Προς το περιεχόμενο

Gibson les paul classic προβλημα(μαλλον)....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη αγορασα και εγω απο musicstore τον Ιουλιο του 2007 μια Gibson les paul classic ebony (μαυρη δηλαδη) μαζι με ενα φιλο,δηλαδη πηρε την ιδια.....μου ειχε πει πως το βερνικι(;) που περνανε στις classic δεν ειναι τι ιδιο με τις αλλες standard,studio,custom, και με το χρονο φθειρεται(απο τον ιδρωτα του παικτη που το διαπερνα...;;).Βεβαια εμενα υστερα απο καθημερινη 2ωρη περιπου χρηση,δεν εχει παθει απολυτως τιποτα,αλλα επειδη εχω δει πως θαμπωνει αρκετα σε σημεια που αφηνουν ιδρωτα(;) τα χερια μου τα περναω polish της gibson και επανερχοται στο χρωμα ακεραια,(καθε φορα που αλλαζω χορδες..1 - 1,5 μηνα περιπου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαθαμε τωρα με τις κινεζικες μαϊμουδες (προσωπικα στην Ελλαδα δεν εχω δει ουτε ..ΜΙΑ.. ::)) σα πολυ...ντρενετ διαβαζουμε παιδια.. ;D

 

 

βαλε μια φωτο ανθρωπε μου αν θες να σε βοηθησουμε..... 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ SUPERFUNK φαίνεται οτι γνωρίζεις ότι Gibson υπαρχει στην Ελλάδα. Δυστυχώς όμως δεν είναι πολύ καιρός πριν που ένα παληκάρι μέλος του Noiz την πάτησε με μαιμού Gibson που αγόρασε μάλλον από Ebay και την ξεπουλούσε όσο όσο για να την ξεφορτωθεί.

Καλό είναι να είμαστε υποψιασμένοι, ιδίως αυτοί που αγοράζουν μέσω ebay. Υπάρχουν πάμπολλα άρθρα στο διαδύκτιο που αναφέρονται σε αυτό το πρόβλημα , ακόμα και στο forum του Noiz .

http://www.noiz.gr/index.php?topic=157320.msg209871#msg209871

Το πρόβλημα της μαιμουδιάς δυστυχώς υπάρχει και καλό είναι να είμαστε ενήμεροι.

Too Old to Rock n Roll Too Young to Die

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη τα ξαναλέμε, μαιμουδες΄υπάρχουν.

Το χειρότερο είναι ότι υπάρχουν Ελληνες που αγοραζουν με 200-300 ευρώ μουφες και τις πουλάνε για αυθεντικές δήθεν σε τιμή χονδρικής (κοντα στο 800) μέσω Ιντερνετ.Μαλιστα πάνε καιπροσπαθουν να ψαρεψουν κόσμο απο site.Παντε πχ στο musicheaven να δειτε χαμος που εγινε απο καραγκιοζηδες που προσπαθουν να εξαπατήσουν κόσμο (και την ακουσαν απο πολλους οπως εμενα τον faltsoo και το delta)

 

 

Α και vrass, που χαθηκες τελευταια βρε?καλώς σε βρήκαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια πρεπει να εισαι εντελως ασχετος για να την πατησεις απο...μουφα Gibson...Κανετε λες και σε καθε γωνια της Αθηνας ενας κινεζος πουλαει και απο μια.. ;D

 

προσεχετε απο που ψωνιζετε,χρησιμοποιειτε τη ΛΟΓΙΚΗ και δεν θα εχετε κανενα προβλημα...  ;D

 

Αγαπητέ SUPERFUNK φαίνεται οτι γνωρίζεις ότι Gibson υπαρχει στην Ελλάδα. Δυστυχώς όμως δεν είναι πολύ καιρός πριν που ένα παληκάρι μέλος του Noiz την πάτησε με μαιμού Gibson που αγόρασε μάλλον από Ebay και την ξεπουλούσε όσο όσο για να την ξεφορτωθεί.

 

θα γινω κακος αλλα συγγνωμη απο το κινεζικο ebay πρεπει να εισαι ΠΟΛΥ αφελης για να πιστευεις οτι θα παρεις ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ GIBSON...

 

Παντως ετσι κι αλλοιως τζαμπα κουβεντα κανουμε μια και

 

Άλλα αγοραστηκε απο τον θωμα και το πρωτο πραγμα που εκανα ειναι τα τσεκαρω το ναμπερ της!Και ολα οκ,οποτε δν παιζει

 

ας δουμε τις φωτο και τα λεμε...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσες φορες ακομη θα λεμε τα ιδια αραγε... :o

συγνωμη guys αλλα οποιος δεν μπορει να ξεχωρισει μια τρισαθλια ΚΙΝΕΖΑ απομιμηση ειναι τραγικος φουκαρας και καλα να παθει(τα μεταξωτα βρακια.....)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου