Προς το περιεχόμενο

Strat με τι parts...??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά ήθελα περισσότερα καθαρά.......

δεν εχεις την δυνατοτητα να το απενεργοποιεις οποτε θελεις τον ηχο ατοφιο?

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υποτίθεται πως μπορείς, όμως η προενίσχυση δουλεύει ΠΑΝΤΑ.

WN αν θέλεις σου στέλνω τον έναν απλά για δοκιμή.............

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Τωρα διαβασα το θεμα.Εγω πριν 6 μηνες εφτιαξα μια Μεξικανα Fender απο διαφορα parts που βρηκα στο Ebay.Μου πηγε με τα μεταφορικα 300 Euro. Μαγνητες πηρα Tex mex (Βλεπε start Jimmy Vaughan) Μανικι Maple και σωμα Olympic white.Ολα τα parts ειναι αυθεντικα,καινουργια και  με Serial Number.Το μπρατσο,τα κλειδια και το τρεμολο τα πηρα απο το Pickers Parts είναι καταστημα στο Ebay.Το σωμα παλι απο Ebay αλλα δεν θυμαμαι παραπανω.

Οι μαγνητες ειναι μια σκαλα κατω απο τους Texas special.Πολυ δυνατο ήχο.Παιζεις τα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks  ;D

Επισης πηρα και ενα βιβλιαρακι απο το Amazon (δεν το βρηκα ομως τωρα για σου στειλω το Link)οπου ειχε τα παντα για το πως συναρμολ. μια Strat,πως κανεις Service.....γενικα Super Βιβλιο.Να σου πω την αληθεια μου βγηκε καλο το κιθαρονι,θα έλεγα τοι ειναι μια σκαλα κατω απο την USA που εχω.Τους Fender Tex Mex αν μπορεις ακου ειναι Super.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks  ;D

Επισης πηρα και ενα βιβλιαρακι απο το Amazon (δεν το βρηκα ομως τωρα για σου στειλω το Link)οπου ειχε τα παντα για το πως συναρμολ. μια Strat,πως κανεις Service.....γενικα Super Βιβλιο.Να σου πω την αληθεια μου βγηκε καλο το κιθαρονι,θα έλεγα τοι ειναι μια σκαλα κατω απο την USA που εχω.Τους Fender Tex Mex αν μπορεις ακου ειναι Super.

αν στην συναρμολογουσε καλος τεχνιτης θα ηταν 2 σκαλες επανω απτην usa σου ;)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως ???,ομως το Badget ήταν μεχρι 300 Euro.Η αληθεια ειναι οτι η κιθαρα εγινε επειδη γουσταρα απο παλια αυτο το χρωμα και τους μαγνητες .Παντως δεν ειναι τραγικο να συναρμολογησεις μια κιθαρα.Μεχρι τωρα ολα πανε ρολοι,δεν ξερω αν αργοτερα γινει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άντε ρε mick77 βάλε μας πάλι στο κλίμα γιατί το off topic παίρνει και δίνει!!!

 

Να με συγχωρείς Μπάκη μου αλλά αυτό είναι αγένεια.

Από την αρχή του thread (με τις ερωτήσεις σου) κατέστησες σαφές ότι δεν ξέρεις τι ακριβώς ψάχνεις. Κάποιες απαντήσεις στα αρχικά σου ερωτήματα πήρες. Η συζήτηση μεταξύ αξιόλογων μελών περιστρέφεται γύρω από μαγνήτες και  ηλεκτρονικά που θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις.

Θα σου πρότεινα, να απολαύσεις τη συζήτηση αντί να παραπονιέσαι συνεχώς ότι είναι off-topic. Μπορεί ακούγοντας να πάρεις και καμμιά ιδέα. Αν δεν θέλεις να γίνει καθόλου συζήτηση, βάλε αγγελία: "Ζητείται κατάλογος με parts για την καινούρια μου κιθάρα. Ο κατάλογος πρέπει να είναι πλήρης και με διευθύνσεις για να παραγγείλω. Μόνο σοβαρές προτάσεις".

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου