Προς το περιεχόμενο

Για δωστε καμια γνωμη...


LightStringer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

..εδω θα δειτε καποια σολο που παιζω για τα κομματια στο νεο cd που φτιαχνουμε με την μπαντα μου...θα ηθελα τη γνωμη σας..

 

 

Επειδη δεν εχουν πολυ καλο ηχο...αν καποιο εξ αυτων σας αρεσε και θελετε ν το ακουσετε πιο καθαρα μπορω να το ανεβασω σε audio...

 

 

Να στε καλα..

 

http://www.youtube.com/watch?v=a1Nnq4bE_s8

 

http://www.youtube.com/watch?v=GwPVKyWCHEY

 

http://www.youtube.com/watch?v=1pHORMfkS_M

 

http://www.youtube.com/watch?v=QokAhdo-mMI

 

thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είναι το είδος μου,ίσως επειδή δεν το καταφέρνω ;D ;D ;D,εμένα προσωπικά μου αρέσαν πάρα πολύ!!! ;)

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ήχος κακός όντως αλλά ακούγεται ότι το χεις τεχνικά. Μου άρεσαν το 2ο και το 3ο σόλο και θα ήθελα να τα ακούσω και από audio.

 

Μου αρέσει που δεν προσπαθείς να παίξεις πάνω από τις δυνατότητες σου - τουλάχιστον από όσο μπορώ να ακούσω - και ότι δεν ανεβοκατεβαίνεις σκάλες συνέχεια.

 

Μου λείπει όμως η μελωδία και η πρωτοτυπία. Όλα αυτά που παίζεις τα έχω ακούσει πολλές πολλές φορές. Προσπάθησε να βάλεις μελωδία στο σόλο σου. Να έχει μια μελωδική - και όχι μόνο τεχνική - δομή.

 

Επίσης προσπάθησε να παλέψεις λίγο με την κιθάρα σου. Να τη ζορίσεις και να ζοριστείς. Χτύπα πένα, σπρώξε σηκώματα. Το παίξιμο σου είναι λίγο άψυχο.

 

Μπορεί να μη σου αρέσουν αυτά που λέω, αλλά τα λέω επειδή νομίζω ότι είσαι καλός και μπορείς να γίνεις και καλύτερος.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου λείπει όμως η μελωδία και η πρωτοτυπία. Όλα αυτά που παίζεις τα έχω ακούσει πολλές πολλές φορές. Προσπάθησε να βάλεις μελωδία στο σόλο σου. Να έχει μια μελωδική - και όχι μόνο τεχνική - δομή.

Επίσης προσπάθησε να παλέψεις λίγο με την κιθάρα σου. Να τη ζορίσεις και να ζοριστείς. Χτύπα πένα, σπρώξε σηκώματα. Το παίξιμο σου είναι λίγο άψυχο.

 

Πιστευω οτι ο φιλος  mscmkr με καλυψε απολυτα,με τα πιο πανω που εγραψε.

Παντα φιλικα.Καλη συνεχεια.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα δεν ακουγεται πολυ καλα ειδικά το "backing track". Αν μπορεις ποσταρε ενα με πιο καλο ηχο.

 

γενικά θα συμφωνησω με τον απο-πανω! οοπ , γινανε 2. με τους απο πανω.

 

το παιξιμο σου ειναι πολυ καλο (δεν μου αρεσαν πολυ τα bends μονο, αν συμφωνεις με αυτη την παρατηρηση, φτιαξτα). ..αλλα όταν έχεις να παιξεις σολο σε Λα μιν-Φα -Σολ ή κατι τετοιο, τότε πρόβλημα! πολυακουσμενη μουσικη και πρεπει να παξεις κατι πιο προσωπικο.  κατα τη γνωμη μου πρεπει να παίξεις πιο πολυ με φρασεις και να φτιαξεις ενα μικρο κομματι μεσα στο κομματι, αν σου ερθει καμια καλη ιδεα δηλαδη.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιες φράσεις μου άρεσαν αρκετά.....αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να έχω μια ολοκληρωμένη άποψη λόγω χαμηλής ποιότητας ήχου....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή πέννα και "ατάκα" Παναγιώτη, όπως επίσης και αρκετά καλές φράσεις άκουσα (έστω και έτσι όπως ήταν ο ήχος). Το τρίτο κλιπάκι είχε "κάτι" στην ατάκα του αρκετά όμορφο , χωρίς να μειώνω τα υπόλοιπα.!!

Keep on wallin ! :P

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx....επιστρεφω σε λιγες ωρες με audio parts..;)

 

"τα ασχημα πρεπει ν ακουμε....για ν γινομαστε καλυτεροι"

 

Να στε καλα.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου