Προς το περιεχόμενο

Ωραιος ο πιτσιρικας!


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είπα και εγώ ο μπασίστας (τρομάρα μου) να μπω στη συζήτηση.

 

Ημουν απλά μικρός και αθώος και δεν ήξερα ότι με αυτά πεφτουν οι κοπελίτσες της ηλικίας και επειδή τον σιχαινόμουν τον μάστορα ούτε έκατσα να ασχοληθώ ποτέ! αααααααααχ τι να πεις.... πίκρα ο πατέρας μου όταν του είπα οτι σταματάω λόγω Χατζηγιάννη..!    ;D ;D

 

Εχω να πω όμως οτι ισχύει και το αντίθετο με αυτό που λέει ο vagelis92 παραπάνω. Μπορεί αυτός να ξενέρωσε με αυτό που του είπε η γκόμενα αλλά πόσοι άλλοι άραγε ξεκίνησαν να παίζουν κιθάρα για να παίξουν Χατζ και να πουλήσουν λίγη μουρίτσα στη γκόμενα. Βέβαια από αυτό, μπορούν να βγουν και καλοί κιθαρίστες δεν το συζητώ. Το θέμα είναι να αρχίσει κάποιος να παίζει και στη πορεία πιστεύω θα πάρει τα σωστά ακούσματα.

 

Πάντως να παραθέσω το παρακάτω γιατί είμαι ιδιαίτερος fan του jaco και το άκουσα από τον πιτσιρικά που το διασκεύασε για κλασσική κιθάρα και έμεινα μα%$#^*ακας...

 

http://www.youtube.com/watch?v=YfEn8Hd0tCQ&hl=en

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριχτε μια ματια και σε αυτην εδω την τυπαρα:

 

[flash=200,200]http://uk.youtube.com/watch?v=vx8q9Gzpcy8

 

Eγω προσωπικα του βγαζω το καπελο...ο ορισμος της μουσικης παιδειας 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!  ;D

εγω στην ηλικια του δεν ηξερα ουτε ποσες χορδες εχει η κιθαρα ..... :P

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου