Προς το περιεχόμενο

Natural strat (partscaster)!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!μετα απο αρκετους μηνες αναμονης μεχρι να βρω τα καταλληλα parts ειναι ετοιμη η νεα μου κιθαρα!!ειναι μια partscaster στυλ stratocaster με:

1.Σωμα US swamp-ash περασμενο μονο με κερι (πραγματικα παναλαφρο!!!)

2.Neck maple (tinted,C shape,22 Jumbo frets,12' radius) http://www.allparts.com/store/necks-guitar-necks-smf,Product.asp

3.Μαγνητες Haussel Big Mac(οι οποιο μπηκαν δοκιμαστικα στην κιθαρα μονο για να τους ακουσω μετα απο προτροπη του Σταυρου-εγω σκεφτομουν τους blues του haussel....θα τους ακουσω και ειδομεν!!)

4.Steel block tremolo vintage style http://www.rockinger.com/index.php?cat=WG071&product=1616C%2F1616G

5.Κλειδια Κluson Deluxe http://www.rockinger.com/index.php?cat=WG061&product=0490C

6.Tortoise shell pickguard 2-layers

 

Mε τα παραπανω υλικα ο Σ.Ντουκας www.guitars.gr σε ελαχιστο χρονικο διαστημα συναρμολογησε αψογα την παρακατω κιθαρα: (τα σχολια δικα σας :))

 

p4095854jy7.th.jpg

 

p4095862aw5.th.jpg

 

p4095873zt5.th.jpg

 

p4095875db9.th.jpg

 

p4095878lx7.th.jpg

 

p4095882bw6.th.jpg

 

p4095884bl2.th.jpg

 

Αλλαγες που θα γινουν μεσα σε μια εβδομαδα:

1.αλλαγη των tone και volume knobs με μαυρα

2.προσθηκη(δεν ξερω πως λεγονται) για να μπορω να βαλω ζωνη

3.προσθηκη backplate

4.ξυσιμο του λουστρου απο τα τάστα

 

Ωραια και τωρα αφου την ειδα και σας την περιεγραψα εμφανισιακα παμε στο πιο σημαντικο σημειο που ειναι ο ηχος της....δωστε μου ομως λιγο χρονο μεχρι να ρυθμισω τους μαγνητες να παιξω κανα 6 ωρο ...και αν προλαβω θα σας πω τις εντυπωσεις μου αργα το βραδυ,αλλιως αυριο καποια στιγμη :)!ευχαριστω για το χρονο σας καθως και τα μελη του noiz που με βοηθησαν με τις απαντησεις τους στα ερωτηματα που εθετα κατα καιρους!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συγνωμη μαλλον κατι εκανα λαθος και βγηκαν πολυ μικρες οι φωτο!!τις ανεβαζω τωρα και στο photobucket!!θα στειλω το λινκ μολις τελειωσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια bluesbraker!!! ;)

 

H κιθάρα είναι ΚΟΥΚΛΑ!!!!! Μπράβο στον Σταύρος που από ότι βλέπω έκανε πάρα πολύ καλή δουλειά !!!

 

Ελπίζω κάποια στιγμή να τη δοκιμάσω και από κοντά!!!  8)

 

Πιστεύω ότι οι Big Mag θα σου αρέσουν πολύ!!! ;) Τους είχα κι εγώ και αναγκάστηκα να τους πουλήσω (λόγω της αγοράς της 335...) και ήδη μου λείπουν  ::)

 

Θα σου έλεγα να μη βάλεις το backplate...Τζάμπα θα τρυπήσεις το πανέμορφο αυτό σώμα...Άσε που δεν εξυπηρετεί σε ΤΙΠΟΤΑ! Ίσα ίσα, ο Eric Johnson ισχυρίζεται ότι ..."αλλοιώνει" και τον ήχο... ;)

 

Θα συμφωνήσω επίσης ότι (εφόσον κρατήσεις τους Big Mag) επιβάλλονται τα μαύρα knobs!!!

 

Μια ερώτηση:

Τι είναι αυτό το..."σατανικό" σύμβολο χαραγμένο πάνω αριστερά στο ξύλο;  8)

 

P4095873.jpg

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρω στα 600-650 Ευρω το υπολογιζω....(το σώμα το πηρα μεταχειρισμένο απο τον Ε.Ζαικο,το μπρατσο και το pickguard απο το φιλο dkall(ολοκαινουρια)!αν θελει καποιος πιο αναλυτικα τις τιμες απο τα parts ας μου πει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου