Προς το περιεχόμενο

Isolation Headphones...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Τελευταία σκέφτομαι για ένα ζευγάρι πιο ποιοτικών ακουστικών, για πιο άνετη μελέτη.

Έχω βρει αυτά τα δύο:

http://www.thomann.de/gr/vic_firth_sih1_gehoerschutz.htm

http://www.drumstore.gr/productsdesc.php?id=1292

Ποια η γνώμη σας για τα συγκεκριμένα?

Τα vic firth, γνωρίζετε αν μπορώ να τα βρω σε κάποιο κατάστημα στην Αθήνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΑ vic firth υπάρχουν στο drumstore. Είναι τα απλά που κόβουν τον ήχο, τα χω δοκιμάσει και μου άρεσαν-υδρώνεις λίγο βέβαια αλλά ο ήχος αποζημιώνει γιατί λειτποργεί κάπως σαν equalizer .Υπάρχουν τα ίδια αλλά με ακουστικά ενσωματωμένα που δεν τα χω δοκιμάσει-αυτά που αναφέρεις αλλά υποθέτων ότι θα είναι ακριβώς τα ίδια όσον αφορά τον περιορισμό του ήχου. Για τα άλλα δεν ξέρω. Πήγαινε στο drumstore και δοκίμασε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί θες κλειστού τύπου; θα σε κουράζουν υπερβολικά νομίζω.....

 

Εχω ήδη, κάτι τέτοιο :http://www.consumer.philips.com/consumer/el/gr/consumer/cc/_productid_SHP2700_00_GR_CONSUMER/SHP2700-00, δεν ξέρω καν αν είναι αυτό το μοντέλο, απλά για να καταλάβεις... Είναι ένα απλό ζευγαρι το οποίο είχα πάρει γύρω στα 16€ από το Media Markt.

Σε σχεση με τα απλά ακουστικά, αυτά καλύπτουν όλο το αυτί και άρα μειώνεται ο θόρυβος όσο να'ναι. Με έχει βολέψει αυτό το στυλ.

Εσύ τι άλλο έχεις να προτείνεις?

Ο τρόπος που παίζω είναι ο εξής: συνδέω τα ακουστικά σε cd player το οποίο συνδέεται με ενισχυτή, ο οποίος περιλαμβανει 2 ηχεία, έτσι ακούω το τραγούδι στα ακουστικά, αλλά ακουγεται και από τα ηχεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουστικα  για να ακους μεσα απο αυτα  η' για  μειωση θορυβου ??

 

Όχι δεν θέλω απλά μείωση θορύβου, θέλω να ακούω και την μουσική/μετρονόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα, κάτσε, μπλέχτηκα :) Από την αρχή: παίζεις drums. Υπέθετα ότι δούλευες με triggers αφού έψαχνες ακουστικά. ...Όχι;

 

Όχι όχι, τα θέλω για να ακούω την μουσική/μετρονόμο και συγχρόνως να παίζω, χωρίς να ακούω και τα τύμπανα και την μουσική απο τα ηχεία τόσο δυνατα(δεν ξέρω αν σου έδωσα να καταλάβεις, τι εννοώ). Μειώνεται ο "θόρυβος" , με αυτά που ήδη έχω αλλά θέλω κάτι καλύτερο, κυρίως για τον μετρονόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΑ vic firth υπάρχουν στο drumstore. Είναι τα απλά που κόβουν τον ήχο, τα χω δοκιμάσει και μου άρεσαν-υδρώνεις λίγο βέβαια αλλά ο ήχος αποζημιώνει γιατί λειτποργεί κάπως σαν equalizer .Υπάρχουν τα ίδια αλλά με ακουστικά ενσωματωμένα που δεν τα χω δοκιμάσει-αυτά που αναφέρεις αλλά υποθέτων ότι θα είναι ακριβώς τα ίδια όσον αφορά τον περιορισμό του ήχου. Για τα άλλα δεν ξέρω. Πήγαινε στο drumstore και δοκίμασε ;)

 

 

Δεν τα έχει στο site και δεν ήξερα ότι τα φέρνει και το drumstore.

Ναι δεν λέω τα μπλε, που απλά "κοβουν" τον ήχο, αλλά τα μαύρα που ακους και τη μουσική...

Θα κοιτάξω να πάω να τα δοκιμάσω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε, κλειστά ακουστικά θα σε βολέψουν περισσότερο ίσως, αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος για το αν αυτό μακροπρόθεσμα θα είναι καλό για την ακοή σου :-\ Θα σου πρότεινα να το ψάξεις λίγο... ;) Δεν ΞΕΡΩ, αλλά θα σου πρότεινα να το τσεκάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου