Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με ολοκαινουριο Valve Junior!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να μη σου φαινεται καθολου παραξενο ενα παρα πολυ μεγαλο ποσοστο  των παραγομενων λυχνιων ειναι απο κατασκευης τους για πεταμα , αυτο αλλωστε κανουν (τη διαλογη και το ξεκαθαρισμα) και οι εταιρειες που τις αγοραζουν μαζικα απο τα ελαχιστα εργοστασια παραγωγης τους  και βαζουν πανω τη σταμπα τους ;)

 

αν οι λυχνιες σου δεν γραφουν πανω μαρκα (που ειναι και το πιθανοτερο) απλα μπηκε στον ενισχυτη χωρις να τεσταριστει πριν.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι υποδοχες των ηχειων ειναι φτιαγμενες για να παιρνουν 3 ειδη

βυσματων

http://www.cardas.com/content.php?area=oem&content_id=3&pagestring=Maggy+Pins

 

http://www.cardas.com/content.php?area=oem&content_id=1&pagestring=Spades

 

http://www.cardas.com/content.php?area=oem&content_id=2&pagestring=Bananas

 

Τωρα αν εμεις νομιζουμε οτι η τρυπα ειναι για να περνα το καλωδιο χυμα ...... λαθος   , μια παραλλαγη λοιπον (για οικονομια) ειναι να

καλυπτουμε το συρμα με καλαι  αντι του ειδικου βυσματος .

Φυσικα  και καλωδιο .....πορτατιφ να βαλουμε  θα παιξουν απροβληματιστα..........κριμα ομως τα χρηματα που δωσαμε για το συστημα

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μη σου φαινεται καθολου παραξενο ενα παρα πολυ μεγαλο ποσοστο  των παραγομενων λυχνιων ειναι απο κατασκευης τους για πεταμα , αυτο αλλωστε κανουν (τη διαλογη και το ξεκαθαρισμα) και οι εταιρειες που τις αγοραζουν μαζικα απο τα ελαχιστα εργοστασια παραγωγης τους  και βαζουν πανω τη σταμπα τους ;)

 

αν οι λυχνιες σου δεν γραφουν πανω μαρκα (που ειναι και το πιθανοτερο) απλα μπηκε στον ενισχυτη χωρις να τεσταριστει πριν.

 

Οκ ανακουφιστηκα ειναι η αληθεια γιατι και μονο στη σκεψη να τον εστελνα πισω με επιαναν τα νευρα μου  :P

 

Θα δουμε τι θα γινει στις επομενες μερες δεν εχω ιδεα τι πρεπει να κανω για αλλαγη λαμπων αλλα θα κοιταξω και εδω και σε κανενα αλλο site απο οτι καταλαβα δε θα εχω προβλημα...

Τωρα για τι λαμπες θα βαλω θα το σκεφτω!

(Μονο μην ειναι τιποτα αλλο...αν και μαλλον για να συμφωνειτε ολοι...λαμπα θα ναι!)

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μου φαινεται ολο και περισσοτερο τα φτυνουν οι λαμπες καθως το φαινομενο γινεται ακομα πιο εντονο με την λιγη ωρα που επαιξα.

 

Υπαρχει κανενα λινκ με οδηγιες για την αλλαγη των λαμπων?

Απο οτι ξερω πρεπει να βγαλω μονο τη σιτα... αυτο γινεται με τις βιδες στο πισω μερος?

Και επισης νομιζω με απλη αλλαγη λαμπων δεν υπαρχει καποιος απο τους κινδυνους οταν ανοιγουμε ενισχυτες?

(Οσο για λαμπες απο οτι διαβασα λεω να βαλω καποιες φθηνες JJ διαβασα να συνιθιζονται.)

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λαμπα γραφει πανω electroharmonix

ειναι δυνατον να ειναι για αλλαγμα??

 

Μηπως τελικα κατι αλλο φταιει?

Δεν υπαρχει πιθανοτητα να ειναι κατι αλλο εκτος απο λαμπα??

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη βρηκα μονο 12ΑΧ7 και την αλλαξα το προβλημα παρεμεινε το ιδιο...

Θα ψαξω να βρω και EL84 αλλα παιζει να ειναι κατι αλλο?

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπορείς να ηχογραφήσεις το πρόβλημα? Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι "λάσκα" το μεγάφωνο ή ότι δεν τρίζει κάτι άσχετο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι μαλλον σιγουρο οτι δε φταιει το μεγαφωνο ...θα προσπαθησω να το ηχογραφησω το προβλημα καποια στιγμη.

Κατα τα αλλα... αλλαξα και την ενισχυτρια λαμπα και ..παλι τα ιδια... τι κανω? να τον επιστρεψω η να προσπαθησω να εντοπισω το προβλημα?

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ειναι ενα κλιπακι με το πως ακουγεται ο ενισχυτης με αλλαγμενες και τις δυο λαμπες.

επειδη ειμαι σε αλλον υπολογιστη απο το δικο μου και δεν εχω μεσα ηχογραφησηης τα εγραψα με ενα ψηφιακο "μαγνητοφωνακι" το οποιο κλιπαρει τα πρωτο ενα δευτερολεπτο καθε συγχορδιας... απο κει και περα ακουγεται πιστευω η κατασταση ...(αν κα η ποιοτητα ειναι αθλια) η ενταση στον ενισχυτη ειναι στο 2.

Οπως μπορειτε να ακουσεται ακουγεται σαν καποιου ειδους κακοφτιαγμενο οβερντραιβ.

 

 

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις γυρισα αθηνα και δοκιμασα τον ενισχυτη σε αλλη ομοια καμπινα... δεν υπαρχει κανενα προβληαμ στον ηχο ενω με εναν αλλον ενισχυτη (ομοιο) που δουλευει κανονικα και σιγουρα η καμπινα κανει ακριβως τα ιδια προβληματα υπαρχει πιθανοτητα να ειναι κατι απλο?

η να την αλλαξω στεγνα?

καμια ιδεα?

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου