Προς το περιεχόμενο

Isolation Headphones...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίταξε, κλειστά ακουστικά θα σε βολέψουν περισσότερο ίσως, αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος για το αν αυτό μακροπρόθεσμα θα είναι καλό για την ακοή σου :-\ Θα σου πρότεινα να το ψάξεις λίγο... ;) Δεν ΞΕΡΩ, αλλά θα σου πρότεινα να το τσεκάρεις.

 

 

Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί θα μπορούσε να κάνει κακό στην ακοή μου?

Έχω την εντύπωση, ότι με ενα τετοιο ζευγάρι, θα έχω τον ήχο σε χαμηλότερα επίπεδα απ' ότι τώρα, αρα αυτό είναι καλύτερο και για την ακοή μου...

Μήπως μου διαφεύγει κάτι ???

Εσύ τι θα πρότεινες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά γενικώς τα κλειστά ακουστικά κουράζουν, και αν ανεβάσεις την ένταση προκαλούν προβλήματα. Αλλά για τη χρήση που τα θέλεις δεν ξέρω τι θα σε βολέψει περισσότερο. Ο αδερφός μου πάντως για αντίστοιχη δουλειά έχει πάρει τα akg k240 και τον έχουν βολέψει απόλυτα - και είναι και πολύ ξεκούραστα ;) http://www.thomann.de/gr/akg_k_240_studio_kopfhoerer.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο πιο πολύ κόβουν τα ακουστικά τον εξωτερικό ήχο τόσο πιο χαμηλά θα έχεις την ένταση της μουσικής ή του μετρονόμου και θα προστατεύεις τα αυτιά σου καλύτερα. Τα akg που τα χω αλλά για απλές ακροάσεις είναι ημιανοικτού τύπου και αφήνουν τον εξωτερικό ήχο να περάσει μέσα οπότε για να ακούς δυνατά τον μετρονόμο δυναμώνεις την ένταση και τότε τα αυτιά σου παθαίνουν ζημιά μακροπρόθεσμα. Για drummers αυτά που είδες είναι ότι πρέπει απλά δοκίμασε να σου κάθονται στα αυτιά-κεφάλι και ότι σε ικανοποιούν ηχητικά. Ζημιά παθαίνεις με υπερβολικές εντάσεις όπως όταν πάιζεις τύμπανα χωρίς προστασία ή ακούς μουσική από ακουστικά σε μεγάλες στάθμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου