Προς το περιεχόμενο

Τι γνώμη έχετε για αυτο το μπάσο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αποφασισα να αγορασω ενα αταστο μπασο..και ξεχωρισα αυτο..

http://www.thomann.de/gr/cort_curbow4_flmic.htm

τι γνωμη εχετε?

το μπασο το θελω για  ατμοσφαιρικο κυριως μεταλ με καθαρους μονο ηχους..

αν εχετε να μου προτεινετε καποιο αλλο, πανω κατω σε αυτα τα λεφτα--να ειναι οπωσδηποτε αταστο.

Ευχαριστω.

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παίξει σε μια πρόβα στο εξωτερικό! Απο ήχο μοντέρνο (σχετικά ουδέτερο) και πολύ καλα ζυγισμένο με την ζώνη!!!

Μετά αρχισα να ψάχνω reviews όπου και συνάντησα από πολλούς να έχουν το εξής εντυπωσιακό πρόβλημα....

Με τον καιρό στράβωνε ο Λουθήτης (δηλαδή το σώμα) απο την τάση των χορδων!!!!!

Ίσως να ήταν κάποια παρτίδα άλλα ήταν το πιο εντυπωσιακό αρνητικό σχόλιο που έχω διαβάσει ποτέ σε review!!!!!!

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά δεν διευκρίνισα ότι εγω είχα παίξει με το αντίστοιχο με τα 27 τάστα!!!

Και τα reviews σε αυτό αναφέρονταν, αν ψάξεις δεν θα δυσκολευτείς να τα βρεις....

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς αυτό είναι το πρώτο μου ποστ σε αυτό το forum, οπότε επί της ευκαιρίας να χαιρετήσω όλα τα μέλη.

 

Φίλε ax1ss έχω ένα cort a6 αυτό που φαίνεται στα avatar μου. Γενικά για τα cort έχω να πω μόνο καλά λόγια.

Αυτό το μπασάκι έχει πιστεύω πολύ καλή τιμή και φοράει bartolini μαγνήτες που εγώ τους θεωρώ από τους καλύτερους για μπάσο.

Βέβαια εγώ αν έπαιρνα άταστο θα έπαιρνα χειροποίητο (δηλαδή θα έριχνα χρήμα) αλλά πιστεύω οτι είναι μια καλή επιλογή.

 

Τώρα όσον αφορά τα προβλήματα που παρουσιάζει, τί να σου πω δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς αυτό είναι το πρώτο μου ποστ σε αυτό το forum, οπότε επί της ευκαιρίας να χαιρετήσω όλα τα μέλη.

 

Γεια χαραντάν fotonie... ;D

 

Welcome to Noiz ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Cort τα εχω σε εκτιμηση για τα λεφτα που δινεις.

Για το συγκεκριμενο ομως φιλε μου οχι. Γενικα για τα Curbow της Cort δεν θα τα προτιμουσα. Στα ιδια λεφτα καλυτερα να κοιταξεις κατι σε Streamer της Rockbass.

Eστω και θυγατρικη της μαμας Warwick ειναι καπως καλυτερα και σιγουρα πιο αξιοπιστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το ένταστο πεντάρι πάντως και μου βγήκε πάρα πολύ καλό. Έχω παίξει και με το συγκεκριμένο το άταστο και μ'άρεσε αρκετά. Η ebonol ταστιέρα έχει ένα εντελώς διαφορετικό feel. Λέει γενικά σαν μπάσσο, και ηχητικά και όσον αφορά την "παικτική του άνεση". Προσωπική άποψη βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου