Προς το περιεχόμενο

Θόρυβος μαγνητών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τελικά την πήγα στο κατάστημα και αφου την είδε ήταν όλα σωστά τελικά.(όλα τα ηλεκτρικά..) οπότε μάλλον δεν ισχύει αυτο που λένε πως είναι ποιο αθόρυβοι απ'τους emg..τεσπα..γι'αυτο υπάρχουν τα noise gate... :)

Guybrush Threepwood...mighty pirate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλείεται να κάνει τόσο θόρυβο. Βασικά στανταρ έχει λιγότερο θόρυβο από τους passive (γα τους emg δε λέω). Δεν ξέρω τι να σου πω τώρα. Ελπίζω να μην είναι κανάς "μάστορας" αυτός που την πήγες και δεν παραδέχεται ή δεν βλέπει το λάθος του!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά για να μην γίνει παρεξήγηση όταν λέω θόρυβο εννοώ το φύσιμα που κάνει η κιθάρα όταν δεν παίζω..όσο για τους emg δοκίμασα κιθάρα με passive hz1 και δεν είχε καθόλου θόρυβο..εντάξει υπάρχει μεγάλη διαφορά στην έξοδο αλλα και με ίδιο gain πάλι νικάει ο emg..

Guybrush Threepwood...mighty pirate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site του Seymour Duncan, γράφει ότι οι συγκεκριμένοι δίνουν 12 με 14 dB λιγότερο θόρυβο (δηλαδή 4-5 φορές λιγότερο) από τους κλασικούς EMG.

 

Δεν πρέπει να έχουν θόρυβο.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουστακιά, δόντι να λείπει κι έτσι!

Βασικά θα σου έλεγα να την πήγαινες και σε άλλον μάστορα να την δει, αν δεν θέλεις να μπλέξεις εσύ με το αν είναι σωστή ή όχι η συνδεσμολογία της. Το λέω γιατί τους φοράει πολύ καλός μου φίλος, οπότε έχω μια πρώτη άποψη για το τι μπορεί να κάνουν.

 

Κοίτα τη γείωση αν μπήκε σωστά!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα το διαγραμμα.......δεν ειναι δα και επιστημη....και ασε τους "μαστορες" να κουρευονται.....επιμενω στο οτι ειναι αναποδα τα καλωδια στο jack η καποιο κακο soldering εχει γινει στις γειωσεις.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να κάνω κάτι μόνος μου οπότε μάλλον για μάστορα το βλέπω.Πάντως στο σχεδιάγραμμα δείχνει ένα stereo jack με τρεία μεταλικά εξογκώματα ενώ εμένα έχει 2..πως μπορώ να δω αν η γείωση μπήκε σωστά?

Guybrush Threepwood...mighty pirate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, αλλά για να γίνει σωστή "διάγνωση" (ανεβάσαμε και το επίπεδο φαίνεται ;D),

σίγουρα έχεις αποκλείσει όλες τις άλλες παραμέτρους, δηλ.:

 

α) προβληματικό καλώδιο (όταν το χτυπάς ελαφρά με τα δάχτυλα, ακούς το χτύπημα;)

β) μήπως, λέμε τωρα ρε παιδί μου μήπως :-[, παίζει τίποτα με τον ενισχυτή, έχεις αλλάξει τίποτα σε αυτόν; (εκτός από τις ρυθμίσεις φυσικά)

γ) να υποθέσω πως δεν παίζεις δίπλα από CRT οθόνη...

δ) παίζει τίποτα με τις ηλεκτρικές σου εγκαταστάσεις που μπορεί να παρεμβάλεται και να δημιουργεί θόρυβο;

 

 

...καλά βρε...μην βαράτε :P ;D

μια ιδέα είπα!!!

 

 

Φιλικά ;)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου