Προς το περιεχόμενο

Αγορά DI-Preamp


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαθετω εως και 500 ευρω για αγορα DI με preamp.

Εχω στα υποψιν μου το Avalon U5. Βασικα το θελω για τα live αλλα και για studio αν ποτε χρειαστει. Καμια αλλη προταση δοκιμασμενη? Το Avalon U5 δεν το εχω δοκιμασει απλα εχω διαβασει τα καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που θα το βαλεις και πως θα το κουβαλας το avalon; Εισαι σιγουρος πως θελεις uber clean ηχο και τιποτα αλλο;

Πανω στον ενισχυτη θα το εχω. Για το κουβαλημα δεν υπαρχει προβλημα.

Ξερω οτι απο το Avalon θα παρω μονο καθαρο ηχο αριστης ποιοτητας,αλλα σιγουρα θα ηθελα να ειχε και τα μπασο-μεσαιο-πριμα του για να τα πειραζω. Καμια αλλη επιλογη υπαρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια αλλη επιλογη υπαρχει?

 

Να φανε και οι κοτες.

 

Απλα δεν εχω καταλαβει τι ψαχνεις για να ριξω καποια συγκεκριμενη ιδεα. Θελεις απλα να στελνεις καθαρο σημα στην κονσολα στα live; Κουβαλας δικο σου ενισχυτη; Αν ναι, εχει δικο του DI και αν ναι, δε σε καλυπτει; Χρειαζεσαι προενισχυτη; Καθαρο; Παραμετροποιησημο; Με περισσοτερα απο ενα καναλια; Στο στουντιο τι μπορει να χρειαστει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενισχυταρα SWR 350W με professional DI. Θελω καλυτερο ηχο. Πιο γεματο και σφιχτο που να μην μου παραμορφωνει στις πολυ μεγαλες εντασεις. Ενα καναλι μου αρκει. Τον ενισχυτη μου παντα τον κουβαλαω στα live. Οποτε μαλλον χρειαζομαι παραμετροποιησιμο προενισχυτη καλης ποιοτητας.

Nikoubis ακουω τις ιδεες σου αν σε βοηθησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε το ebs (κλικαρε το "να" στο "να φανε και οι κοτες"). Εχει δυο καναλια, αλλα ειναι πολυ πιο καθαρο/αχρωματιστο/στειρο απο τα διαφορα sansamp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε το ebs (κλικαρε το "να" στο "να φανε και οι κοτες"). Εχει δυο καναλια, αλλα ειναι πολυ πιο καθαρο/αχρωματιστο/στειρο απο τα διαφορα sansamp.

 

το ειχα στο παρελθον. Δεν ξετρελαθηκα ομως. Ειχε ομως οπως ακριβως το λες καθαρο και αχρωματιστο ηχο.

Μηπως κατι τετοιο ειναι αυτο που ψαχνω?

http://www.thomann.de/gr/bbe_bmaxt.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειχα στο παρελθον. Δεν ξετρελαθηκα ομως. Ειχε ομως οπως ακριβως το λες καθαρο και αχρωματιστο ηχο.

Μηπως κατι τετοιο ειναι αυτο που ψαχνω?

http://www.thomann.de/gr/bbe_bmaxt.htm

 

Μπορει ναι, μπορει οχι. Αν σου αρεσει περισσοτερο το ηχοχρωμα του σε σχεση με αυτο που σου δινει ο SWR, θα σου κανει. Αχρωματιστο δεν το λες πανντως, ειδικα αμα χρησιμοποιεις τον κομπρεσορα και το maximizer.

 

Απλα οι rack προενισχυσεις ειναι σχεδιασμενες για να χρησιμοποιουνται με εναν τελικο και μια καμπινα. Το να κοτσαρεις μια πανω απο εναν ενισχυτη δεν ειναι "λαθος", απλα στην ουσια αχρηστευεις ενα απο τα πραγματα για τα οποια πληρωσες τον ενισχυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου