Προς το περιεχόμενο

improvisation πανω σε Red House backing track


Michael

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι one take και οπως θα καταλαβετε επαιζα οτι μου κατεβαινε  :P Ηχογραφηθηκε με 57RI strat --> guitar port --> audacity

 

Θαψτε ελευθερα  ;D  ;)

 

http://soundclick.com/share?songid=6471277

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω περί καλής προσπάθειας...

Μου κάνει όμως εντύπωση που μεταχειρίστηκες ολόκληρο backing track που αποτελείται απο όλα τα όργανα πλην του solo ,σαν να ήταν κι αυτό άλλο ένα όργανο μέσα στο mix...

το μετατόπισες προς στα δεξιά βάζοντας την κιθάρα σου προς τα αριστερά σαν να ήταν 2 ισότιμα στοιχεία μέσα στο κομμάτι.....

επίσης έκανες την κιθάρα σου να έχει περισσότερη ένταση απ'ότι όλη η υπόλοιπη "μπάντα" μαζί..

 

Το audacity το χρησιμοποιούσα κι εγώ παλαιότερα....θα σου συνιστούσα πάντως να δοκιμάσεις αυτό: http://www.cockos.com/reaper/download.php

 

Έχει αρκετές  δυνατότητες και δέχεται όλα τα plugins χωρίς προβλήματα..(έχει και αρκετά δικά του)..

 

Keep it up!.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παίξιμό σου έχει πολλά καλά στοιχεία και κυρίως καλό phrasing. Όμως τουλάχιστον στη συγκεκριμένη ηχογράφηση δίνεις την εντύπωση ότι σε κάποια σημεία δεν έχεις τι να παίξεις, καθώς αφήνεις κάποια μεγάλα κενά. Μάλλον φταίει το one take.

 

ΥΓ. Και πρόσεχε. Καραδοκεί ο benson. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ειπαν κ τα παιδια η προσπαθεια ειναι πολυ καλη! ;D

θα σταθω σε αυτο που ειπε ο spy

Το παίξιμό σου έχει πολλά καλά στοιχεία και κυρίως καλό phrasingΌμως τουλάχιστον στη συγκεκριμένη ηχογράφηση δίνεις την εντύπωση ότι σε κάποια σημεία δεν έχεις τι να παίξεις, καθώς αφήνεις κάποια μεγάλα κενά. Μάλλον φταίει το one take.

 

προσεξε τα Bend σου! μερικα σου φευγουν(ιδικα αυτο στο 00:33 κ 01;54)

επισης θα θελα λιγο περισσοτερο βιμπρατο(αυτο ομως ειναι καθαρα δικια μου αποψη)

 

keep on playing the blues man!  ;D

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω ολους για τις συμβουλες και το χρονο που αφιερωστε  :)

 

Θα συμφωνήσω περί καλής προσπάθειας...

Μου κάνει όμως εντύπωση που μεταχειρίστηκες ολόκληρο backing track που αποτελείται απο όλα τα όργανα πλην του solo ,σαν να ήταν κι αυτό άλλο ένα όργανο μέσα στο mix...

το μετατόπισες προς στα δεξιά βάζοντας την κιθάρα σου προς τα αριστερά σαν να ήταν 2 ισότιμα στοιχεία μέσα στο κομμάτι.....

επίσης έκανες την κιθάρα σου να έχει περισσότερη ένταση απ'ότι όλη η υπόλοιπη "μπάντα" μαζί..

 

Ναι πραγματι αυτο εκανα, δεν εχω καθολου γνωσεις/αποψη σε αυτα τα θεματα... Δε καθησα να πειραματιστω με το audacity για να το βελτιωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμως τουλάχιστον στη συγκεκριμένη ηχογράφηση δίνεις την εντύπωση ότι σε κάποια σημεία δεν έχεις τι να παίξεις, καθώς αφήνεις κάποια μεγάλα κενά. Μάλλον φταίει το one take.

 

;D με εχεις ψυχολογησει  ;)  ηταν πολλα τα 2 λεπτα για μενα...ισως αμα υπηρχαν vocals, ο δικος μου χρονος θα ηταν μικροτερος και δεν αφηνε αυτη την εντυπωση το παιξιμο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου