Προς το περιεχόμενο

Computer games με ωραία soundtrack


quintiplet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ανοίγει  :(

 

απλα ήθελα να πω οτι το έχω αναφέρει ήδη και να δηλώσω οτι συμφωνούν τα γούστα μας :)

 

Αλήθεια ποιό είναι το είδος που λες οτι ανήκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

να και ενα βιντεάκι απο cover ενός θέματος του diablo 2  ;)

 

 

 

EDIT το οριτζιναλ έχει πολυ εντυπωσιακά delay, αξίζει να το ακούσετε

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε δώσε! Στα nintendo games θα επανέλθω κ εγώ σύντομα! Αλλά και σ αυτά τα ωραιότατα rpgakia τύπου Chronotrigger, Secret of Mana κτλ :) :) ε και μερικά εξτρα θεματάκια από FF6-7, είναι απαραίτητα (τι μόνο της Aeris το θέμα ; Χάθηκε του Red??? )

 

(Αναφέρθηκε πιο πάνω το Grim Fandango, πρέπει οπωσδήποτε να ανέβει ένα βιντεάκι από αυτό, στα υπόψιν! +1 και για το loom όντως άψογη μουσική)

 

Επίσης θυμάμαι ότι μου είχε αρέσει πάρα πολύ η μουσική στο Undying και επιφυλάσσομαι να ανεβάσω μερικά από Resident Evil για το καλό :) :)

 

Σημειωτέον, θυμήθηκα τώρα ωραιότατη μουσική στο 7th Guest (κάπως όχι τόσο αγαπητό σαν παιχνίδι από κριτικές κτλ, εγώ είχα κατενθουσιαστεί δε)

 

Α θυμάται κανείς το wipeout στο PS1? Είχε διάφορα ωραία και εκεί μέσα. Όλα μαζί τα θυμάμαι τώρα και γι αυτό η ακαταστασία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για τα της LucasArts (Full Throttle :-* :-*)...αλλά ξεχνάτε το σημαντικότερο κατά τη γνώμη μου:

 

 

και με την υπογραφή του Spielberg παρακαλώ..εν έτη 1995. Φανταστική υπόθεση και η μουσική είναι 100% εντός κλίματος - εξαιρετική!

 

Το παιχνίδι ήταν αρχικά να γίνει ταινία, αλλά λόγω υπέρογκου budget έγινε videogame

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο soundtrack μου εχουν μεινει αυτα τα 2

 

http://www.youtube.com/watch?v=Q1x41P_fOQc

 

http://www.youtube.com/watch?v=qXsRRX35Dew

 

Το καλοκαίρι βγαίνει και το 3  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου