Προς το περιεχόμενο

(Scorpions' Michael Schenker) Κόφτο το ρημάδι...Αφού σε χαλάει!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ιδέες μωρέ έχει, αλλά ούτε καμιά ΦΟΒΕΡΗ ιδέα βρήκα εγώ, και επιπλέον αυτό ακριβώς που λες: φοβερά ανώριμο μουσικά. Δηλαδή σαν να μην ξέρουν πού πάνε σε κάθε τραγούδι....... anyway... είπαμε: όλοι έχετε δικαίωμα στο λάθος!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D 8) 8)

 

συμφωνω σε αυτο το σημειο αλλα οι πειρσσοτεροι πρωτοι δισκοι ετσι ειναι! ;D εμενα παντως μου αρεσει γιατι ειμαι καμενο παλικαρι!

 

οσο για τον φιλο που ζητησε να ακουσει scorpions k M Shencker  ;D

 

απο scorpions θα σου πρoτινω τα 70'ς albums οπου συμετεχει ο ULI JOn Roth με δικια μου σειρα προτιμισεις

IN Trrace

Fly To The Rainbow

Taken By Force

Virgil Killer

Tokyo Tapes(live)

 

k απο τον M Shencker ακουσε το Live me τους Ufo to Strangers In The Night

κ απο προσωπικη καριερα το Michael Shencker Group(ομονυμο) οπυ συμετεχει cozy Powel στα  Drums

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εε τωρα να μην ακουσει και το VIRGIN KILLER;;; λεω εγω τωρα....

 

να το ακούσει, να το ακούσει...Έλα μπράβο... 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη σφαζόμαστε, ορίστε ένα ωραία βιντεάκι με (σχεδόν) όλους τους κιθαρίστες μαζί! Enjoy!  :)

 

 

 

 

στο 2:43 δειτε που του φευγει η μπακετα απο το αριστερο....χα χα χα sorry ελιωσα λιγο στα γελια.. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Στην Ελλαδα μαζευει 100 φορες περισσοτερο κοσμο απο τους White Stripes & μου υπενθυμιζει οτι ζω στην Ουγκαντα ;D

 

Κατ' αρχην Superfunk ολα ειναι θεμα υποκειμενικο. Σιχαινομαι τους White Stripes και τους θεωρω τουλαχιστον απαραδεκτους. Δεν μπορει να συγκριθει το Lovedrive, Blackout κτλ με οποιοδηποτε αλμπουμ των White Stripes.

Υποκειμενικα ετσι...

 

 

Φυσικά και είναι υποκειμενικό (άρα και απόλυτα σεβαστό) το ποιο συγκρότημα σου αρέσει και ποιο όχι, όμως ο superfunk μίλησε για κάτι πιο "αντικειμενικό" (αν μπορεί να το πει κανείς έτσι): Μίλησε για live.

 

Και όπως και να το κάνουμε, όταν σου φέρνουν 6 χρόνια σερί τους 55άρηδες scorpions και είναι sold out και σε ένα από τα πιο 'hot' ονόματα της πάγκοσμιας ροκ μαζεύει 3000, ε, αυτό κάτι δείχνει για τη συμπεριφορά μας ως 'κοινό' γενικότερα -μην το πάρεις προσωπικά, δεν αναφέρομαι σε ατομικό επίπεδο.

 

Πάρα πολύ σπάνια έρχεται στην Ελλάδα κάτι που συμβαίνει ΤΩΡΑ και (σχεδόν) ποτέ δεν είμαστε σε θέση να το εκτιμήσουμε...

 

 

Για τους scorpions, αν και είχαν μια πάρα πολύ καλή δεκαετία, έχω την εντύπωση ότι είναι ένα από τα πολλά γκρουπ που δεν ήξεραν πότε να σταματήσουν, και (με) κουράζουν και εκτίθενται (στα μάτια μου) εδώ και πολλά πολλά πολλά χρόνια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πρώτα απ'όλα όντως, ούτε που παρατήρησε κανείς μας ότι μιλάμε για τον michael και όχι τον rufolf, και συνεχίζουμε να λέμε για scorpions! ;D ;D

 

Πω ρε bluezlick σου αρέσει το lonesome crow?? μιλάμε το θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. ;D ;D

 

οχι και απαραδεκτο!!!!

παιζει να ειναι τα 2 πρωτα τους χαλαρα τα καλυτερα τους!!!

mercy ρεεεεεεεεεεεεε!!!!

οτι δεν ειναι ποζεραδικο και δεν μιλαει για αγαπη δεν σημαινει οτι δεν ειναι και δισκαρα!!!

πειραματιστειτε λιγο με το αυτι σας!

"

 

http://www.youtube.com/watch?v=mj1nExqaHaA&hl=en

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει να ειναι τα 2 πρωτα τους χαλαρα τα καλυτερα τους!!!

 

δεν παιζει..ειναι σιγουρο...τα 2 πρωτα ειναι απλα αξεπεραστα!

 

 

 

I LOVE YOU ΔΙΚΕ ΜΟΥ!!!!!!! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O τουμπανιέρος ο Rosenthal είναι, που έπαιζε στους ELOY???? DAMN!

Η Firebird γ@μ@ει.

 

ναι ο Rosenthal ! μεγαλο ζακι ο τυπος! χαχαχα για αυτο εφαγε κ σουτ απο τους scorpions  ευτιχως δλδ γιατι μετα στους Eloy εγραψε μουσικαρα κ στοιχαρες!Dawn Rulez!

στο Live στην θεσσαλονικη οταν ανεβηκε του εφυγε 5 φορες η μπακετα!χαχαχα

ασε που μετα που τον μιλουσαμε ηταν αλλου... μονο οταν του ελεγες για τους Eloy χαμογελουσε μεχρι που σε μια φαση καποιος κατι των ρωτησε κ σηκωθηκε κ εφυγε!χαχαχαχα

τι στιγμες θεε μου!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου