Προς το περιεχόμενο

θέμα:Ακουστικά,εγγραφή μουσικής με αυτά & ποιότητα


giannis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά και χαρά σε όλο το ψαγμένο forum του noizz,

 

Παραθέτω παρακάτω το πρόβλημα/ερώτηση  μου, βεβαια είδα κάτι σχετικό,αλλα είπα να ανοίξω νέο θέμα για απόλυτα προσωπικούς λόγους  8)..

 

 

Το πρόβλημα μου είναι η ποιότητα του ήχου απο τα ακουστικά,οταν ακούω η γράφω απο αυτά,

 

Έχω δύο ζευγάρια a)M-Audio IE30 b) beyerdynamic dt 770 pro 

 

Κάρτα ήχου m-audio Audiophile 2496 (άψογοι οι νέοι τις drivers αφού βγάζω latency 1,2ms με sample rate 96khz :o)

 

Η κάρτα βγάζει τον ήχο από rca ,φαντάζομαι θα το ξέρετε  8)

Λοιπόν είτε βάζω απευθείας τα ακουστικά πάνω στην κάρτα είτε σε ένα decoder που έχω

το creative DDTS-100 Decoder ο ήχος είναι αισχρός,η ένταση είναι ικανοποιητική αλλα ο ήχος άστα να πάνε,η κάρτα παίζει μια χαρά με τα κανονικά ηχεία,bx-8.

 

Τι πρέπει να προσθέσω στο setup του συστήματος για να έχω καλο ήχο από τα ακουστικά,

ενισχυτή,προενισχυτή ακουστικών,δεν ξέρω!!τι έχετε να μου προτείνεται,

 

 

ευχαριστώ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν κατάλαβα τι εννοείς ως αίσχος. Λοίπουν μπάσα, μεσαία, πρίμα, τρίζουν, τσιρίζουν, μπουκώνουν; Τί;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μπουκώνουν χωρίς μεγάλες εντάσεις και λείπουν prima,προφανώς δεν είναι ορθός ο τρόπος που τα συνδέω,από την ίδια έξοδο ξανά λέω τα ηχεία παίζουν ok,

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος, :)

 

το θέμα είναι αυτό!!ποιον προενισχυτή να δω για τα συγκεκριμένα ακουστικά  ::),

 

δεν γνωρίζω καν,ο προενισχυτής θα δίνει μεγαλύτερη ένταση,?η ποιότητα με ενδιαφέρει,

 

thxn  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα γενικότερα με το θέμα δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα εγώ έχω αυτόν που έβαλα παραπάνω και έχω δοκιμάσει

και τον μεγαλύτερο της ίδιας εταιρίας που ήταν σαφώς καλύτερος αλλά πες ένα budget για να σου προτείνει όποιος ξέρει

 

άποψη μου

αν είναι να δώσεις πάνω από 100€ για προενισχυτή  πάρε μια άλλη κάρτα ήχου καλύτερα  ;)

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου