουσικες γυρνωντας το διακοπτη στο ραδιοφωνο και σταματωντας σε οτι μπορουσα να καταλαβω.

Επισης μην κολλας στο να βγαλεις τις λεπτομερειες στα Break.αυτη τη στιγμη αναζητας το groove και πειρα στα διαφορα στυλ που τυχον εχεις να αντιμετωπισεις στην πορεια σου σαν μουσικος.Λεγετε αλλιως...Ωρες Πτησης στο σκαμνι.!!

Οπως εχω ξαναπει...ο μουσικος δεν πρεπει να εχει παρωπιδες αλλα να ειναι ανοιχτος στα παντα.

Καποτε..ειχαν ρωτησει τον Vinnie..πως γινετε να ειναι τοσο χαμαιλεοντας στα στυλ που παιζει..απο τους Megadeath στην Chaka Khan...και απο τον Jeff beck στους Backstreet Boys και την Barbara Streizant.

H απαντηση που ειχε δωσει ηταν η εξης...

- παιδια...ειμαι μουσικος...αυτο δεν ειναι το νοημα??Nα μπορω να παιξω ολα αυτα τα στυλ οσο πιο καλα μπορω.

Καλη σου χρονια φιλε

Keep Drumming and dreaming

B.Μουλακακης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθησε να παιξεις σε οτιδηποτε μπορεις να καταλαβεις.Στη παρουσα φαση ..δεν πρεπει και δεν σε συμφερει να εχεις παρωπιδες - και απλα να παιζεις οτιδηποτε.Θυμαμαι οτι οταν ημουν εγω στην αρχη...ανα 1 ωρα μελετης αφιερωνα 15 λεπτα παιζοντας τυχαιες μουσικες γυρνωντας το διακοπτη στο ραδιοφωνο και σταματωντας σε οτι μπορουσα να καταλαβω.

Επισης μην κολλας στο να βγαλεις τις λεπτομερειες στα Break.αυτη τη στιγμη αναζητας το groove και πειρα στα διαφορα στυλ που τυχον εχεις να αντιμετωπισεις στην πορεια σου σαν μουσικος.Λεγετε αλλιως...Ωρες Πτησης στο σκαμνι.!!

Οπως εχω ξαναπει...ο μουσικος δεν πρεπει να εχει παρωπιδες αλλα να ειναι ανοιχτος στα παντα.

Φίλε Βαγγέλη χρόνια πολλά και κυρίως καλά να έχουμε... Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που λες, αλλά εγώ δε καταλαβαίνω ένα πράγμα... Είναι τόσο απίθανο κάποιος να έχει ταλέντο σε κάτι και να του βγαίνουν κάποια πράγματα ενστικτωδώς και αυθόρμητα? Δεν είπα ότι παίζω καλά, αυτό που λέω είναι ότι μπορώ και βγάζω κάποια κομμάτια πιο εύκολα απο κάποιους άλλους. Για παράδειγμα, το nothing else matters, το έβγαλα σχεδόν τέλεια, απο την 3η φορά που το έπαιξα... Αφού μου βγήκε, τι να κάνω? Δλδ η κληρονομικότητα του ταλέντου εδώ δεν ισχύει όπως παντού? Θέλω πάρα πολύ practise πάντως, αυτό είναι το μόνο σίγουρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δε καταλαβαίνω ένα πράγμα... Είναι τόσο απίθανο κάποιος να έχει ταλέντο σε κάτι και να του βγαίνουν κάποια πράγματα ενστικτωδώς και αυθόρμητα?

Αυτός είναι ο προβληματισμός μου... Το ότι είπα κάτι και όλοι έπεσαν να με φάνε γιατί δε τους άρεσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αποψη μου ειναι απολυτως γενικη .Αν μπορεις και τα βγαζεις ..και αυτο σου ειναι ευκολο..μπραβο σου.

Και σε αλλα με υγεια ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου