Προς το περιεχόμενο

Φρεσκα πραγματα ...


Jim29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

....Πρόλογος είναι ... ;D

Λοιπόν ...κάτι με έπιασε χθες το βράδυ και ηχογράφησα κιθάρες σε ένα backing track    που βρήκα του knocking on heavens door ...ε ...να το λοιπόν ...(δεν χρειάζεται νομίζω να μιλήσω για λάθη κτλ ...)

 

το όργανο το είχα παρατήσει ο βλαξ για παρά πολλά χρονιά ...τώρα όμως το έπιασα ξανά και δεν το αφήνω

...το επίπεδο μου σαν κιθαρίστας χαμηλό...αλλά θα το παλέψουμε ... 

 

Εδω είναι λοιπόν ...βαράτε όσο θέλετε...

http://www.box.net/shared/gb31p2hesc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα το συγκρινουμε με το πως παιζει ο slash στα live, το παιζεις λιγο καλυτερα :-)

 

Το σηκωματα σου φαλτσαρουν λιγο, οπως και τα δικα μου αχαχαχαχα

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό, σωστά παίζεις, αλλά θα έπρεπε να παίξεις περισσότερα δικά σου πράγματα, και να μην κάνεις τόσο πιστή αντιγραφή του κομματιού, όχι τίποτ' άλλο, να σ' ακούσουμε και λίγο να παίζεις, ρε αδερφέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα το συγκρινουμε με το πως παιζει ο slash στα live, το παιζεις λιγο καλυτερα :-)

 

Το σηκωματα σου φαλτσαρουν λιγο, οπως και τα δικα μου αχαχαχαχα

Ναι αλλα ο Slash πριν να βγει στα live έπινε .....(τα πάντα) ...και εγώ όταν το έγραφα... zero... ;D

Οσο για τα σηκώματα(τι κιθάρας ε ) ...δεν θυμάμαι να έχω παίξει κάτι στην ζωή μου χωρίς  φαλτσάρισμα (πάλι στην κιθάρα )

 

Καλό, σωστά παίζεις, αλλά θα έπρεπε να παίξεις περισσότερα δικά σου πράγματα, και να μην κάνεις τόσο πιστή αντιγραφή του κομματιού, όχι τίποτ' άλλο, να σ' ακούσουμε και λίγο να παίζεις, ρε αδερφέ...

έχεις δίκιο ...απλά άκου να δεις τι γίνεται ...με το που έπιασα πρώτη φορά κιθάρα και έμαθα μια νότα, με την νότα μια αυτή έβγαλα δικό μου τραγούδι(λεμέ τώρα) ...όταν έμαθα και δεύτερη νότα ...έβγαλα 2 δικά μου τραγούδια ...και πάει λέγοντας ...χωρίς ποτέ να μάθω πως όλες αυτές οι νότες πρέπει να παίζονται ...έτσι δεν έμαθα πότε σωστά κιθάρα...τώρα αποφάσισα αν και με τρώει ο δημιουργός μέσα μου να μελετήσω(βαριά σαν λέξη) τεχνικές,νοοτροπίες παιξίματος κτλ από κιθαρίστες που γουστάρω ...να μάθω να μιμούμαι  αυτό που παίζουν και μετά να προχωρήσω ..σε δικά μου πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσε ο ηχος σου!

τα bends σου θελουν προσοχη αλλα σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλα

κ θα θελα κ λιγο βιμπρατο παραπανω! ;D

καλη συνεχεια!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου