Προς το περιεχόμενο

Banjo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα που ανοίγω τέτοιο θέμα σ'αυτην την ενοτητα, σε περίπτωση που υπάρχει ζητώ συγνωμη προκαταβολικά..

 

 

Παίζει κανείς αυτό το συμπαθέστατο όργανο που ακούει στο όνομα banjo;  :-[

Εγώ σε κάποια φάση της ζωής μου ψήθηκα να αγοράσω ένα banjo, αλλά για καλή του τύχη δεν έκανα πράξη την απειλή μου  :-X

 

Τώρα όμως μου μπαίνουν τρελές ιδέες και ξαναψήνομαι άγρια... το πρόβλημα είναι οτι δεν ξέρω την τύφλα μου, ούτε τα βασικά..  ;D

Tεσπά αναρωτιέμαι σε πρώτη φάση:

 

1. ένα banjo γύρω στα 250 ευρω θεωρείται αξιοπρεπές; (αν έχετε και προτάσεις ακόμα καλύτερα) 

2. μου φαίνεται κομματάκι δύσκολο. είναι οσο φαίνεται;  :-[ :(

 

ο,τι άλλη πληροφορία ευπροσδεκτη. ευχαριστώ  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.ενταξει τα καλα Banjos ειναι πανακριβα,αλλα για αρχη και ενα φτηνο θα σου κανει...

 

2.ειναι ΠΟΛΥ δυσκολο οργανο και εμας τους Ελληνες μας δυσκολευει ακομα περισσοτερο γιατι δεν ειναι στην κουλτουρα μας και δυστυχως η country μουσικη στην οποια ¨βασιλευει¨ το οργανο αυτο δεν ακουγεται στην Ελλαδα..να δω που θα βρεις δασκαλο.... 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δω που θα βρεις δασκαλο.... 

 

Δεν πιστεύω ότι θα βρω γι'αυτο δεν θα ψάξω και ιδιαίτερα..

Απλά ελπίζω ότι θα συνδιάσω τις όποιες κιθαρίστικες γνώσεις μου με πληροφορίες και tutorials από το internet και όπου βγει.. (ναι, δεν περιμένω και πολλά, αλλά ελπίζω ότι με αρκετή υπομονή, ίσως κάτι καταφέρω τελικά..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, δε χάνεις τίποτα ;) Άμα σου αρέσει ψαξ'το! Και να μη μάθεις την τεχνική του οργάνου, όλο και κάτι καινούριο θα βρεις, όλο και λίγο παρακάτω θα φτάσεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου