Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με ολοκαινουριο Valve Junior!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

....Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι "λάσκα" το μεγάφωνο ή ότι δεν τρίζει κάτι άσχετο?

 

Αν και (το αναγνωρίζω....) δεν είναι πολύ πιθανό, δεν δοκιμάζεις να δεις μήπως θέλουν σφίξιμο οι βίδες που κρατάνε το μεγάφωνο στη θέση του?

Αν και μάλλον είναι "αρπαγμένο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδη δε ξερω απο "ανατομια" δεν ειμαι σιγουρος οτι θα μπορεσω να ελεγξω τις βιδες ομως θα το κοιταξω να δω αν μπορεσω να κανω τπτ...

Το αρπαγμενο τι σημαινει? να ξερουμε και τι σκαρτο ειχε να μαθαινουμε  :P

Παρεπιπτοντος κανονισα να ερθει αυριο ο courier και να μου στειλουν αλλο αν κατι βρω μεχρι τοτε θα το ακυρωσω

 

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Frail έιχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τον δικό μου ενισχυτή(Fender Super 60) ,έλυσα όλο τον ενισχυτή(combo)και έσφυξα και το τελευταίο μπουλόνι,τσέκαρα το Spring Reverb και τελικά ανακάλυψα πως το πρόβλημα ήταν οι προενισχύτριες οι οποίες τα είχαν παίξει,τις άλλαξα και τέλος καλό όλα καλά!!!

Ο ήχος που περιγράφεις είναι ακριβώς ο τρόπος που με τον οποίο θα περιέγραφα και τον δικό μου οπότε απλά άλλξε λάμπες. ;)

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως το προβλημα μου δεν ειναι αυτο γιατι απο τη μια αλλαξα και τις δυο λαμπεσ (για παν ενδεχομενο) απο την αλλη οπως γραφω ο ενισχυτης μου σε αλλη καμπινα παιζει κανονικοτατα ενω αλλος ενισχυτης (διαπιστωμενα οκ) στη δικη μου κανει τα ιδια...

Οποτε η καμπινα φταιει η οποια θα αλλαχθει συντομα.

 

Αντε επιτελους να εχω σπιτι λαμπατο!  :o

το καταευχαριστιεμαι οταν παιζω αλλου, για την δικη μου αγορα μεγαλη καταρα - πολλους μηνες τρεξιμο και ακομα...  >:( >:(

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως το προβλημα μου δεν ειναι αυτο γιατι απο τη μια αλλαξα και τις δυο λαμπεσ (για παν ενδεχομενο) απο την αλλη οπως γραφω ο ενισχυτης μου σε αλλη καμπινα παιζει κανονικοτατα ενω αλλος ενισχυτης (διαπιστωμενα οκ) στη δικη μου κανει τα ιδια...

Οποτε η καμπινα φταιει η οποια θα αλλαχθει συντομα.

 

Αντε επιτελους να εχω σπιτι λαμπατο!  :o

το καταευχαριστιεμαι οταν παιζω αλλου, για την δικη μου αγορα μεγαλη καταρα - πολλους μηνες τρεξιμο και ακομα...  >:( >:(

 

Sorry τότε κάποιο ποστ θα μου ξέφυγε,την έστειλες πίσω ως προβληματική???

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μολις σημερα μου ηρθε η αντικατασταση της καμπινας μετα απο αρκετες περιπετειες και καποια μικρα "ψεμματα" του Musicstore.de

Τωρα ολα παιζουν καλα απλα για να ξενερωσω με το που σηκωνω απο τη λαβη την καμπινα εκτιναχθηκε το ενα απο τα δυο πιαστρακια (μαζι με τη βιδα του).

Παλι καλα την στηριζα πολυ με τα χερια και δε μου επεσε.

Απλα τωρα λιγο πακετο να το ξαναβαλω και να σιγουρεψω οτι μπηκε καλα μην εχω κανενα...απροοπτο και την κλαιω!

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τον (cοmbo) Harley Benton GA5, το οποίο όμως μου το παρουσιάσε ένα χρόνο περίπου μετά την αγορά (ακούστε το GA5_clip1.mp3)

Άλλαξα τη λάμπα της προενίσχυσης χωρίς αποτέλεσμα.

Επιπλέον παρουσίασε το εξής: κάποιες φορές έκανε θόρυβο με το volume στο 0 και χωρίς κιθάρα συνδεδεμένη!  (ακούστε το GA5_clip2.mp3 από το 0:06΄΄ και μετά)

Επικοινώνησα με Θωμά και σήμερα τον παρέλαβε η UPS.

Θα δούμε τι θα μου πουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ρε σεις , αυτα τα valve junior βγαινουν σε 6-7 εκδοσεις με ψιλοδιαφορετικα ρευματα

το τσεκαρατε ?

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα το ειδα , δωσε μου μισο να βρω ακριβως τα χαρακτηριστικα

θυμαμαι οταν παραγγειλα το δικο μου , ειχε 6-7 διαφορετικες επιλογες

200-220(v?)

220-240

ktl ktl

 

εγω πηρα τον 220-240 κ αν κ μαλλον επρεπε να παρω το 200-220 δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα (τον πηρα με full mods πανω , δεν υπαρχει ψιθυρος ακομα κ αν ειναι ολα στο τερμα, αλλα αυτο που λες μαλλον για μετασχηματιστη το κοβω)

 

(αν εχω δικιο κ χρειαστει τελικα να τον αλλαξεις ) ριξε μια ματια στο google

για valve junior pro και danburry transformer δε θυμαμαι ποιον ακριβως να δεις ποιο συγκρεκριμενο μοντελο να βαλεις (θα φτιαξει και 30% τον ηχο σου κ σε ποιοτητα κ ενταση ....) κανει αν θυμαμαι καλα ~100$ βεβαια ... αλλα τι να κανεις , αξιζει ... το δικο μου παντως φυσαει αν κ εχει κ αλλα mods πανω που δε ξερω πολλες λεπτομερειες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου