Προς το περιεχόμενο

Distortion-metal πετάλι...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επιτέλους και λίγο R&D βαρέθηκα την αντιγραφή των screamer και ce-2 και την προσθήκη true bypass σε διάφορα πεταλάκια από δήθεν ηλεκτρονικούς ανα τον κόσμο...δεν ξέρω τον τύπο αλλά αυτή η δουλειά που κάνει είναι σοβαρή και σε σωστές τιμές...τι να πω εύγε...

my name is Brachos C. Evangelos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με γεια, και οποιαδήποτε μουρμούρα τυχόν ακούσεις, από τη στιγμή που είσαι εσύ ικανοποιημένος είναι άχρηστη... Αλλά να σταθώ εδώ:

 

ο ιδιος λεει πως αν βρειτε καλυτερο στα διπλασια λεφτα σας το κανει δωρο!

 

Καλύτερο με αξιολόγηση ποιου; Kαι για να δηλώνει ότι πρέπει να κάνει τα διπλάσια, μπορεί να σκέφτεται ότι στα ίσα θα πρέπει να υπάρχουν πολλοί ανταγωνιστές (κάτσε δλδ μην αρχίσουμε να μοιράζουμε τζάμπα πετάλια στα καλά του καθουμένου)...  :P

 

αν και το αλλο με τρανζιστορ με 27 προσομοιωσεις  ηχου (που ομως κανει 210 ευρω..δεν μου αρεσε)

 

Αν το βάλεις σε καθαρό ενισχυτή έχεις 27, αν τον βάλεις στο δεύτερο κανάλι σε crunchy ήχο έχεις άλλες 27, βάλτου κι ένα equaliser μετά κι έχεις άλλες 495 (στο περίπου). Σύνολο 549. Όχι κι άσχημα. Χρήσιμες γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα έρθει η μέρα που θα παίζεις ταυτόχρονα σε 549 συγκροτήματα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλιπακι ε?  δεν εχω εξοπλισμο για ηχογραφησεις σπιτι..να γραψω ηχο απο την καμερα ακουγεται χαλια δυστυχως...και θα αδικσηω το πεταλι..σκεφτειτε ενα πεταλι που μπορεις να του δωσεις απο λιγο εως τερμα gain-distortion και να ακοyγεται βρωμια χωρις τα ενοχλητικα πριμα ...εναν στρογγυλεμενο με πολυ ογκο βαρυ distortion (οταν το gain ειναι τσιτα) το καλο ειναι πως εχει και το solo κουμπι που στα solo σου δεινει πολλα μεσαια, σου κοβει τα πριμα τα ενοχλητικα...μετα απο αυτο το πεταλι κατηργησα τα πεταλια που ειχα --μεταλ ζονε,equalier & pre amp booster--τα κανει ολα! 

 

απλα αν μπορειτε να το δοκιμασετε καπου..καντε το! ειναι σαν τον ηχο που ακουω στις μεγαλες μπαντες που εχουν τρελο gain, πολυ γλυκο χωρις κανενα ενωχλητικο πριμο και τζιτζικι..και λεμε..πως το κανουν ρε γμτ?  το πεταλι το συνδεω σε εναν λαμπατο laney 15w

class A/B lc15r

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αν και το αλλο με τρανζιστορ με 27 προσομοιωσεις  ηχου (που ομως κανει 210 ευρω..δεν μου αρεσε)

 

Αν το βάλεις σε καθαρό ενισχυτή έχεις 27, αν τον βάλεις στο δεύτερο κανάλι σε crunchy ήχο έχεις άλλες 27, βάλτου κι ένα equaliser μετά κι έχεις άλλες 495 (στο περίπου). Σύνολο 549. Όχι κι άσχημα. Χρήσιμες γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα έρθει η μέρα που θα παίζεις ταυτόχρονα σε 549 συγκροτήματα.

 

 

νταξ και συ, γιατί οι line 6 που έχουν 782000000 επιλογές είναι χρήσιμες μόνο σε κάποιον που παίζει σε 782000000 συγκροτήματα?

επίσης δεν έχει 27 προσομοιώσεις, απλά ο άξις μπερδεύτηκε. 3 προσομοιώσεις έχει το πετάλι και μπορείς να δημιουργήσεις 27 ήχους βασισμένους στις 3 αυτές προσομοιώσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχει 27 προσομοιώσεις, απλά ο άξις μπερδεύτηκε. 3 προσομοιώσεις έχει το πετάλι και μπορείς να δημιουργήσεις 27 ήχους βασισμένους στις 3 αυτές προσομοιώσεις....

 

σωστά !  :)

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγο οφ τοπικ

αλλα ο μητσος ειναι τεραστιο ρισπεκτ!

εχει φοβερες γνωσεις κανει παρα πολυ καλη δουλεια κ σε λογικες τιμες!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα για την τσεπη μου εμενα 370 ευρα για distortion πεταλι ειναι ΠΑΡΑ  ΠΟΛΛΑ...αλλα ελα που ειναι ακριβως αυτο που θελω..και λεω δεν $%$@#$%  τα λ7 ειναι για να μας κανουν να περναμε καλα :) τωρα αν δεν φτασουν μετα..θα δουμε λολ

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτέλους και λίγο R&D βαρέθηκα την αντιγραφή των screamer και ce-2 και την προσθήκη true bypass σε διάφορα πεταλάκια από δήθεν ηλεκτρονικούς ανα τον κόσμο...δεν ξέρω τον τύπο αλλά αυτή η δουλειά που κάνει είναι σοβαρή και σε σωστές τιμές...τι να πω εύγε...

Sorry, αλλά το Fat Foot (και με όλο το σεβασμό στον ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ Telegun) είναι -για μένα- απλά ένα πιο γκαζωμένο και πιο "σφιχτό" V-Twin, δεν βλέπω πουθενά κατι καινούργιο στο R&D...

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω ακουσει κ εγω το fat foot απο κοντα (δυστυχως δεν το εχω δοκιμασει ο ιδιος)

Καταπληκτικο ειναι,με γεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου