Προς το περιεχόμενο

Διάρρηξη στο studio μου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κρίμα φιλε μου, πάντως για να μπούνε σε στούντιο σημαίνει ότι σε είχανε σταμπάρει κάποιοι που είχαν μπει μέσα κάποια στιγμή σαν πελάτες IMHO. Δεν είναι και πράγματα που σκοτώνονται εύκολα για φράγκα, ούτε κλασικός στόχος.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κρίμα φιλε μου, πάντως για να μπούνε σε στούντιο σημαίνει ότι σε είχανε σταμπάρει κάποιοι που είχαν μπει μέσα κάποια στιγμή σαν πελάτες IMHO. Δεν είναι και πράγματα που σκοτώνονται εύκολα για φράγκα, ούτε κλασικός στόχος.

 

ή αλλιως όπως είπαν ήδη κάποιοι μην κοιτάς μακρυά αλλα κοντά δυστυχώς!!

 

Καλή τύχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη γνωριζομαστε με τον taikon νομιζω πως δεν παιζει να ειναι απο γνωστο.

 

καταρχην το σπιτι ειναι στου διαολου τη μανα χωρις σπιτια γυρω γυρω.

 

δευτερον ποιος παιρνει alesis ηλεκτρικο πιανο και αφηνει korg ms2000.

 

και τριτον και σημαντικοτερο του φαγαν και το κινητο...

 

επισης αν ηξεραν το μερος δε θα παιρναν το PC γιατι δεν ηταν στα καλυτερα του και εβγαζε παραξενους ηχους οταν δουλευε.

 

εγω πιστευω πως ηταν ασχετοι που πεσαν σε μικρο θησαυρο.

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι εχουν περασει σχεδον ολα τα  σεναρια απο το μυαλο μου,,το ιδιο κοντινο μου φενεται να εχει γινει απο ατομο που εχει μπει τουλαχιστον μια φορα μεσα ή σαν μουσικος ή σαν γνωστος γνωστου,,και το ιδιο να το ειχαν απλως σταμπαρει για κλοπη και να πηραν τα ποιο πολυτιμα πραγματα του σπιτιου που ηταν αυτα,,,

 

Αυτη η διαδικασια παντως ειναι και η χειροτερη στην ολη υποθεση,,το να ψαχνεις σε γνωστους σου, τους πιθανους βιαστες σου,,και μπορει να μην με εχουν βιασει ποτε στην κυριολεξια,,αλλα αυτο που ενιωσα οταν ειδα τον χωρο μου παραβιασμενο,,πραγματικα  δεν περιγραφεται!

 

Ευτηχως εχω πραγματικους φιλους,,και ετσι οι υποπτοι περιοριζονται σε ελαχιστα ατομα απο το περιβαλλον των απλα γνωστων...

 

Και αν στη θυμιση των αγαπημενων μου ηχειων(KRK V8) με πιανει το παραπονο.....Το γεγονος οτι μου αφησαν ενα ολοκληρο αναλογικο synth(ms2000)μονο σαν θετικο οιωνο μπορω να το εκλαβω!!!

 

Σας ευχαριστω ολους για τις σκεψεισ σας,τις συμβουλες και γενικοτερα την συμπαρασταση σας.....Υγεια και θετικη σκεψη για ολους,,και μακρια απο εμας αυτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουράγιο και απο εμένα.

 

Δυστυχώς, τουλάχιστον απο όσο γνωρίζω δεν μπορείς να ασφαλίσεις ενα studio, πέρα βέβαια συγκεκριμένων θεμάτων π.χ πυρκαγιά.

Φαντάζομαι ότι αυτό είναι λογικό, μιας και δεν μπορεί να γίνει εκτίμηση για αρκετά πράγματα π.χ αναλογικά μπομπινόφωνα, synths, tape echos, ενισχυτές κλπ ακόμη και αν υπάρχουν αποδείξεις-τιμολόγια.

 

Υποθέτω επίσης, ότι ακόμη και αν γινόταν ασφάλιση και σου βάραγε μια μέρα να πουλήσεις τα μισά πράγματα στο studio, θα μπορούσες μετά να ισχυριστείς ότι σου τα κλέψανε. Ειδικά όταν μιλάμε για synths, κιθάρες, racks κλπ, τα οποία μετακινούνται ιδιαίτερα εύκολα. Αυτά λέγοντας, πολύ πιθανό να γίνετε μια συνολική εκτίμηση του studio, ή οποία θα ενημερώνεται αν διαστήματα με την προσθήκη νέων μέσων – οργάνων και η οποία θα ίσχυε με προϋποθέσεις π.χ μερική ή ολική καταστροφή, μερική η ολική κλοπή συγκεκριμένων οργάνων.

 

Είναι μικρό το νησί σου. Μην βάλεις αγγελίες κλοπής η κάτι τέτοιο.

Απλά ενημέρωσε φίλους να το έχουν στα υπόψι.  :-X

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το φοβάμαι κι εγώ αυτό. Όχι όσο φοβάμαι τις κατσαρίδες, αλλά το φοβάμαι.

Έχω συναγερμό αλλά σκέφτομαι και μια ασφάλεια κλοπής.

Αν θυμάμαι καλά... για 10.000 σε εξοπλισμό τα ασφάλιστρα βγαίνουν περί τα 50 ευρώ το χρόνο.

 

(Τη συμπαράστασή μου σύντεκνε.)

 

χαρίλατρε αυτό πες το παντού... προσπαθώ να σε βάλω στην πρίζα εδώ και καιρό.παιδιά είναι πολύ λίγα τα λεφτά της ασφάλισης σε σχέση με τον εξοπλισμό.κρίμα κι άδικο να σας κάνουν νοικοκύρηδες.με τα λεφτά της ασφάλειας τα ξαναπαίρνετε.

 

ααα δεν είμαι ασφαλιστής, αλλά ξέρω άνθρωπο που τα πήρε μέχρι τελευταίας δεκάρας.

επίσης επειδή όλα αυτά είναι άκρως υπολογίσιμα και μετρήσιμα (μοντέλα όργανα serial numbers  τιμές κ.λ.π. εάν μιλάμε για ποσά αντικειμενικά, οι ασφαλιστικές τα δέχονται και πληρώνουν ΑΜΕΣΩΣ. εάν μιλάμε για vintage κιθάρες κ.λ.π.  απαιτεί (και πολύ σωστά) αυτοψία και αφού δεχτεί το ασφαλισθέν ποσό και ΠΑΛΙ  ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΑΜΕΣΩΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Κι εγώ την έχω πάθει οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα.

 

Μια σκέψη που έχω τώρα είναι τουλάχιστον αυτό το forum να θέσει ως όρο για τις αγγελίες που βάζουμε να ποστάρεται φωτογραφία με το serial number του μηχανήματος που πουλάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καλημέρα μου κι εμένα,

 

Κι εγώ έχω ασφαλισμένο το studio μου για 20000+ εξοπλισμό που έχω εκεί μέσα.

 

Εγω για τα πράγματα που δεν μπορώ να ξαναβρώ πχ η κονσόλα μου, κοιτάω τη με βολεύει απο τα καινουρια να κάνω τη δουλειά μου και ασφαλίζω το υπάρχον στην τιμή του καινούριου.

 

Για τις πωλήσεις κτλ κτλ όταν η σύνθεση αλλάζει καλό είναι να ενημερώνεται ο ασφαλιστής για να είναι καλυμένα αυτά που προκύπτουν γιατί φαντάσου να έχεις κάνει ασφάλεια για έναν .... practice amp και στο ενδιάμεσο να τον αλλάξεις με έναν

Rectifier και να σου συμβεί η στραβή;

 

Εννοείται ότι όσο ανεβάζεις την αξία τόσο ανεβαίνει και η ασφάλεια αλλά όμως κοιμάσαι ίσυχος τα βράδυα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου