Προς το περιεχόμενο

Girl from Ipanema-Trigga και καλά


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.box.net/shared/q60vive804

 

Καιρό έχουμε να τα πούμε μέσα απ το ηχείο κ πεθύμησα λίγη κουβέντα μαζί σας.

 

Η τέχνη είναι κλασσικά μπάμ κι έξω με τη μία κ όλο δάχτυλο.Το φουσκάλιασα τελείως κ με έχει λίωσει στον πόνο :P

 

Στο κομμάτι αυτό μαρέσει να βάζω distortion.Δεν ξέρω αλλά σε πολλές μπόσες μου αρέσει.

 

Λάθη έχει αλλά έτσι όπως το ακούω μου άρεσαν κ κάποιες φράσεις που δεν έχω ξαναπαίξει.

 

Πώς σας φαίνεται η προσπάθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος για ακομα μια φορα!

αυτες τις μποσανοβες πολυς τις γουσταρω! ;D

απλος πιστευω θα ηθελε πιο προσεγμενο frasing!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται πανικός απο λάθη κ σαπιονότες απ' το πονεμένο το δαχτυλέρο κ την κακιά την βιασύνη.Επίσης ενα κακό είναι το ότι προσπαθώ να παίζω συνεχιά κ χάνω τη ροή κ τις φράσεις.Οσο περνάει ο καιρός προσπαθώ να μην ειμαι τοσο φλύαρος.

 

Φκαριστώ για το σκόλιο κ τα δύο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μια μικρή αστάθεια στο χρόνο,που ίσως οφείλεται στο άγχος τής ηχογράφησης.Ο ήχος τής κιθάρας σου δεν είναι κακός αλλά θα τον προτιμούσα με λίγο βαθάκι. ;)

moto perpetuo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είχα χάσει τη μελωδία απ το κομμάτι στην αρχή τα εκοψα κ τα έραψα με το nuendo.Παιζει να τα βαλα όπως νανε τωρα που το λές.

Τεσπα βιαστικό uploading είναι, μακακία μου.

 

Ευχαριστώ για την 8λεπτη υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είχα χάσει τη μελωδία απ το κομμάτι στην αρχή τα εκοψα κ τα έραψα με το nuendo.Παιζει να τα βαλα όπως νανε τωρα που το λές.

Τεσπα βιαστικό uploading είναι, μακακία μου.

 

Ευχαριστώ για την 8λεπτη υπομονή.

Εγώ πάλι νομίζω ότι ήθελες να μιμηθείς το στιλ του Scofield και γι' αυτό το παίξιμο ήταν λίγο σκόρπιο και στις νότες και - κυρίως - στο phrasing. ΟΚ για πρώτη φορά, αλλά για να περάσεις σ' αυτό το συγκεκριμένο στιλ παιξίματος και να βγει ένα ανεκτό αποτέλεσμα χρειάζεται πολλή δουλειά. Πάντως, όπως είπες κι εσύ, υπάρχουν και κάποιες καλές φράσεις, κυρίως προς το τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στάνταρ ρε συ αυτος ο ανθρωπος στο κεφάλι του δεν ξέρει κανείς τι έχει.Ο τρόπος παιξίματος του είναι να αφιερώσεις μια ζωη κ να το βγάλεις.Ο ήχος νομίζω ήταν scofield παρά το παίξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου άρεσε πάρα πολύ. είναι κι η ζήλια μου που δεν μπορώ να καταπιαστώ με αυτές τις μουσικές...

μπράβο και καλή συνέχεια. άκρως ενδιαφέρουσα άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως φίλε trigga,χάρηκα πάρα πολύ για την προσπάθειά σου.Ειλικρινά,για μένα είναι μεγάλη ευτυχία να βλέπω νέα παιδιά να καταπιάνονται μ' αυτή τη μουσική.

Σε περνάω καμμιά 20αριά χρόνια και δεν μπορώ να ξεχάσω το σοκ που είχα πάθει,ακούγοντας(στην ηλικία σου) βραζιλιάνικη τζαζ.Είχα πάθει μεγάλη πλάκα που,ενώ είχα συνηθίσει ν' ακούω κουραστικά,εντυπωσιακά και γρήγορα παιξίματα πάνω σε 3-4 ακόρντα,άκουγα για πρώτη φορά μια απλή μελωδική γραμμή με τόσες συγχορδίες...και τι συγχορδίες!!

Πάνω στη βιασύνη μου,ξέχασα να σού πω αυτά τα πράγματα στο προηγούμενο μήνυμα.Η γνώμη μου είναι ότι,αν δεν βιαστείς για τα αποτελέσματα και συνεχίσεις έτσι,θα γίνεις ένας ολοκληρωμένος μουσικός.

Θεωρώ πως ο τρόπος που παίζεις είναι πιο ώριμος απ' τα χρόνια σου και σού εύχομαι να μην χρειαστεί τον πουλήσεις.Και πάλι μπράβο!!!

moto perpetuo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου